Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TrueCrypt 7.xx
04.07.2012, 23:31
RE: TrueCrypt 7.xx
(04.07.2012 12:05)Madlock napisał(a):  (jakaś kopia czegoś) chyba warto to na wszelki wypadek zrobić.

Tak, to trzeba zrobić (i trzymać w dwóch miejscach), bo to bardzo ważne. To są nagłówki, które jak się uszkodzi to nie będzie można odszyfrować nic.

Dobrze jest ustawiać hasło+klucz. Bo dziś są programy do szybkiego łamania kontenerów TC jeśli jest słabe hasło.

Jak ktoś chce niech przetestuje:
IGPRS (Ivan Golubev's Password Recovery Suite) - http://www.golubev.com/igprs/

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30.11.2012, 5:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2012 5:13 przez kr2y510.)
Pojawiła się kolejna wersja programu do tworzenia kontenerów na miarę, zgodnych TrueCrypt-em.
TruPax 6 A
Program jest dostępny zarówno na systemy Windows jak i Linux, zarówno w wersjach 32 jak i 64 bitowych.

Cytat:The tool to create TrueCrypt compatible container files out of arbitrary selections of files and folders. The container size gets adjusted to the exact amount of data, leaving no slack. The file system format used is UDF, so the mounted volumes (TrueCrypt required for that) will work on any modern OS, on most of them writable. Additionally features are wiping of the original material after container creation, extraction of containers created by TruPax (in case TrueCrypt is not available), and quick invalidation of any TrueCrypt container. An SDK is available to use the TruPax technology in other applications, demos are provided. Java 6+ required for running the software. The TruPax application is freeware.

Nowością jest SDK.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

23.12.2012, 18:40
Firma Elcomsoft, znana z programów do łamania haseł, wypuściła Elcomsoft Forensic Disk Decryptor. Program łamie między innymi dyski i wolumeny TrueCrypta. Program jest płatny (299€), jednak wersja trial jest za darmo. Można wypróbować siłę własnych haseł.

26.01.2013, 14:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2013 15:07 przez pirratupess.)
Witajcie. Mam pewne problemy do rozwiazania dlatego prosze was o porady.

1)Zaszyfrowalem caly dysk TC z systemem win 7. Podczas instalacji pojawila sie dodatkowa partycja tworzona z automatu 100 MB, ktora potem ogladalem w systemie jest to tzw partycja niezamontowana.
Powiedzcie mi co na niej jest, czy ona jest tez szyfrowana jak sie caly dysk zaszyfruje? A moze przez nia jest dostep do zaszyfrowanego dysku ?
Czytalem ze mozna to obejsc w ten sposob, ze przed instalacja win7 robimy partycje np Gpartem a wtedy instalka zamiast dodatkowej partycji robi katalog Recowery lub cos takiego na normalnym c:

2)Czy da sie pena zaszyfrowac tak aby go odpalac na kazdym kompie bez praw admina? tzn wkladam pojawia sie monit o haslo wpisuje ....i korzystam lub ewentualnie jak obejsc to w XP i 7 ?

3)To samo z plyta CD/DVD - jak zrobic i w czym aby tak jak pen mozna bylo bez praw admina w kazdym kompie ja uruchomic . Wiem ze DC robi Iso szyfrowane, ale co z tego jak chyba musi byc zainstalowane na kompie, a jak sie nie ma doniego dostepu admina?

Czy ktos wie dlaczego jest roznica w pojemnosci dysku przed uzyciem TC i po uzyciu (np przed szfrowaniem mialem 500 a po szyfrowaniu gdy zliczylem partycje to gdzies mi wcielo ok 50 Giga )
sory jesli nie napisalem w odp miejscu ale poniekad temat dotyczy TC
thx Smile
26.01.2013, 23:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2013 23:58 przez kr2y510.)
1) Jeśli system był tam wcześniej, to ta partycja też była tam wcześniej. Zawsze na początku dysku jest trochę wolnego niezagospodarowanego miejsca. Jak się dzieli dysk na partycje jakimś innym programem niż fdisk od MS, to można zrobić tak, że tego nie będzie.
2) Tak. To problem formatowania a nie programu do szyfrowania. W XP Home Ed. były z tym problemy. Zrób to z innego systemu.
3) DC robi to tak, że wpierw robisz ISO na twardym, potem go szyfrujesz a na koniec wypalasz.
Problemy jest taki, że DC żre się z TC, czyli oba nie mogą być zainstalowane na tym samym systemie.
A co do czytania zaszyfrowanego CD bez praw admina, to muszę sprawdzić.

4) TC nie powoduje jakiejś utraty pojemności. Ja musiałbym takie coś sprawdzić. Może miałeś inny system plików albo coś zamieszałeś. Utrata pojemności to zazwyczaj jeden sektor (inaczej jest z partycją systemową).

28.01.2013, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2013 19:29 przez pirratupess.)
Ad.1 Dysk nowka, system instalowany 7 i spod niego zostala utworzona ta partycja 100MB. W zarzadzaniu dyskami jest oznaczona jako niezamontowana. Watpliwosci moje sa takie. Czy ta 100 tez jest szyfrowana przy zaszyfrowaniu calego twardziela, bo nie chce by cos wycieklo. A moze najpier np Gpartem podzielic dysk na partycje tak zeby winda7 nie mogla mi narzucic tych 100MB. Tylko znalazlem taka opinie w necie ze bez utworzenia tej 100 - 7 niechciala sie zainstalowac.
WaZne jest jedno. Twardziel musi byc calusienki zaszyfrowany, bez wyciekow, no a te 100 mnie niepokoi....

Ad2. Nie chodzi o Homa, ale o XP prof i 7 - zgrywam TC na pena , potem odpalam na koncie bez praw admina i zonk -
-masz jakis poradnik jak to zrobic? A moze zamiast TC wziasc DC albo FreeOTF

Ad.4 Chodzi tutaj o to samo co w ad.1 - poto sie caly szyfruje aby niebylo z nikad do niego dostepu. Caly to caly od poczatku do konca. A te 100Mb i ta roznica w pojemnosci /suma partycji w zarzadzaniu dyskami jest mniejsza niz pojemnosc nominalna twardziela/ troche sie z tym kloca ?
28.01.2013, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2013 23:19 przez kr2y510.)
1a) Nie da się tak zrobić by zaszyfrowany był calusieński dysk, bo na początku musi być boot-loader TC.
1b) Szyfrowane tak naprawdę są zawsze partycje a nie całe dyski.
1c) To jak jest po instalacji to spróbuj to zaszyfrować, po czym odmontować/wywalić w MBR. Będą tam tylko losowe śmieci.

2) FreeOTFE śmiga bez praw admina i nie gryzie się ani z TC, ani z DC.
Patrz na tę stronkę: http://freeotfe.org/main_explorer_differences.html

4)??? może jednostki pomiaru nie te (k=[1000|1024]) ? a w bajtach też?

29.01.2013, 13:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2013 13:59 przez pirratupess.)
ad.1a)+b) ok bootloader zgoda , za partycje -rozumiem. Zalezy mi tylko na jednym. Tak zaszyfrowac by nie bylo dojscia z zadnej strony dlatego. Czy szyfrowanie calego dysku wystarczy? Pozatym TC pyta tez wtedy czy zaszyfrowac jakies miejsca ukryte czy cos takiego - klikam na tak ale czy dobrze robie?
ad.c) niewiem czy dobrze zrozumialem :
- zainstalowac 7 wtedy utworzy mi ona wspomniana partycje 100 MB,
- zaszyfrowac caly dysk,
- zaszyfrowac z poziomu 7 juz na zaszyfrowanym calym dysku ta partycje 100 MB / tyle ze ta partycja jest widoczna
tylko w zarzadzaniu dyskami/ w TC sie nie pojawia, ale w DC juz pojawia sie, wiec moze ja smignac w DC
- ta zaszyfrowana juz 100 odmontowac/wywalic w MBR

tylko po 1) niewiem jak mam ta juz zaszyfrowana 100 odmontowac/wywalic w MBR
po 2) czy usuniecie tej 100 nie wplynie na stabilnosc lub wogole uruchamianie systemu

ad.2)czy FreeOTFE jest rownie skuteczny co DC i TC ?
a co z TC ? moze ktos podpowie jak zrobic takiego pena zeby mozna bylo uzyc np w kafejce, w pracy na zwyklym koncie
ad.3)przelicze to dam znac
30.01.2013, 1:43
1a.1b) dobrze robisz.
1c) ja zawsze podchodzę do tematu z jakiegoś Linuksa i nie chcę Ci namieszać. Musiałbym robić opis.
Ale spoko. Jak tam jeszcze nie ma żadnych danych to kombinuj po swojemu. Najwyżej będzie kolejne podejście.

2) FreeOTFE jest równie skuteczny co TC i DC.
Do pena najlepszy jest FreeOTFE. Ma jeszcze jedną zaletę, ma tryby szyfrowania zgodne z linuksowym LUKS-em.

30.01.2013, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2013 14:29 przez Madlock.)
(28.01.2013 19:27)pirratupess napisał(a):  Ad.1 Dysk nowka, system instalowany 7 i spod niego zostala utworzona ta partycja 100MB. W zarzadzaniu dyskami jest oznaczona jako niezamontowana. Watpliwosci moje sa takie. Czy ta 100 tez jest szyfrowana przy zaszyfrowaniu calego twardziela, bo nie chce by cos wycieklo. A moze najpier np Gpartem podzielic dysk na partycje tak zeby winda7 nie mogla mi narzucic tych 100MB. Tylko znalazlem taka opinie w necie ze bez utworzenia tej 100 - 7 niechciala sie zainstalowac.
Bzdury, ja najpierw podzieliłem dysk po swojemu, czyli porobiłem kilka partycji w najróżniejszych formatach (przy okazji instalowania Linuksa). Konkretnie to 3 podstawowe i 1 rozszerzona. Win 7 zainstalowałem na już zrobionej pierwszej partycji i nie dorobił mi żadnej innej. Ale komp był sprzedawany bez systemu, a 7 mam legalną inaczej. Może niektóre kompy mają teraz przymus posiadania backapów spyware od producenta, nie wiem.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości