Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpieczne usuwanie danych w Windzie
25.11.2014, 16:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2014 16:08 przez zxc.)
RE: Bezpieczne usuwanie danych w Windzie
(22.11.2014 4:12)kr2y510 napisał(a):  Kopiując pliki do skasowania do folderu xxx, pozostawiłeś ich nazwy, wraz z informacjami o ich położeniu w poprzednim miejscu!
Tego żaden program nie usunie - to wina użytkownika.

zle mnie zrozumiałes, do foldera xxx pliki NIE SA KOPIOWANE z tego samego usb tylko z zupełnie innej lokalizacji, na USB po raz pierwszy pojawiaja sie TYLKO w folderze xxx i bez pzrznoszenia ich gdziekolwiek indziej sa usuwane Eraserem. dlatego wlasnie zdziwilem sie ze jeden z plików "udało sie" odzyskac

(22.11.2014 4:12)kr2y510 napisał(a):  Rady:
- nie ma sensu nadpisywać więcej niż 3-6 razy
- stosuj jak najprostszy system plików
- wyłącz indeksowanie
- kasuj pliki w miejscu ich pierwotnego położenia
- i pamiętaj, że wszystko powyższe nie zagwarantuje bezpiecznego skasowania (najlepiej szyfrować wszystko co się da).
1. nie moge tego niestety zmienic w ustawieniach - program domyślnie ustawia 35 i NIE PRZYJMUJE zadnej recznej korekty (po zmianie i kliknieciu ok nadal jedzie 35 razy)
2. NTFS - potrzebuje obsługiwac pliki +4GB ale to celna uwaga na przyszlosc
3. dla zewnetrznych pamieci usb? jak?
4. to juz robie Wink
5. wiem, dlatego napisałem że "uczulam" - to nie są mega tajne dane jakie odzyskałem, ot poprostu zaskoczenie Smile

(22.11.2014 4:12)kr2y510 napisał(a):  Wszelkie urządzenia podłączane przez USB i wyposażone w pamięci Flash stanowią najtrudniejszy przypadek bezpiecznego usuwania danych.

jeżeli byłbyś tak miły i w tym wątku http://kryptoanarchizm.libertarianizm.ne...p?tid=3663 rozwinał swoją myśl - tam niestety NIE UDAJE sie odzyskać danych które zostały skasowane zwykłym Delete (ten sam przypadek ale pliki jakie chce tam odzyskać NIE BYŁY kasowane Eraserem - pop prostu, przy tamtych próbach odzyskał mi sie plik z foldera XXX który nie powinien sie odzyskać)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.11.2014, 5:55
(25.11.2014 16:05)zxc napisał(a):  zle mnie zrozumiałes, do foldera xxx pliki NIE SA KOPIOWANE z tego samego usb tylko z zupełnie innej lokalizacji, na USB po raz pierwszy pojawiaja sie TYLKO w folderze xxx i bez pzrznoszenia ich gdziekolwiek indziej sa usuwane Eraserem. dlatego wlasnie zdziwilem sie ze jeden z plików "udało sie" odzyskac
O.K. Ale ja nadal uważam, że to zła idea.

(25.11.2014 16:05)zxc napisał(a):  1. nie moge tego niestety zmienic w ustawieniach - program domyślnie ustawia 35 i NIE PRZYJMUJE zadnej recznej korekty (po zmianie i kliknieciu ok nadal jedzie 35 razy)
Muszę sprawdzić. Ja mam nieaktualizowaną wersję sprzed kilku lat.

(25.11.2014 16:05)zxc napisał(a):  3. dla zewnetrznych pamieci usb? jak?
Wyłączyć wszystkie przyspieszania między innymi Optymalizacja szybkiego usuwania zamiast Optymalizacja wydajności, Ready Boost - wyłączyć itd. Urządzenie musi działać wyłącznie na sterownikach Windows (nie pozwolić na doinstalowanie własnych sterowników), bo w praktyce to utrata kontroli nad urządzeniem.

(25.11.2014 16:05)zxc napisał(a):  5. wiem, dlatego napisałem że "uczulam" - to nie są mega tajne dane jakie odzyskałem, ot poprostu zaskoczenie Smile
Ależ bardzo dobrze, że to napisałeś!

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
05.12.2014, 6:02
(21.11.2014 13:04)zxc napisał(a):  po zapuszczeniu programów do odzyskiwania danych, w lokalizacji xxx do której zawsze wrzucam pliki jakie usuwam Eraserem (przebieg domyslnie ustawiony na 35) pojawily sie nazwy WSZYSTKICH usunietych plików (co samo w sobie jest już chyba dziwne)
Ja również bawiąc się programem do odzyskiwania danych zauważyłem podobną rzecz. Z tą różnicą że nie kasowałem ich wcześniej Eraserem ani niczym innym tylko jedynie odtwarzałem wcześniej pliki które były na pendrivie. Chodzi mi że odtworzenie pliku zostawia na twardym dysku ślad w postaci nazwy pliku z rozszrzeniem .lnk. W dodatku we właściwościach tego pliku .lnk znajduje się adres ściezki do wląsciwego pliku. Czasami sama nazwa sugeruje zawartość więć dobrze by było coś z tym zrobić. Co da się zrobić w tym przypadku?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości