Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN - temat zbiorczy
16.07.2011, 19:29
RE: VPN - prosba o pomoc
(16.07.2011 17:16)FullMana napisał(a):  Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, bez względu na wybór VPN, gdy hipotetycznie ktoś zapuka do siedziby z nakazem zapisywania logów, nic nie pomoże tu "polityka firmy" - logi zostaną sporządzone.

Logi w 95% będą dostępne dla służb od momentu nakazu ale nie wstecz, bo ich nie będzie. Małe prywatne firmy mogą się postawić. Spółki nie, bo zarząd stawiając się może zostać oskarżony o działalność na szkodę firmy. W USA (głównie FBI) straszono prywatne firmy IRS-em już w latach 90-tych. Bo wtedy nie było jeszcze Patriot Act.

(16.07.2011 17:16)FullMana napisał(a):  czy może jednak taka groźba nie dotyczy serwerów np. w chinach, bo tam prawo EU/US itp. nie sięga ?

Nie dotyczy. Służby jednego kraju zwracając się z prośbą do innych ujawniają swe motywacje.

(16.07.2011 17:16)FullMana napisał(a):  Co do drugiej części pytania to chodzi o domowy, stacjonarny komputer podłączony do sieci ze stałym IP.

Router z OpenWRT i VPN typu OpenVPN. Wtedy wyjście całej sieci domowej będzie tunelowane przez router. Wszystkie pakiety wychodzą przez wyjście VPN.

(16.07.2011 17:16)FullMana napisał(a):  Więc gdybym tak napisał byłaby to wyraźna sugestia, więc tak nie napiszę ...

Jak bez nadmiaru P2P to polecam USA. Oni biją cenami wszystkich i mają dobre łącza. Jak do P2P to Szwecja. Jak zależy na paranoicznej anonimowości to Panama (jest pewna nierozreklamowana firma... trochę kosztuje ale przyjmują płatności nawet w BTC i serwery mają w prywatnym domu) z wyjściem w USA.

Polecam przeczytać ten wątek na naszym starym forum:
http://www.punbb-hosting.com/forums/libe...?id=136811
VPN powoduje też pewne problemy. Jak np. korzystanie z krajowych serwisów, które blokują nie-polskie adresy IP. Często też nie można skorzystać ze serwisów dostawcy, który dopuszcza jedynie połączenia ze swojej sieci.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.07.2011, 22:56
Czyli z braku panamy pozostaje Szwecja.

Cytat:Router z OpenWRT i VPN typu OpenVPN. Wtedy wyjście całej sieci domowej będzie tunelowane przez router. Wszystkie pakiety wychodzą przez wyjście VPN.

Nie za bardzo się na tym znam, zainstalowalem na probe darmowy proXPN, zainstalowal mi ich program i sterownik jakis "nierozpoznany" i w "karty sieciowe" mam "nieznane urzadzenie", to to urzadzenie rozumiem symuluje router ?
Po wlaczeniu ich programu firewall pokazuje polaczenie z mojego IP do innego (chyba ich?) przez proces openvpn.exe - to o to chodzi wlasnie ?

Po za tym troche innych polaczen, ale wszystko juz z "ich" IP (173.itd...) tylko nie rozumiem jeszcze jednego, jak widze mi tutaj kilka programow nasluchuje na roznych portach (w tym keepass zupelnie nie rozumiem dlaczego), to jezeli sie komunikuja rozumiem juz z ich IP ?

I jeszcze jedno pytanie, jezeli nie nadwyrezam cierpliwosci: Zdazylo mi sie, ze pomimo wlaczonego programu, i jego sygnalizacji (sie "pali" na zielono w trayu) w pewnym momencie caly ruch zaczal isc i tak z mojego IP, to normalne ?

p.s.
Ogolnie wszystko robie prawiodlowo, prawda ?
18.07.2011, 0:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2011 0:11 przez kr2y510.)
(17.07.2011 22:56)FullMana napisał(a):  
Cytat:Router z OpenWRT i VPN typu OpenVPN. Wtedy wyjście całej sieci domowej będzie tunelowane przez router. Wszystkie pakiety wychodzą przez wyjście VPN.

Nie za bardzo się na tym znam, zainstalowalem na probe darmowy proXPN, zainstalowal mi ich program i sterownik jakis "nierozpoznany" i w "karty sieciowe" mam "nieznane urzadzenie", to to urzadzenie rozumiem symuluje router ?

Pisząc "router z OpenWRT" miałem na myśli osobne urządzenie, przez które domowa sieć lub komputer łączy się z internetem.
Wątek o routerach:
http://libertarianizm.net/thread-700.html

Natomiast instalowanie jakiegokolwiek softu na Windows do VPN (za wyjątkiem samego OpenVPN) jest złe. To jest zamknięty soft, który nie wiadomo co robi. Nie ma "w pełni darmowych VPN". Jest coś za coś. Chyba, że do testów lub promocja celem reklamy.
http://libertarianizm.net/thread-999-pos...l#pid22111

VPN musi bazować na otwartych standardach a nie na specjalizowanym sofcie. Jak dają PPTP, OpenVPN lub IPSec to jest ok.

(17.07.2011 22:56)FullMana napisał(a):  p.s.
Ogolnie wszystko robie prawiodlowo, prawda ?

Cierpliwości...

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

15.04.2012, 22:26
How To Make VPNs Even More Secure
How To Make VPNs Even More Secure

Nie jestem w stanie zweryfikować sensowności prezentowanych tam rozwiązań, ale może razem damy radę...

www.miasik.net
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15.04.2012, 23:32
RE: How To Make VPNs Even More Secure
Za wyjątkiem instrukcji, jak to zrobić w Ubuntu i informacji o bitcoin-otc, wszystko już od jakiegoś czasu jest tu na forum w różnych wątkach.
Dobrze że to podlinkowałeś bo maluczcy i lamusie będą wiedzieć, że my tu nie ściemniamy.

27.04.2012, 22:49
RE: VPN - temat zbiorczy
Ciekawostka: Od kilku miesięcy korzystam z VPNa. Już się przyzwyczaiłem do tego. Dzisiaj instalowałem TORa, ale nie bundle, bo wkurza mnie jak muszę za każdym razem czekać, aż się to wszystko uruchomi. Zainstalowałem normalnie w Firefoxie TorButton. Włączam buttona i wchodzę na https://check.torproject.org/. Wszyskto OK - jestem połączony do sieci TOR. Po jakimś czasie wyłączyłem buttona i znowu wchodzę na https://check.torproject.org/. Ale dalej jest napisane, że jestem w sieci TOR... Sprawdzam IP i pokazuje mi domenę mojego VPNa... No to dlaczego mi piszą, że jestem połączony z torem?
Okazało się, że dostawca VPNa jednocześnie uruchomił Exit Noda Big Grin
01.06.2012, 14:44
nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc wrzucam tutaj. Otóż mobilny Orange blokuje VPN. Nie wiem czy tylko blokuje porty, czy też przycina coś w samych pakietach. kiedy do nich dzwoniłem, to najpierw nie wiedzieli o co kaman, a potem powiedzieli, że za 15 PLN/mies mi to odblokują. Co ciekawe - Plus i PLAY działają bez zarzutu.
02.06.2012, 2:45
Skoro tyle osób przyznaje się do używania VPNów, to może zareklamujecie te waszym zdaniem dobre (nawet jeśli komercyjne) i sprawdzone? Ja bym chętnie dowiedział się, którym firmom ufacie, bo wybór dobrego providera VPN wcale nie jest prosty.
26.10.2012, 21:46
Moxie Marlinspike autor Google Sharing i innych użytecznych programów, oferuje w swej chmurze obliczeniowej złamanie każdego połączenia PPTP, za jedyne $200 w ciągu jednego dnia.
The H Security ➟ A death blow for PPTP CloudCracker self-experimentation

Wniosek: należy powoli zapomnieć o PPTP. A ja jeszcze 6 lat temu zalecałem używanie długich haseł wygenerowanych losowo...

06.12.2012, 12:08
(02.06.2012 2:45)lumabel napisał(a):  .... Ja bym chętnie dowiedział się, którym firmom ufacie, bo wybór dobrego providera VPN wcale nie jest prosty.

http://webhosting.pl/Z.ktorym.dostawca.u...bezpieczny
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości