Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowa poczta z SSL poza UE
24.10.2010, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:47 przez ford.)
Darmowa poczta z SSL poza UE
Cenzura na forum i znikające posty
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25.10.2010, 11:44
RE: Darmowa poczta z SSL poza UE
Daj znać jak coś wybierzesz :

http://www.fepg.net/foreign.html

zobacz też : http://www.mailvault.com/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25.10.2010, 22:45
Ciągle szukam, większość z SSL jest w USA. Może mam paranoje, ale nie ufam USA, oni uwielbiają szpiegować.
29.10.2010, 21:47
Może...
  • https://www.anonymousspeech.com/ - Panama (wcześniej byli w Japonii)
    Zasada pierwsza. Gdy zakładamy konto na "anonimowym" serwerze to nie wysyłamy pustego maila celem przetestowania zarówno na to konto jak i z tego konta! Od biedy możemy wykorzystać DEA. Było o tym na "starym" forum.
  • https://ssl.rizard.com/?lang=pl - Niemcy
    (testował ktoś? - przydałoby się dla maluczkich - mają polską lokalizację)
    Podaję to konto jak ktoś potrzebuje dodatkowe normalne, jako że jest w UE. Z byle powodu nasze służby nie będą domagać się dostępu do niego (procedury oraz ujawnienie obcym służbom zainteresowań).

Jest jeszcze Izrael, kraje arabskie, Hong-Kong, Japonia, Ameryka Południowa....
Kiedyś miałem w zakładkach Japońskie, Malezyjskie i Chińskie webmaile ale obecnie albo nie działają albo zlikwidowali angielską wersję albo domeny są wolne. Obecnie sporo webowych maili oferuje SSL trzeba jedynie przetestować. Wiele darmowych maili w Indiach i Chinach oferuje szyfrowanie (1024-2048bit RSA + 128-256 symetryczny) jednak jest to nie po SSL/TLS a w JavaScripcie odpalanym po stronie klienta. Są też dostawcy w krajach arabskich, ale nie wiem co o tym myśleć.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

30.10.2010, 16:02
Witam!

Panowie nie wygłupiajcie się. Trzeba rozdzielić prywatność od anonimowości. Jak ktoś chce anonimowo to używa za każdym razem innego tymczasowego adresu jak 10 minute mail czy Tempail, tunelując przez Tora. Od tego te witryny są.

A jeśli chodzi o prywatność (czyli ma być to poczta na co dzień) to chyba logiczne, że nie należy wówczas skrzynki używać tak, aby zainteresowały się nią służby. Nie trzeba, więc szukać od razu egzotycznych państw. USA w zupełności wystarczy. Jak ktoś ma jakieś fobie to jest przecież jeszcze PGP. A ja tu czytam o Hong-Kongu, Malezji... Panowie bez paranoi.

Pozdrawiam
Vic
30.10.2010, 22:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:47 przez ford.)
Cenzura na forum i znikające posty
30.10.2010, 23:26
ford napisał(a):Najlepiej to używać poczty na Polskich serwerach, typu onet.pl i używać Tora łączącego się z hostami neostrada.pl (IRONIA)
Większość władz w Polsce jest po szkołach w USA. lub Londynie, a służby specjalne to stanowiska obsadzana znajomymi, tych polityków.

Co?!!!
Kto Panu takich bzdur nagadał?

Po pierwsze.
Wszyscy dostawcy na terenie Polski muszą gromadzić dane i kolaborować, bo taki wymóg nakłada na nich ustawa. Przekazywanie tych danych nie zostawia śladu.
W innych krajach inne prawa są różne. Władze często muszą się zwracać się do dostawcy, w każdym przypadku osobno. Próba zebrania danych pozostawia ślad. A to i konieczność formalnego zwracania się do obcych służb (konkurencji) często prowadzi do zaniechania inwigilacji.

Po drugie.
Najlepiej gdy pierwszym węzłem sieci TOR jest jeden z zaufanych węzłów. Lokalizacja węzła ma tylko takie znaczenie, że węzeł ulokowany w tym samym obszarze działań służb może zostać łatwiej przejęty, co osłabi bezpieczeństwo.

Po trzecie.
To "władza" jest pachołkiem służb a nie na odwrót. To służby obsadzają stołki "władzy" przedstawicielami swojego "planktonu" biurowo-politycznego. A to, że plankton kończy szkoły w UK czy USA wynika z tego, że motłoch ma widzieć pyski obyte międzynarodowo i znające język angielski. Przecież "fryzjerek" czy "chrząkacz" nie może wyglądać jak ostatni gamoń, któremu słoma z butów wystaje. Był wprawdzie taki jeden co chciał ukraść księżyc podporządkować służby władzy ale skończył jak skończył.

Oczywiście, że korzystanie zarówno z węzła wyjściowego w Polsce na popularnym łączu niesymetrycznym (np. Neostradzie) oraz polskiego dostawcy poczty nie wzbudza najmniejszych podejrzeń służb wszelakich jest prawdą. Pierwsze połączenie z takim węzłem również nie wzbudza podejrzeń (wygląda jak typowy ruch P2P). Jednak trzeba mieć naprawdę powód, by się w to bawić.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

31.10.2010, 1:49
(30.10.2010 22:42)ford napisał(a):  
(30.10.2010 16:02)vic napisał(a):  ...
Najlepiej to używać poczty na Polskich serwerach, typu onet.pl i używać Tora łączącego się z hostami neostrada.pl (IRONIA)

Bzdury Pan gadasz i tyle. Wszystko zależy do czego ma być używana poczta. Jak zależy nam na prywatności może być polski serwer+PGP. I na cholerę wtedy stosować Tora jeśli to ma być skrzynka na co dzień?

Natomiast jeśli w grę wchodzi anonimowość to im serwer dalej jest ulokowany od Waszego pojebanego państewka tym lepiej.

(30.10.2010 23:26)kr2y510 napisał(a):  To "władza" jest pachołkiem służb a nie na odwrót. To służby obsadzają stołki swoimi "władzy" przedstawicielami swojego "planktonu" biurowo-politycznego. A to, że plankton kończy szkoły w UK czy USA wynika z tego, że motłoch ma widzieć pyski obyte międzynarodowo i znające język angielski. Przecież nie może wyglądać jak ostatni gamoń, któremu słoma z butów wystaje.

Nie ma to wiele wspólnego z tematem, ale pisze Pan nieprawdę. W Polsce to władza obsadza służby, a nie na odwrót. Partie polityczne instalują swoich ludzi w służbach, aby zwalczać konkurencję. Wystarczy tylko przypomnieć najazd ABW na dom Blidy czy akcje CBA za czasów rządów Kaczora. Ma to jeszcze swój początek w PRL, kiedy to bezpieczniacy byli zbrojnym ramieniem partii. W Polsce jedynie służby wojskowe miały autonomię i sterowały trochę polityką, bo politycy nie mieli wpływu na ich obsadę. Ale i to się zmieniło.

Są tego pozytywne aspekty. Im większa władza polityków tym bardziej niekompetentni ludzie będą kierować służbami.
31.10.2010, 2:25
(30.10.2010 16:02)vic napisał(a):  Panowie nie wygłupiajcie się. Trzeba rozdzielić prywatność od anonimowości. Jak ktoś chce anonimowo to używa za każdym razem innego tymczasowego adresu jak 10 minute mail czy Tempail, tunelując przez Tora. Od tego te witryny są.
Pisałem to samo na starym forum. Nawet zrobiłem listę adresów tymczasowych.

Jednak mam trochę inne podejście do drugiego człowieka. Jak ktoś koniecznie chce kupić M-11, trzy krótkie magazynki, tłumik do kałacha i 460 szt. Federal Hydra Shocków, to nie pytam się czy to na teściową czy na marcujące kocurki sąsiada. Nie sugeruję na siłę tańszego i lepszego technicznie rozwiązania o większej sile ognia. Tylko sprzedaję mu dokładnie to co chce lub go odsyłam. Chcącemu nigdy nie dzieje się krzywda. Smile

(31.10.2010 1:49)vic napisał(a):  Partie polityczne instalują swoich ludzi w służbach, aby zwalczać konkurencję.
A partie polityczne to kto? Jaki mają skład osobowy? To służby rodzime lub obce oraz kilku frajerów, którym się wydaje, że coś zrobią. A na pokaz jest operetka. Nawet jak przyjdzie przedstawiciel ambasady USA, by zaciągnąć języka to wcześniej są instrukcje...

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości