Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitcoin
05.12.2010, 17:11
RE: Bitcoin
(05.12.2010 12:40)Maciej Dudek napisał(a):  Mamy walutę fiducjarną, pozbawioną oparcia w czymkolwiek, zdecentralizowaną i wyposażoną w antyinflacyjny dławik. Taka waluta, IMHO, jest wygrana, jeśli dławik okaże się skuteczny.

Niestety nie jest tak dobrze jak twierdzą fani bitcoin. Ja cały czas kwestionuję tą "anty-inflacyjność".

Otóż o ile "anty-inflacyjność" jest zapewniona jedynie wewnątrz sieci bitcoin, to nie ma przeszkód, by tworzyć konkurencyjne sieci na bazie tego samego algorytmu (oraz źródeł).
My też możemy stworzyć sobie własny liber-coin. Czemu nie?
A Maciek jako twórca gier może zaadoptować podobny system, jako system wirtualnych płatności w nowej grze on-line (za który kupuje się jakieś specjalne miecze, dodatkowe życia, płaci się nim okupy etc.). Jak gra stanie się światowym hiciorem to jego system może być popularniejszym od bitcoin. A wartość wszystkich środków w nim może mieć 10000 razy większą wartość niż wszystkich środków w bitcoin.
No to inni też mogą iść tym śladem. I o bitcoin będzie można przeczytać jedynie w Wikipedii.

Używanie bitcoin można porównać do rozliczania się w żetonach lokalnego kasyna, do rozliczania się w biletach komunikacji miejskiej czy do rozliczania się w znaczkach pocztowych (niekolekcjonerskich a aktualnie używanych).
Analogie:
  • Zasięg takiej waluty jest podobnie ograniczony jak bitcoin.
  • Gromadzenie oszczędności w takiej walucie ma podobny sens jak w bitcoin.

Najlepiej potraktować bitcoin jak dobrą zabawę edukacyjną .

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.12.2010, 18:18
A mi się podoba że pojawił się pieniądz przy którym złodzieje nie mogą majstrować. Jest szansa na wyrwanie się z płacenia za własne niewolnictwo.
05.12.2010, 19:43
(05.12.2010 17:11)kr2y510 napisał(a):  Niestety nie jest tak dobrze jak twierdzą fani bitcoin. Ja cały czas kwestionuję tą "anty-inflacyjność".

Nie ulega wątpliwości, że przewaga metalu jest taka, że metal raczej nie ulegnie anihilacji a waluta fiducjarna i owszem, może sobie zniknąć Smile Bitcoin to bardziej pewien proces niż rzecz i może się zdarzyć że ten proces po prostu wygaśnie.

Podobnie jak Golfstrom - też może się zdarzyć, że z takiej czy innej przyczyny zaniknie i będziemy mieli zlodowacenie. Procesem jest ludzki język, procesem (przemianą materii) jest życie. Kwestia w tym, czy dany proces uzyska cechę stabilności.

Bitcoin może być jak Wielka Czerwona Plama na Jowiszu - huczeć sobie wystarczająco długo.

Jeśli pojawi się jakiś nowy-lepszy system to jednostki bitcoin zaczną tanieć, ale niekoniecznie do zera. Może pojawi się reakcja w postaci skupywania niedowartościowanych jednostek i spadek do zera zostanie zahamowany poprzez tradycyjną spekulację? Czemu nie miałoby się tak stać?

Marzę jak wy o walce byków, lecz gardzę tą szkołą uników.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06.12.2010, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2010 15:52 przez ford.)
Widzę tylko "Your Bitcoin address", gdzie jest jakieś hasło zabezpieczające, jakbym chciał zainstalować program na innym komputerze?

Polecam pod Windows używać "Mz CPU Accelerator" bo program po pewnym czasie zaczyna mocno używać procka, przez co potrafi przyblokować inne programy.
07.12.2010, 1:11
czy ktoś może mi wyjaśnić w oparciu o co jest wyznaczana wartość walut na stronie http://www.bitcoinwatch.com/
07.12.2010, 1:26
(07.12.2010 1:11)Balcerek napisał(a):  czy ktoś może mi wyjaśnić w oparciu o co jest wyznaczana wartość walut na stronie http://www.bitcoinwatch.com/

Mam wrażenie, że na podstawie danych z podlinkowanych kantorów wymiany.

07.12.2010, 21:54
a jak w takim razie kantory wymiany określiły wartość?
07.12.2010, 22:16
(07.12.2010 21:54)Balcerek napisał(a):  a jak w takim razie kantory wymiany określiły wartość?

Napisałem wcześniej, że o tym zadecydowała wyłącznie zmowa brokerów i kilku sprzedawców dóbr w tej walucie.
Oni nie ryzykują nic (oprócz straty czasu - gdyby bitcoin nie wypalił), podobnie jak właściciel kasyna. Oni zawsze zarobią na widełkach.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

08.12.2010, 22:26
(25.11.2010 21:28)kr2y510 napisał(a):  Teraz należy odpowiedzieć na następujące pytania:
  • Jaką początkową wartość przyjmie jednostka waluty Sealandii w stosunku do innych walut i co o tym zdecyduje?
  • Jak będzie się zmieniała wartość waluty Sealandii w stosunku do innych walut?
  • Czy ulokowałbyś oszczędności w tej walucie bez pokrycia?

ad 1. pierwsza wartość WS do innej waluty pojawi się z chwilą pierwszej wymiany WS za tę walutę; wysoce prawdopodobne jest, że takie pierwsze wymiany mogą być sztuczne i obliczone na wykreowanie określonego poziomu wartości WS;

ad. 2. wartość ta będzie się zmieniała zgodnie z cenami w kolejnych transakcjach; bliskie pewności jest założenie, że niektóre z tych transakcji zaczną się już opierać na kursach i tendencjach uśrednionych z większej ilości wcześniejszych transakcji (tzn. przestaną być "sztuczne").

ad. 3 Całości oszczędności z pewnością nie. Mógłbym ulokować takie środki, których strata nie spowoduje zbyt silnego bólu Smile Oceniam to na inwestycję ryzykowną acz pewniejszą niż hazard Wink Z uwagi na ustaloną z góry maksymalną masę całej waluty w obiegu - nie wykluczałbym niemałych zysków.

11.12.2010, 18:57
(25.11.2010 14:47)kr2y510 napisał(a):  I wtedy następuje załamanie części z nich oraz hyper-inflacja w pozostałych.

Dlaczego jak dojdzie do załamania części z nich to w innych miała by powstać hiperinflacja?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości