Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Advanced OR - alternatywny klient TOR-a pod Windę
26.03.2011, 18:18
RE: Advanced TOR - alternatywny klient TOR-a pod Windę
Miło o tym wiedzieć Smile W teamie twórców AORa są krajanie Smile AOR... tak skracie? Naprawdę fajnie!
Powodzenia!
Może skorzystacie z jakichś sugestii dyskutantów na tym forum?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.03.2011, 18:37
(26.03.2011 18:18)lumabel napisał(a):  Miło o tym wiedzieć Smile W teamie twórców AORa są krajanie Smile AOR... tak skracie? Naprawdę fajnie!
Powodzenia!
Może skorzystacie z jakichś sugestii dyskutantów na tym forum?

Wszelkie sugestie dotyczące projektu są jak najbardziej na miejscu. Jak można zobaczyć na naszym forum - wiele pomysłów, które mieli użytkownicy Advanced Onion Routera zostało wrzuconych do kolejnych wersji. Miłego, anonimowego użytkowania. Smile

Pozdrawiam.
26.03.2011, 19:48
Najważniejszą feauturą, którą potrzebuje Advanced OR jest polska lokalizacja. No ale to musi zrobić jakiś ziomal a nie autor.
Wtedy można by spopularyzować program w kraju. A warto, bo jest to naprawdę świetny kawałek softu. Tym bardziej, że Vidalia jakoś śmierdzi. Nie tylko mnie ale i innym. Ja przestałem używać Vidalii wiele lat temu jak zauważyłem, że pierwszą rzeczą którą robi jest próba jawnego łączenia z własnym serwerem. Po jaką cholerę komuś moje pakiety TCP/IP i mój adres IP? To ma być anonimowość? Przecież w każdej chwili team Vidalii może pomóc namierzyć prawie każdego użytkownika Tora. A Advanced OR nawet jak musi pobrać dodatkowe bramki w sposób jawny (bo inaczej się nie da), to grzecznie ostrzega, że połączenie będzie niezaszyfrowane.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

31.03.2011, 14:37
Trzeba zmienić nazwę tematu na Advanced Onion Router albo założyć nowy.

Co to jest circuit lenght i czemu jak ustawię na 1 to przestaje to działać?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
31.03.2011, 15:09
(31.03.2011 14:37)Madlok napisał(a):  Trzeba zmienić nazwę tematu na Advanced Onion Router albo założyć nowy.

Dlaczego nowy? Wystarczy zmienić nazwę.
Jednak popełnię to za jakiś czas, bo stara nazwa się opatrzyła i zasłyszała.

(31.03.2011 14:37)Madlok napisał(a):  Co to jest circuit lenght

Długość połączenia (ilość hopów).

(31.03.2011 14:37)Madlok napisał(a):  ... i czemu jak ustawię na 1 to przestaje to działać?

Bo musisz zaklikać/odklikać na górze odpowiednie kwadraciki. Smile
Chodzi o to w tym przypadku, że bramka wejściowa musi być bramką również wyjściową. Korzystanie z mostów (bridges) jest w takim przypadku wykluczone!

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

02.04.2011, 20:07
RE: Advanced OR - alternatywny klient TOR-a pod Windę
Wersja 0.2.0.9 (2011-04-02) do pobrania na SourceForge.net.

Ważniejsze zmiany:
Changelog napisał(a):- new configuation option: Confirmations; currently it is used to configure confirmation dialogs that are shown at exit and when closing non-proxy connections of an intercepted process
- when changing the identity, more information is shown about the new identity when possible
- the option "Circuit timeout when exiting program" was moved from the Circuit Build page to the "Become a Server" page as "Circuit timeout when entering hibernation"; this made room for a new option,
- new configuration option: CircuitBandwidthRate (default is disabled), which is used to configure the minimum required bandwidth rate for circuits
- new option on the Circuit Build page: "Minimum circuit bandwidth rate"; if this option is enabled, all circuits will be built with routers that have the minimum required bandwidth rate

23.04.2011, 19:01
Thumbs Up Advanced OR - alternatywny klient TOR-a pod Windę
Wersja 0.2.0.10 (2011-04-23) jest do pobrania na SourceForge.net.

Ważniejsze (czyli te, które ja wybrałem z changeloga i uznałem za ważne) zmiany:
Changelog napisał(a):- all stdio file operations were replaced with Win32 UNICODE-enabled API; AdvOR can now open files that have non-ANSI characters in their file names or in their paths
- all process intercetion functions were modified to support UNICODE process names, module names and UNICODE file names / paths
- all AdvOR files can be renamed to file names that have non-ANSI characters (the "AdvOR" prefix can be replaced with any UNICODE prefix)
- new command line parameter: --read-only which prevents modifying / saving configuration files (if AdvOR is running from a read-only or write-protected location)
- when the read-only mode is enabled, the options to save settings and to save logs are disabled and all file operations are emulated

Doszło wsparcie Unicode i odpalanie softu z nośników wyłącznie do odczytu.

25.04.2011, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2011 9:02 przez kr2y510.)
Advanced OR - alternatywny klient TOR-a pod Windę pod Windę
Wersja 0.2.0.11 (2011-04-25) pojawiła się na SF.net. Święta przez dewelopera zostały spożytkowane na wydanie nowej wersji.

Ważniejsze (czyli te, które ja wybrałem z changeloga i uznałem za ważne) zmiany:
Changelog napisał(a):- new configuration option: SynchronizeExit which can have QuickStart menu items as parameters, to start applications and to wait for them to terminate, then exit, or to exit when any of the SynchronizeExit applications exit, also terminating all intercepted process (for situations where AdvOR is only needed for one application)
- added instructions on how to use the Tor Browser bundle from torproject.org and a sample AdvOR.ini to AdvOR\Tor-info\Firefox (readme.txt and AdvOR.ini).
- added instructions on how to use Opera as a portable "Tor Browser" and a sample AdvOR.ini to AdvOR\Tor-info\Opera (readme.txt and AdvOR.ini).

Znaczy się, warto zajrzeć do katalogu Tor-info i w podkatalogach Opera oraz Firefox przeczytać właściwe pliki readme.txt.

Sprawdziłem jak AdvOR chodzi z nową (2011-04-25) wersją Dooble. Jestem pozytywnie zaskoczony. Poprzednio były wycieki DNS i trzeba było przechwycić proces, by uniknąć problemów. Teraz wystarczy konfiguracja ustawień w Dooble.

06.05.2011, 19:29
RE: Advanced OR - alternatywny klient TOR-a pod Windę pod Windę
(25.04.2011 22:29)kr2y510 napisał(a):  Wersja 0.2.0.11 (2011-04-25) pojawiła się na SF.net. Święta przez dewelopera zostały spożytkowane na wydanie nowej wersji.

Dzięki za info. Właśnie zacząłem używać tego programu i razem o Operą działa on bardzo sprawnie. Lepiej niż vidalia.
Mam nadzieję, że będziesz dalej informował o nowościach?
06.05.2011, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2011 21:25 przez kr2y510.)
Advanced OR - alternatywny klient TOR-a pod Windę pod Windę
(06.05.2011 19:29)konfederat napisał(a):  razem o Operą działa on bardzo sprawnie. Lepiej niż vidalia.

Właśnie dla tego tu jest.

(06.05.2011 19:29)konfederat napisał(a):  Mam nadzieję, że będziesz dalej informował o nowościach?

Na razie tak, bo staram się upowszechnić ten program. Uważam, że obecnie jest on najlepszym rozwiązaniem dla Windy. Ale nie zawsze informuję o wszystkich nowych programach i nie zawsze je sprawdzam. Wynika to z braku czasu. Poza tym mogę wyjechać lub być off-line.
Więc jak chcesz być na bieżąco to lepiej dodaj RSS-a (monitoruje nowe pliki) ze strony projektu na SF.net.

O wilku mowa a na SF.net jest nowa wersja 0.2.0.12 (2011-05-06).

Changelog napisał(a):- the restriction for minimum circuit bandwidth rate now uses BandwidthCapacity instead of BandwidthRate (it uses what the router is known to handle instead of what the router reported it can handle)
- the window title will show "Disconnected" when disconnecting from the OR network (suggested by TT)
- new option for circuit context menus on the "Network information" page: "Priority", which is used when deciding which circuits to use for a new client connection when more circuits with different priorities exist; low priority circuits are used only when no higher priority circuits are available
- new option for circuit context menus on the "Network information" page: "Availability" which can be used to change expiration times or to prevent a manually built circuit from expiring (the default expiration time can be changed from the "Circuit build" page)
- new option on the "System" page: "Encrypt all settings using AES"; if this option is enabled, all configuration files are gzipped and encrypted using a password or a key file and saved to AdvOR.dat, original configuration files are deleted; to revert the encryption and to save plain-text configuration files, after a successfull login, the encryption can be disabled from the System dialog

Autor idzie w stronę lepszego API dla wtyczek, do kodu wtyczek dołączył przykłady w C (Notes) i Asemblerze (jest w kodzie do ShowURL.dll).

Jutro przetestuję nową wersję.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości