Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy Ruskich szpiegów - uczmy się!
02.07.2010, 16:37
Tongue Błędy Ruskich szpiegów - uczmy się!
Uczmy się od rosyjskich szpiegów!
Nie musisz być specem od krypto by zostać szpiegiem: biorą też lamerów
Russian spy ring bust uncovers tech toolkit

Po pierwsze:
- Najlepszy szyfr nie pomoże jak hasło jest na karteczce.
Po drugie:
- Protokół WEP nie jest bezpieczny.
Po trzecie:
- Zaplecze techniczne szpiegów to cienkie bolki i idioci.

Zacznę od końca. Szpieg ma problemy z laptopem i udaje się przez Rzym do Moskwy. Laptop skonfigurowany dostaje po 2 miesiącach!
Trzeba być kretynem, by tak organizować pracę wywiadu. Przecież wystarczyło kupić taki sam laptop w Moskwie i dostarczyć mu flashdrajwa w tydzień z dostosowanym systemem Live. Jak jakaś spec konfiguracja wymagana to dostarczyć mu flashdrajwa z przetestowaną instalką.
Spece od informatyki śledczej mieliby mniej do szukania, bo nie byłoby czego szukać.
Jak trzeba bezpiecznie zestawić dwa urządzenia po WiFi to nie wolno tego robić po WEP. Ja bym skonfigurował jeden komp jako router z tym samym SSID jaki druga osoba ma w domowym routerze i łączył się bez jej udziału po WPA2. Wyglądało by to tak, że jakiś napaleniec-onanista (w NY takich pewnie sporo) chodzi za dupą i ją śledzi wraz z jej laptopem (bo czyta jej maile). Albo niech łazi z routerem w torbie zasilanym z baterii. Zresztą pomysłów na ukryte (trudno wykrywalne) połączenie po WiFi jest wiele....
O ile zaawansowana (nie LSB itp.) steganografia w plikach GIF/PNG/BMP jest znana i trudna do wykrycia to podejrzenie jej istnienia w plikach JPG jest łatwo wykrywalne. Do czego zmierzam. Większość zdjęć jest robionych przy pomocy aparatów/komórek w których kompresja jest dokonywana sprzętowo, po to by zagwarantować gotowość do następnego zdjęcia. Każde urządzenie oprócz nagłówka ma typowy dla siebie format kompresji. I nie jest w stanie zapisać dowolnego ciągu bitów zgodnego z jpg. Nie wiem jak układa się współpraca producentów aparatów z służbami USA ale jak zdjęcie jest ładowane na amerykański portal społecznościowy to już na wejściu podczas ładowania do bazy prosty filtr może wykryć podejrzenie steganografii. Gdyby osoba wysyłająca zdjęcie należała do grupy fanów GIMPa lub innego programu graficznego nie budziłoby to podejrzeń. Producent programu do steganografii w jpg nie ma problemów ze steganografią a ma problem ze zrobieniem czegoś co będzie wyglądało jak zdjęcie z konkretnego urządzenia. Samo używanie gównianych programów może ściągnąć służby....

Od agentów nie należy oczekiwać, by znali się na komputerach. Rosyjska krasotka Anna Chapman (Анна Чапман) jest lepsza od tysięcy super-komputerów, bo jest w stanie wydobyć informacje chronione nawet 1024-bitowymi szyframi w wielomianowym czasie przy pomocy swych wytrenowanych w tym celu mięśni miłości.
Więcej krasotki: https://www.washingtonpost.com/wp-dyn/co...03620.html

p.s.
Kowalczyk wpadł i pogrążył brata, bo wygadał się rodzimej ubeckiej k..wie krasotce.
https://secure.wikimedia.org/wikipedia/p...alczykowie

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.07.2010, 13:35
RE: Błędy Ruskich szpiegów - uczmy się!
Moim zdaniem błędy wynikały z relatywnie zbyt małej wagi sprawy. Amerykanie przeceniają rozbicie tej siatki. Tak naprawdę to były płotki, drobnica, że Rosjanom nawet się nie chciało dać im solidnego wspracia informatycznego. Gdyby sprawa była naprawdę ważna, agentka dostałaby osobistego eksperta-informatyka, który szybko ustawiłby wszystko jak należy a ją porządnie poinstruował jak tego używać. Chyba, że faktycznie panuje wręcz niewiarygodny bałagan i niefrasobliwość w ruskich służbach, w co jednak trudno mi uwierzyć. Może też mieli po prostu gorsy dzień Wink
A z tymi podtekstami erotycznymi to bym uważał... Jak na razie nie ma żadnych dobrze udokumentowanych głosów, że agentka w jakikolwiek sposób używała tego instrumentu do działalności wywiadowczej. Sam fakt zaś, że jest atrakcyjna jeszcze o niczym nie świadczy. Trochę wstrzemięźliwości, chyba że komuś wszystko się z jednym kojarzy.
07.07.2010, 17:05
(06.07.2010 13:35)vlimek napisał(a):  Moim zdaniem błędy wynikały z relatywnie zbyt małej wagi sprawy. Amerykanie przeceniają rozbicie tej siatki. Tak naprawdę to były płotki, drobnica, że Rosjanom nawet się nie chciało dać im solidnego wspracia informatycznego.
W poważniejszych sprawach w kwestach technicznych też dawali ciała. Np. dla wysoko ulokowanego szpiega w Pentagonie nie było kasy na nowego Plama.

(06.07.2010 13:35)vlimek napisał(a):  Chyba, że faktycznie panuje wręcz niewiarygodny bałagan i niefrasobliwość w ruskich służbach, w co jednak trudno mi uwierzyć.
Nie. Oni stawiają na ludzi a nie na technikę. Obawiam się, że nie mają zaufania do własnych pionów technicznych. Ten brak zaufania jest cechą prawie wszystkich wywiadów krajów komunistycznych/postkomunistycznych. Po prostu; dialektycy nie cierpią logików z wzajemnością... I obie grupy nie maja do siebie zaufania.

(06.07.2010 13:35)vlimek napisał(a):  A z tymi podtekstami erotycznymi to bym uważał...
Dowodów nie ma. Ale mam przesłanki, by tak uważać. Pomijając opisane historie różnych szpiegów, to wiele znanych mi relacji na to wskazuje. W latach 80 wielu moich znajomych było w Sowietach (studia, TPPR-przemyt). Na początku lat 90-tych w pobliżu mnie mieszkało 7-9 rosyjskich prostytutek. Pomagałem im wypełniać papierki po polsku i często imprezowałem z nimi. Tak przez przypadek, relacje kolegów, gadki z dziewczynami i fragmenty opisów szpiegostwa złożyły się na spójną całość. Zdziwiłbym się gdyby się okazało, że agentka nie wykorzystywała swoich atrybutów w pracy.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

09.07.2010, 22:58
No i się wymienili szpiegami. Wyraźnie chcą wyciszyć skandalik Smile

W tej całej sprawie interesuje mnie jedno. Jaki los czeka rudą w Rosji? Media donosiły, że nie chciała wracać. Jej stary to oficer służb, ale cipci chyba bardziej podoba się u Wuja Sama niż na Placu Czerwonym Wink
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości