Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dystrybucja linuksa - specyficzne wymagania
20.12.2009, 4:52
Dystrybucja linuksa - specyficzne wymagania
Nie wiem czy dobry dział, jak nie to proszę uprzejmie o przeniesienie.
No więc na czym mi zależy(nie po kolei):
-Łatwości obsługi(okej, wklepanie kilku komend do konsoli jest fajne nieraz bo ułatwia pracę, ale nie chcę siedzieć przy niej cały siedzieć
-Musi naprawdę cholernie dobrze bronić prywatność, ale żeby był to dobry kompromis, bo livecd czy USB nie jest fajne a chcę sobie czasem obejrzeć coś na kompie
-O TOR i I2P nie muszę mówić, ale przecież to można sobie samemu zainstalować
-Musi mieć tip-top narzędzia do "testowania zabezpieczeń sieci" jeżeli wiecie o co chodzi
-I w miarę płynnie chodzić na ATOMie.
-jeżeli to nie szkodzi zachowaniu anonimowości to obsługę modemu HSDPA

Jeżeli czegoś zapomniałem to napiszę jeszcze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20.12.2009, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2009 12:13 przez paweł.)
RE: Dystrybucja linuksa - specyficzne wymagania
W zasadzie to obojętnie co wybierzesz. Wszystko to co wymieniłeś zależy bardziej od Twojego postępowania (możesz przecież zainstalować i skonfigurować co trzeba), niż od tego jakie distro wybierzesz.

Jedynie co mogę w tym Ci doradzić, to lepiej, żeby była to dystrybucja zawierające przetestowane oprogramowanie (ze względu na możliwość, wykorzystania błędów przez złych ludzi, ale to raczej takie moje pierdolenie ;P ). Wydaje mi się, że najlepiej Debian z gałęzi stabilnej.

// Dodano Wink
http://www.punbb-hosting.com/forums/libe...?id=138784
20.12.2009, 17:05
Akurat debian mi się niezbyt podoba np. Icewasel - co to do cholery jest?!
Ale wezmę pod uwagę btw - z twojego linku 3/4 nie działa.
20.12.2009, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2009 19:58 przez paweł.)
Iceweasel to praktycznie to samo co Firefox.

Link jest ze starego forum, przypadkiem się dzisiaj natknąłem szukając czegoś innego, więc wrzuciłem.
21.12.2009, 6:27
Taka dystrybucja nazywa się FreeBSD Smile Tylko to nie Linux Sad

A poważnie. Problem nie tkwi w OS-ie tylko w programach. Co z tego, że Firefox jest taki jaki jest to nagle nowsza wersja jakiegoś rozszerzenia łączy się bez pytania z jakąś witryną. Kto ma sprawdzać setkę rozszerzeń?
Programy konsolowe i do testowania bezpieczeństwa siedzą cicho i nie łączą się bez pytania, ale reszta? Przykładowo ja Vidalii nie ufam i już.
By zrobić i utrzymywać taką dystrybucję OS-a jaką chcesz musiałby być team 20-osobowy nadający na jednych falach. I jeszcze ze 100 wiernych fanów, którzy by to podkręcali.

Poza tym nie dyskwalifikuj z góry Windowsa (a jak zdyskwalifikujesz to zastanów się co tracisz).
- Jako jedyny os ma otwartoźródłowe szyfrowanie partycji systemowej (Diskcryptor i TrueCrypt) i (już nie jako jedyny) nowoczesną kryptografię (XTS)
- Jest systemem zorientowanym na procesy a nie użytkowników, co znacznie ułatwia selektywne blokowanie programów na firewallu.

Co do Linuksów dla takich zadań to polecam Arch a potem Gentoo. I oczywiście dużo czasu, by to dostosować do potrzeb. Gotowca nie znam.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

26.12.2009, 4:01
Nad gentoo pomyślę, Arch myślałem że go ugryzę, ale zainstalowanie środowiska graficznego było za trudne dla mnie(acz były małe postępy), Gentoo zobaczę, debian mi się niezbyt podoba, aktualnie siedzę na ubuntu i Windowsie 7.

BTW jak sobie zdeinstaluję system z netbooka (mam XP oem) to później będę mógł ściągnąć z internetów pirata i normalnie zainstalować i będę legalny?(oczywiście nie miałem płytki do instalacji etc.)
27.12.2009, 20:51
(26.12.2009 4:01)NiezwykleAktywnaSiatkaKretynów napisał(a):  i Windowsie 7.

Jak nie musisz używać* najnowszych wynalazków od MS to nie używaj. Produkty MS są bezpieczne dopiero po ok. 2 latach, gdy zostaną rozpracowane przez speców od bezpieczeństwa i hakerów.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

28.12.2009, 13:06
(27.12.2009 20:51)kr2y510 napisał(a):  
(26.12.2009 4:01)NiezwykleAktywnaSiatkaKretynów napisał(a):  i Windowsie 7.

Jak nie musisz używać* najnowszych wynalazków od MS to nie używaj. Produkty MS są bezpieczne dopiero po ok. 2 latach, gdy zostaną rozpracowane przez speców od bezpieczeństwa i hakerów.
Ale część rzeczy jeszcze lepiej działa, albo nie działa na innych systemach w zadawalającym stopniu np. gry (tak, gram, niektórzy ludzie lubią oglądać filmy a ja grać, coraz mniej ale jeszcze, przesiądę się prawdopodobniej na jakąś konsolę)

Strasznie się dużo nasłuchałem złego o dystrybucjach debianopodobnych, co wy o nich powiecie?

Cytat:Cóż, zwyczajny idiota :)
17.02.2011, 17:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.07.2011 23:21 przez Cyberius.)
Cytat:Strasznie się dużo nasłuchałem złego o dystrybucjach debianopodobnych, co wy o nich powiecie?

Ludzie którzy pracują nad projektami uważają inaczejSmile
i przechodzą ze slaxów na ubuntu choć faktycznie bsd i slaxy są prawdopodbnie bezpieczniejsze. Daleko nie szukając tak się stało w przypadku Backtracka http://linux.softpedia.com/progDownload/...-9477.html dwójka jeszcze była oparta na Slaxie a czwórka już jest na ubuntuSmile Podobnie jest z Blackbuntu http://www.blackbuntu.com/download dystro działa na bazie ubuntu jak sama nazwa wskazuje.

mamy wolność -zanim nas znowu pochwycą w grudniu za mordy

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08.04.2011, 12:38
Ze swojej strony mogę polecić GENTOO, ARCH, SLACKWARE do domu na desktop. A do netbooka czy inne cudo z Atomem lżejsze wersje: np.. odchudzone Gentoo hardened (stage3). Są też systemy ładujące się do RAM-u (ma to swoje zalety!, ale nie wiem jak z bezpieczeństwem tych "nowości"). Używałem xPUD-a - całkiem ciekawy.

Cytat:jeżeli to nie szkodzi zachowaniu anonimowości to obsługę modemu HSDPA

A że niby jak chcesz być anonimowy? Smile Przecież Twój modem ma numer IMEI, poza tym operator go namierzy w pół sekundy z dokładnością do 15 metrów Wink

POLECAM: http://www.polskie-forum.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości