Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TrueCrypt 7.xx
29.01.2016, 0:26
RE: TrueCrypt 7.xx
Mam laptopa z zaszyfrowanym całym dyskiem przez TC 7.1a, na dysku zainstalowany windows 7.
Mam pytanie o hibernacje. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że korzystanie z niej nie jest bezpieczne w 100%.

1. Czy coś Wam wiadomo na ten temat? CZy są to problemy hipotetyczne czy jakieś konkretnie zlokalizowane?
2. Czy ew jakiś inny program do szyfrowania rozwiązuje problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20.02.2016, 0:43
Zasada jest taka, że jeśli program szyfrujący nie wymaga podania hasła oznacza to, że klucz szyfrujący jest w pamięci RAM. Rozwiązaniem jest przymocowanie pamięci RAM w taki sposób, by nie dało się ich szybko wyciągnąć i przełożyć do jakiegoś urządzenia.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

21.02.2016, 11:58
(29.01.2016 0:26)SharedAccount 2 napisał(a):  Mam laptopa z zaszyfrowanym całym dyskiem przez TC 7.1a, na dysku zainstalowany windows 7.
Mam pytanie o hibernacje. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że korzystanie z niej nie jest bezpieczne w 100%.

1. Czy coś Wam wiadomo na ten temat? CZy są to problemy hipotetyczne czy jakieś konkretnie zlokalizowane?
2. Czy ew jakiś inny program do szyfrowania rozwiązuje problem?

Jeśli korzystasz z szyfrowania całego dysku - wpisujesz hasło przed uruchomieniem windowsa, hibernacja jest bezpieczna. Chodzi o to, że plik hibernacji jest zaszyfrowany tak samo, jak cała reszta dysku.
Niebezpieczne jest, jeśli po prostu używasz niezaszyfrowanego windowsa, montujesz jakiś zaszyfrowany kontener/dysk i wchodzisz w hibernację. wtedy w pliku hibernacji zapamiętana jest awartość pamięci RAM - a więc i hasło. Wydaje mi się ,że sam pagefile też może być niebezpieczny w takim przypadku.
Jeśli więc masz full disk encryption - nie musisz się bać
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości