Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN - temat zbiorczy
14.01.2009, 18:13
VPNy - temat zbiorczy
Na starym forum kilka razy pisaliśmy o VPNach, m. in. podając linków do tych providerów oferujących bezpłatne lub testowe (czasowo bezpłatne) rozwiązania a także płatne, ale za to sprawdzone i dobre. VPN to doskonałe zabezpieczenie uzupełniające chroniące naszą prywatność. Może wrócimy do tego tematu na nowym forum, łącznie z wymianą linków wartych polecenia usługodawców?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.02.2009, 16:12
RE: VPNy - temat zbiorczy
Możesz opisać o co chodzi ztym vpn. Jeśli to takie proxy tylko lepsze niż proxy to ja się na to pisze. Czy vpn działa z javą? Możesz podać przykładową konfigurację? I jeszcze jakieś firmy u których warto wykupić usługę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09.02.2009, 7:41
W uproszczeniu; VPN przekierowuje wszystkie porty jednego komputera na inny komputer gdzieś w sieci. Połączenie pomiędzy komputerami jest szyfrowane.
Co to oznacza na przykładzie Windows? Że ten komputer "nie widzi" już w sieci "naszego" lokalnego Otoczenia Sieciowego a widzi Otoczenie Sieciowe tamtego komputera z którym się zdalnie połączył.
Java, Skype, eMule, BitTorrent i wszystko inne wychodzi do sieci przez tamten komputer. Można z punktu widzenia użytkownika przyjąć, że to takie lepsze i szyfrowane proxy. Raz się klika i "cały komputer" idzie przez proxy.
Polecam wątki na ten temat na naszym starym forum i odwiedzenie Wikipedii.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

10.02.2009, 16:47
Część dobrych providerów rozwiązań VPN już nie ma. Np. słynny BlackLogic podobno zbankrutował. Są inne, niepewne firmy typu EuroVPN do których nie mam zaufania. Przydałaby się lista sprawdzownych usługodawców. Niestety bardzo niewiele osób korzysta z takich rozwiązań w Polsce, stąd trzeba się zdać na opinie kolegów zza oceanu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11.02.2009, 23:54
Z VPN-ami jest jeden problem. Usługa ta pożera stosunkowo duże zasoby (sprzęt, pasmo, adresy IP itd.) i jest wśród maluczkich zbyt mało popularna. Stąd porządni dostawcy VPN padli (lub znaleźli inną niszę). Obecnie VPN-y są oferowane głównie przez dostawców Facebook/MySpace/poker proxy jako dodatkowy wynalazek. Ceny od $60-$200 na rok. Może za jakiś czas jak ceny sprzętu i pasma spadną a jakieś idiotyczne przepisy zaczną doskwierać maluczkim lub małym firmom, wyłoni się kilku porządnych dostawców VPN.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

24.11.2009, 15:39
VPN
Temat o VPN, konfiguracja, ceny, serwery usługi, zastosowanie ...

Zna ktoś jakieś VPN o umiarkowanych cenach ?
25.11.2009, 2:28
RE: VPN
(24.11.2009 15:39)Trigger Happy napisał(a):  Temat o VPN, konfiguracja, ceny, serwery usługi, zastosowanie ...

Zna ktoś jakieś VPN o umiarkowanych cenach ?

A najtańszy server z oferty slicehost + troche zrob to sam? 100 GB to to calkiem duzo, powinno starczyc nawet dla kilku osob. Konfigurecja servera OpenVPN to kopiuj wklej, nie powinna stanowic probelmu dla wiekszosci uzytkownikow Ubuntu. A element slicehost mozna zastapic czyms z Rosji.

"Piove, governo ladro"
15.07.2011, 18:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2011 18:16 przez FullMana.)
VPN - prosba o pomoc
Witam wszystkich (to mój pierwszy post tutaj).

Z góry przepraszam, jeżeli część moich pytań wyda się niektórym trywialna, ale jak ktoś już napisał na tym forum "nie ma głupich pytań", a sam nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi, proszę o pomoc forumowiczów w następujących kwestiach:

Z tego co wyczytałem tutaj na forum najlepszym rozwiązaniem w kwestii zachowania anonimowości jest "dobry" VPN.
Posiłkując się znalezionym na forum linkiem ( link ) oraz informacjami z netu (a mało tego znalazłem), "wybrałem " vpntunnel, z tego co piszą (niestety nie znam zbyt dobrze angielskiego), przydzielają dynamiczny IP, nie prowadzą żadnych logów, konto bez ograniczeń itp. za 5 euro miesięcznie.

1. Teraz bardzo ważna dla mnie kwestia, mianowicie, czy dobrze rozumiem ideę:
Mam VPN z IP przydzielanym dynamicznie, przy czym firma nie prowadzi żadnych logów, czyli z tego co rozumiem, po pierwsze, mój dostawca ani nikt inny nie widzi co robię w internecie, co pobieram itp., jeżeli natomiast "ktoś" by chciał wyśledzić IP i udał się z obojętnie jakimi uprawnieniami do firmy prowadzącej VPN, ta odpowie "przykro nam bardzo, choć chcielibyśmy pomóc, z uwagi na to, że nie prowadzimy logów, nie mamy zielonego pojęcia kto miał w danym czasie takie a takie IP". Jeżeli dobrze rozumiem, daje to anonimowość większą niż w przypadku TOR'a i przy zachowaniu odrobiny zdrowego rozsądku praktycznie zapewnia niemalże 100% anonimowości. Jeżeli źle, prosiłbym o wytłumaczenie.

2. Podany przeze mnie wyżej VPN, pisze, że kwestia logów dotyczy wyłącznie ich serwerów w szwecji, ponieważ w innych krajach prawo na to nie zezwala(dla serwerów w innych krajach zapewniają maksymalną możliwą w danym kraju ochronę), więc jeżeli ktokolwiek (wg nich) pisze, że nie trzyma żadnych logów a ma serwery w innych krajach, po prostu kłamie.
I tu rodzi się pytanie, czy np. trilightzone którzy mają serwery w NL, MY, CZ, RU, HK, US, LU kłamią gdy piszą, że również nie trzymają żadnych logów ?
Pytam się dlatego, że obydwa VPN są "polecane" w linku który pojawił się tutaj na forum a skoro jeden z nich posuwa się do kłamstwa w tak drobnej kwestii może kłamać także w innych ...

3. W zawiązku z powyższym w jakim kraju najlepiej wybrać serwer VPN ?

4. Ponieważ nie znalazłem niczego godnego zaufania, czy mógłby ktoś mi polecić sprawdzone w praktyce płatne (najlepiej jak najmniejTongue ) VPN (zakładam, że przynajmniej część z użytkowników korzysta z takich usług) ?

5. Czy mógłby ktoś, kto się na tym choć trochę więcej zna, napisać na temat tych usług i kryteriów jakimi trzeba się kierować przy ich wyborze ?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i proszę o pomoc. Niestety nie znam zbyt dobrze angielskiego, po polsku natomiast nie byłem w stanie znaleźć odpowiedzi na pytania.

p.s.
Będę wdzięczy również za wszelkie linki gdzie mógłbym więcej poczytać na powyższy temat. (z uwagi na mój angielski, niestety, w języku polskim)
15.07.2011, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2011 23:24 przez kr2y510.)
RE: VPN - prosba o pomoc

1. Daje to większy komfort niż użycie Tora. Mniejsze opóźnienia, gwarantowane pasmo, mniejsze prawdopodobieństwo blokady serwisu itd.
    O anonimowość trzeba się cały czas troszczyć samemu. W przypadku sieci Tor nie ma dostawcy, do którego służby mogą zapukać z nakazem założenia podsłuchu, czyli w tym przypadku zapisywania logów.
  2. Nie kłamie ale też nie podaje całej prawdy. Różnica.
    Chodzi o to, że taki dostawca VPN dzierżawi serwery u hostera i rzeczywiście nie trzyma na nich żadnych logów. Ale właściciel serwerowni może trzymać logi, bo musi się podporządkować lokalnemu prawu. Więc będą logi pozwalające na identyfikację przez korelację czasową (logowania i zajścia zdarzenia).
    W MY, CZ i HK nie ma obowiązku trzymania logów. W NL, RU, US i LU można to obejść trzymając serwery u siebie a dzierżawiąc same łącza. Chyba, że ostatnio się tam coś zmieniło - nie śledzę na bieżąco wszystkich informacji.
  3. Trudna odpowiedź. Zależy co się chce robić w sieci lub przed kim się chce ukryć swoją aktywność. Zależy też czy tu chodzi o "laptop w ruchu" czy o domową sieć. Proszę o szczegóły...
  4. jak wyżej...
  5. jak wyżej...

(15.07.2011 18:13)FullMana napisał(a):  p.s.
Będę wdzięczy również za wszelkie linki gdzie mógłbym więcej poczytać na powyższy temat. (z uwagi na mój angielski, niestety, w języku polskim)

Wszystkie linki po angielsku. Nic na to nie poradzę. Sad

16.07.2011, 17:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2011 17:17 przez FullMana.)
RE: VPN - prosba o pomoc
Ad 1.
Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, bez względu na wybór VPN, gdy hipotetycznie ktoś zapuka do siedziby z nakazem zapisywania logów, nic nie pomoże tu "polityka firmy" - logi zostaną sporządzone.
(czy może jednak taka groźba nie dotyczy serwerów np. w chinach, bo tam prawo EU/US itp. nie sięga ? )
Ad 2.
Dziękuję za odpowiedź.
3...5
Cytat:Trudna odpowiedź. Zależy co się chce robić w sieci lub przed kim się chce ukryć swoją aktywność. Zależy też czy tu chodzi o "laptop w ruchu" czy o domową sieć. Proszę o szczegóły...
Co do drugiej części pytania to chodzi o domowy, stacjonarny komputer podłączony do sieci ze stałym IP.
Co do pierwszej ...
Gdybym napisał, dla przykładu, że hipotetycznie lubiłbym odwiedzać i czytać wszystko na co przyjdzie mi ochota, lub też wyświetlać sobie takie zdjęcia/filmy/treści oraz wchodzić na takie stronki na które mam akurat ochotę sobie popatrzeć/poczytać itp... i nic nikomu do tego, jak i mi nic do tego o czym ktoś sobie myśli czy co ogląda w swoim pokoju dopóki nikogo tym nie krzywdzi,
lub też gdybym napisał, że równie hipotetycznie korzystałbym z sieci p2p od czasu do czasu...
Więc gdybym tak napisał byłaby to wyraźna sugestia, więc tak nie napiszę ...
Mogę za to napisać, do czego na pewno nie jest mi potrzebny, nie jest mi potrzebny na pewno do niczego co w jakikolwiek sposób ograniczałoby wolność kogoś innego, lub by go w jakikolwiek sposób raniło. (Ot takie moje poczucie wolności i granic zachowań którego się w życiu trzymam).

Jeszcze raz dziękuję za poprzednią odpowiedź.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości