Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie migrować w internecie
27.10.2009, 17:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2009 17:31 przez Madlock.)
Gdzie migrować w internecie
Zastanawiam się nad tym w jakim państwie powinien być serwer z moją pocztą, jabberem, stroną www itd. Wiem, że to nie uchroni przed namierzeniem czy rozszyfrowaniem, ale żeby choć trochę utrudnić Wielkiemu Bratowi działanie.
Co lepiej: USA (no rządy Obamy raczej dobrze nie wróżą), Rosja, coś innego? Polska chyba odpada od razu, byle pozew i pozamiatane?
Jestem noobem w takich sprawach ale wiem, że są tu nieźli spece.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28.10.2009, 0:28
RE: Gdzie migrować w internecie
Może gdzieś w jakim raju podatkowym..chuj wi.

"Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy"
Piotr Tymochowicz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28.10.2009, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2009 14:37 przez paweł.)
Rosja, Białoruś, Kazachstan, Chiny, Wenezuela, Iran domyśl się dlaczego ;]

Bardzo ciekawym krajem jest Abchazja, nieuznawany przez prawie wszystkie państwa świata i na dodatek raj podatkowy, a jakby tego było mało marionetka znienawidzonej przez Zachód Rosji. To musi być raj.
29.10.2009, 2:20
(27.10.2009 17:29)Madlok napisał(a):  Zastanawiam się nad tym w jakim państwie powinien być serwer z moją pocztą, jabberem, stroną www itd.

To zależy czy chcesz płacić czy mieć to "za darmo" (reklamy, pomoc w testowaniu etc. to nie jest za darmo)?
- Jeśli chcesz płacić, to musisz wiedzieć komu płacisz (kto to taki się kryje za tą firmą? ufasz gnidzie?) i płacić w miarę anonimowo.
- Jeśli chcesz mieć za free, to musisz się liczyć z jakimś dyskomfortem.

Ja proponuję strategię mieszaną, czyli częściowo darmową i częściowo płatną. Także bez wskazania na konkretny kraj a umieszczenie się w sieci w różnych krajach.

Serwisy VPN często oferują konta e-mail, czasem ograniczone www (np. gotowe blogi) ale bardzo rzadko jabbera czy SIP. Serwisy VPN zorientowane na P2P nie oferują nic poza VPN ale też często nie prowadzą żadnych logów lub mają bałagan.

Co do maili to najlepiej mieć kilka kont w różnych krajach, ważne by miały SSL lub TSL. Na wakacje dobrze jest założyć "tymczasowe" konto (konta) u dużego dostawcy (np. Yahoo - bo nie ma filii w Polsce). Wtedy przejęcie hasła w kafejce internetowej nie powoduje większych strat.

Jabber (z SSL/TSL) dobrze mieć na jakimś uniwersytecie (np. Ameryka Południowa). W sporej części państw uniwersytety cieszą się eksterytorialnością! A studenci-admini prawie zawsze nienawidzą jak jakakolwiek władza wkłada ryja w ich wypieszczone bawidełka. W Ameryce Łacińskiej studenci często mówią władzy, by się odpierdoliła, nawet jak władzuchna ma nakaz sądowy.

Co do www - to zależy od treści, które tam mają być.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

24.11.2009, 13:58
Jeżeli chodzi o pocztę to można pomyśleć o Białorusi i Rosji (mail.by, mail.ru, pop3.ru - masa domen + SSL). Jabbera na luzie można wymigrować do Rosji -jabber.ru, Chile - jabber.cl ect. do tego VPN, Gpg, Otr, dla nie terrorystycznych zastosowań , powinno wystarczyć Smile Ja zamierzam zmigrować się internetowo poza UE.

PS. maile z domen inmail24.com/inamail24.pl - wycina spamfilter np Google.
28.11.2009, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2009 20:16 przez paweł.)
Skrzynki email: http://www.fepg.net/foreign.html
Serwery jabbera z całego świata (ponad 1000): http://mirandaim.blog.tut.by/spisok-xmpp-serverov/
28.11.2009, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2009 23:06 przez Madlock.)
Z mail.ru są jakieś problemy, chyba blokują wysyłanie spoza Rosji i zaprzyjaźnionych krajów. Tak gdzieś wyczytałem, po tym jak stwierdziłem, że mi właśnie nie działała.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29.11.2009, 14:17
z mail.ru nie miałem problemów , ale olałem bo ssl nie mają (nie znalazłem), dobrą opcją jest pop3.ru działa wszytko ok, polecany kiedyś inmail24.pl (jest wycinany przez spamfiltry Sad ) , dla mnie rozsadny kompromis to mial w stanach jabber w Rosji. Ale kombinuję żeby było jeszcze fajniej Smile
30.04.2010, 20:07
Tych co mają konta pocztowe na FastMail informuję, że firma ta została przejęta przez Operę.
http://blog.fastmail.fm/2010/04/30/fastm...-software/
A tak się składa, że Opera Software ma oddziały w Polsce (Wrocek i Wa-wa). Więc bezpieka ma możliwości nacisku.
Jeden z dostawców poczty z SSL i spoza UE stal się niepewny. Sad

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

23.09.2010, 15:36
Może Azerbejdżan mail.az
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości