Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy przeglądarka Tor może połączyć się z netem omijając VPN ?
27.06.2019, 12:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 14:23 przez Conan.)
Exclamation Czy przeglądarka Tor może połączyć się z netem omijając VPN ?
Witam,

Mam takie pytanko do Was, czy jest możliwe, że Tor Browser pomimo włączonej i aktywnej usługi VPN, łączy się z netem omijając VPN, czyli przez gołe IP ?

Używam ProtonVPN (Holandia - serwer 2 - tcp) niestety w przeglądarkach Chromium i Firefox miałem cały czas wycieki IP i DNS ! Musiałem wyłączyć w routerze IPv6, czyli mam teraz internet działający tylko przez IPv4 i teraz wszystko działa elegancko, zero problemów. Wniosek z tego jest taki, że ProtonVPN nadal nie obsługuje protokołu IPv6...

Testy przeprowadzałem na tych dwóch stronach:

- https://ipleak.net/

- https://www.dnsleaktest.com/

Po tym całym incydencie i wyłączeniu IPv6 naszło mnie takie pytanie, jak to wygląda w przypadku Tor Browser ? Włączam komputer - VPN aktywny - uruchamiam Tor Browser i teraz najważniejsze pytanie - czy Tor Browser może połączyć się w jakiś sposób z netem poprzez IPv6 (wyłączone w routerze) lub IPv4 omijając aktywną usługę VPN ? Czy powyższa sytuacja jest w ogóle możliwa, jeśli tak, to jak to wykryć ? w logach routera (Orange FunBox 2.0) niczego konkretnego nie znalazłem...

Pozdrawiam serdecznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18.09.2019, 22:15
RE: Czy przeglądarka Tor może połączyć się z netem omijając VPN ?
Jeśli idzie o VPN, to nigdy nie używaj apek do VPN, bo to gówno daje. Używaj wyłącznie ustawień systemowych (w Windowsie praktycznie żaden VPN bezpieczny nie jest) lub klienta z otwartymi źródłami. Nie używaj też Chromium, a wyłącznie przeglądarek pochodzących od Firefoxa (np.: Palemoon, IceCat...). W przypadku zestawu VPN i Windows uźyj do VPN-a najtańszego routera z OpenWRT lub dd-WRT i tam ręcznie ustaw VPN.
Tor Browser może się połączyć po IPv6 nawet jak jest wyłączone na routerze. Musisz wyłączyć IPv6 w systemie (Linux, BSD) lub na połączeniu internetowym w przypadku Windows.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Wczoraj, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 16:19 przez Conan.)
(18.09.2019 22:15)kr2y510 napisał(a):  Musisz wyłączyć IPv6 w systemie (Linux, BSD)

Dziękuję za odpowiedź, na szczęście nie używam systemu Windows, od kilku lat siedzę na Linux Mint i korzystam z ProtonVPN za pośrednictwem protokołu OpenVPN, w tym celu zainstalowałem następujące aplikacje:

- openvpn
- network-manager-openvpn-gnome
- resolvconf

Niestety pojawiały się wycieki DNS... więc zainstalowałem Unbound i problem zniknął od razu. Smile

IPv6 wyłączyłem w systemie dla połączenia normalnego i połączenia VPN zaznaczając Ignorowanie w zakładce Ustawienia IPv6, myślę że chodziło Panu o te ustawienia, chyba że jest coś jeszcze w systemie do wyłączenia o czym nie wiem...

Zwykłe połączenie internetowe.

[Obrazek: 4fY4lgY.jpg]

Połączenie VPN

[Obrazek: uYHupEq.jpg]

Pozdrawiam serdecznie.
Wczoraj, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 18:40 przez Conan.)
Dobra znalazłem jak całkowicie wyłączyć IPv6 w systemie Linux, polecam zdecydowanie tą drugą metodę z edycją pliku GRUB (pkt 2. Wyłącz IPv6 za pomocą GRUB). https://pl.enterpriseunix.org/how-disabl...untu-linux

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości