Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.zbawienie.com - witryna blokowana w Polsce
11.06.2009, 19:04
RE: www.zbawienie.com - witryna blokowana w Polsce
Mam Orange Free i też nie mogę wejść (chociaż TP i Orange to jedno gówno).

XYZ: musisz chyba napisać maila do cert@tp.pl czy jakoś tak, zbluzgasz ich to może nawet zrobią dla Ciebie wyjątek i nie będą Ci nic blokować.

Oczywiście możesz sobie też robić traceroute bez końca ;]. Jeżeli zatrzyma Ci się na czymś z końcówką tpnet.pl to znaczy, że jest blokowana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11.06.2009, 21:07
Wystarczy użyć jakiegokolwiek proxy...

Interesuje mnie LISTA zablokowanych stron przez TP, a nie poszczególne sprawdzanie co przechodzi przez ich filtr. Taki spis wiele by powiedział, czy ta akcja ma faktycznie charakter ideologiczno-polityczny, czy też jest kolejną nieudolna próbą wmówienia klientom, że ich dostawca dba o bezpieczeństwo usługi którą oferuje.
12.06.2009, 13:04
Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi oto, że jak ich ładnie poprosisz to może Ci taką listę prześlą. A przy okazji możesz również poprosić o odblokowanie.
12.06.2009, 14:05
Serwis http://mibbit.com/ też jest blokowany. Co ciekawe, poddomeny [coś_tam].mibbit.com już niekoniecznie. Ale nikt tam nie wejdzie (o ile wcześniej ich nie znał) nie wchodząc na stronę główną. Wnioskuję, że blokują adresy IP.
I w przypadku blokowania jakiejś strony, będą się tłumaczyć, że jakaś inna strona o tym samym IP jest złośliwa lub służy do kontroli bootnetu. Tak to sobie celowo wykombinowali, żeby wmawiać ludziom, że niby nie ma cenzury polityczno-religijnej.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

12.06.2009, 15:48
Jestem na 99% pewien, że akcja TPSA nie ma na celu cenzury ideologicznej (politycznej) ale rzeczywiście chodzi o spam i "złe" botnety. Oczywiście takie działanie w niedalekiej przyszłości może zostać wykorzystane do blokowania dostępu do pewnych stron także z powodów właśnie politycznych, na razie jednak nie o to chodzi. Co prawda raz już była blokowana strona proislamska (antyżydowska) ale później blokadę zdjęli. Jednocześnie przypominam, że mimo apeli organizacji "antypedofilskich" TPSA nie zablokowała legalnej strony "Misiaczka" znajdującej się na amerykańskim serwerze daretospeak.com. Wszystko to trzeba brać pod uwagę przy ocenie sytuacji. Aha, przez Tora można wejść oczywiście na wszystkie blokowane strony.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.06.2009, 11:16
http://www.man.lodz.pl/LISTY/POLIP/2009/01/0134.html -- tutaj zostało wszystko wyjaśnione przez dyrektora CERT w telekanalizacji (jeżeli ktoś jeszcze tego nie czytał).

Widzę, co niektórzy przesadzają. Również jestem przekonany (oczywiście nie na 100%), że działania Tepsy nie mają raczej nic wspólnego z cenzurą polityczną, lecz służą poprawie bezpieczeństwa ludzi dla których instalacja i konfiguracja firewalla jest zbyt trudna.

Co do IRC to przecież można skorzystać z jakiegoś tunelu. Wchodzenie na strony przez tora wydaje mi się trochę głupie, bo w 1/4 serwisów nie można się normalnie zalogować. Sposobów na wejście na stronę jest całe mnóstwo. Można użyć normalnego proxy albo uruchomić sobie w3m/lynx/elinks na koncie shellowym, czy też skorzystać z przeglądarkowych systemów (np.: g.ho.st, ulteo.com).
14.06.2009, 0:46
@Cngelx
To jest odpowiedź sprzed pół roku.
Jednak oni starają jedynie gasić pożar a nie usunąć przyczyny tego stanu rzeczy. Bo za to, że wiele komputerów klientów TP jest częścią bootnetów odpowiada między innymi TP!
- Wprowadzili skomplikowane procedury rejestracyjne i kretyńskie oprogramowanie, które wymuszało użycie najbardziej dziurawego i podatnego na zawirusowanie gówna jakim w tamtym czasie były MSIE i Outlook Express. Gdyby nic nie robili a dali na płytce ostatniego Netscape 4.xx to by ludzie nie przyzwyczaili się tak do wirusów. Po prostu, tym jednym działaniem najbardziej przyczynili się do bastardyzacji polskiego internetu. Firmy "skrętkowe" jakoś potrafią rozwiązywać takie problemy.
- Mogli dawać klientom stałe IP. Co to dla nich za różnica czy IP jest stałe czy nie? Wtedy można by "tępić" tych co mają zaśmiecone komputery.
- Podczas cenzurowania portów, które przeprowadzili cichcem, nie ocenzurowali portów do SMTP. Przecież mogli powiadomić o blokadzie rozsyłając maila do wszystkich użytkowników i zablokować przy okazji i inne porty.
- Mogli by zamiast blokady IP wprowadzić dobrowolną blokadę na serwerach DNS (jak to robi Open DNS). A jak nie mają na to kasy i woli to mogliby się z Open DNS dogadać, by ci świadczyli usługi. Wtedy "głupie ludzie" nie wpadałyby na zawirusowane strony. Przecież na jednym IP jest znacznie więcej stron www niż jedna!
- Jeśli potrafią zrobić "bez_blokady" dla portów to pewnie potrafią zrobić to samo bez blokady adresów IP.
I można by wymieniać.

Tylko, że jak ktoś płaci za internet to dlaczego ma używać proxy lub shella, by wejść na IRCa? Dlaczego ma być oszukiwany, że jakaś strona nie działa jeśli ona działa. Poza tym takie działania powinny być jawne i z wyprzedzeniem a dla użytkowników to oni powinni zapewnić darmowe proxy!

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

21.06.2009, 21:41
(11.06.2009 14:46)kr2y510 napisał(a):  To jest większa akcja cenzorska.
Strona programu GIMP http://gimp.org/ też jest blokowana!

Skoro są leniwi i blokują może narobić im wstydu na świecie ? Nagłośnienie przypadku Gimpa się nadaje.

- może jakaś notka po angielsku na digg/polsku Wykop ?
- list do Gimpa
- list do EFF
- list do organizacji OS
- może Stalmann ?

Smile spłódźmy coś może dla hecy Smile
22.06.2009, 0:18
Przedstawić sprawę Stallmanowi jako spisek anty-GPL Tongue

Neoforum, postlewactwo i kosmopolityzm
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27.02.2010, 22:50
Tą stronę prowadzi były Świadek Jehowy - obeznie unitarianin. Wierzy on w "żydowski spisek" i to zapewne jest powodem banowania w Sieci. Na jego stronie jest masę "spiskowych" materiałów.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości