Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na ile będę bezpieczny
21.02.2019, 8:26
Na ile będę bezpieczny
Witam wszystkich , na wstępie dodam , że przeczytałem różne temat na forum , ale dalej mam kilka pytań tak więc na ile będę bezpieczny i jak najlepiej to zrobić?

1.Wszystko będzie robione na win 10 , widziałem że lepiej na np tails bądź whonix , ale jeśli win 10 jest ostatecznością to może być?

2.Następnie potrzebuję VPN , będzie to NORD VPN i teraz jak go zakupić , dodam ze nie mam BTC , czy mogę go sobie zakupić używając zwykłej przeglądarki np chroma i z konta bankowego (oczywiście konto słupa) czy taki zakup robić już przy używaniu TORA?

3.Ok mamy VPN i co następnie , trzeba go jakoś dobrze skonfigurować (jeśli tak to prosiłbym o link) czy też po prostu odpalamy go i następnie odpalamy TORA?

4.E mail proton.
Telefon komórkowy , zwykły za 100 zł , karta również nie na mnie.
Internet LTE również nie na mnie.
5.Laptop hm , no wlasnie jaki laptop , nie wiem czy VPN I TOR obciąża w jakis sposób komputer , także może byście coś polecili?
6. A i powiedzcie mi , jak będę miał jakieś zdjęcia zrobione przez kogoś i zrzucone na pendrive i później wrzucę je na laptopa to mogą mnie hmm namierzyć na podstawie takiego zdjęcia? Jeśli tak to jak to zrobić lepiej?

Wszystko będzie na kogoś , tylko niestety będzie nadawanie z miejsca w którym mieszkam czy jeśli będę się pilnował to wszystko powinno być ok i nie dojdą do niczego? Dodam , że wszystko będzie się odbywać w 10 dni po czym cały sprzęt zostaje zniszczony. Big GrinTongueBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.02.2019, 2:38
RE: Na ile będę bezpieczny
(21.02.2019 8:26)marianoitaliano napisał(a):  1.Wszystko będzie robione na win 10 , widziałem że lepiej na np tails bądź whonix , ale jeśli win 10 jest ostatecznością to może być?
Będzie ostatecznością dlaczego? Jak? Po co?

(21.02.2019 8:26)marianoitaliano napisał(a):  2.Następnie potrzebuję VPN , będzie to NORD VPN i teraz jak go zakupić , dodam ze nie mam BTC , czy mogę go sobie zakupić używając zwykłej przeglądarki np chroma i z konta bankowego (oczywiście konto słupa) czy taki zakup robić już przy używaniu TORA?
W jakim celu?

Nie wiem, w jakim świecie ty żyjesz, ale w tym, w którym żyje ja, zdecydowanie łatwiej jest zakupić bitcoiny przez maszynę np. ze https://shitcoins.club niż pozyskać konto bankowe "na słupa". Jeśli chcesz je obsługiwać za pomocą przeglądarki Chrome na swoim domowym komputerze, to wysoce prawdopodobne że cały temat jest żartem, a warunki przez ciebie określone - wymysłem.

Inna rzecz, dostawca VPN i tak wie, kim jesteś, bo łączysz się tam z domowego komputera.

Kolejna rzecz, dostawca oprogramowania takiego jak Windows też wie, kim jesteś, bo oprogramowanie to wysyła numer identyfikacyjny instalacji, numery seryjne sprzętu, informację o podłączonych urządzeniach do statku matki, ilekroć uzyska połączenie z Internetem. Z VPN czy bez.

Jeszcze jedna rzecz, na Windows przy VPN gwarantowane są wycieki danych. Innymi słowy, takie połączenie czasami będzie działać, czasami przestanie bez uprzedzenia i komputer dosięgnie Internetu bezpośrednio.

(21.02.2019 8:26)marianoitaliano napisał(a):  3.Ok mamy VPN i co następnie , trzeba go jakoś dobrze skonfigurować (jeśli tak to prosiłbym o link) czy też po prostu odpalamy go i następnie odpalamy TORA?
Co?! Jakiego Tora, jakiego skonfigurować VPN? Po co?

(21.02.2019 8:26)marianoitaliano napisał(a):  4.E mail proton.
Dlaczego?

Dalej nawet nie chce mi się odpisywać. Jakie zdjęcia? O co, u licha, chodzi?!
22.02.2019, 9:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2019 11:03 przez marianoitaliano.)
O kurde nie wiedziałem , że aż takie problemy są w tym żeby komuś pomóc i normalnie odpowiedzieć , szkoda.
Żyję w świecie gdzie zdecydowanie łatwiej jest pozyskać konto bankowe na słupa niż BTC przez maszynę Wink
Może jeszcze raz :

1. Jak nie win 10 (już mi wytłumaczyłeś dlaczego) to jaki system będzie ok , widziałem coś takiego jak LIVE CD , można to gdzieś zakupić? Jeśli tak bardzo prosiłbym o link.

2. Dlaczego nie mogę zakupić VPN poprzez konto bankowe , lte , laptopa (wszystko na słupa) oraz użyć do tego tor albo i nawet zwykłego chroma , przecież to i tak nie jest na mnie hm?

3. Czyli tutaj nic nie trzeba skonfigurować? Po prostu odpalamy VPN + tor i tyle? A tak serio mógłbyś mi to w prosty sposób wytłumaczyć?

4. Dlaczego? Czyli g mail wystarczy? Bo już nie rozumiem , wszędzie pisali , że lepiej używać szyfrowanych emaili , ale chyba coś źle czytałem.
Telefon komórkowy najzwyklejszy jaki istnieje czy też tutaj musi być jakiś ''profesjonalny''?
Laptop Lenovo T400.

5. Co do tych zdjęć , wytłumaczę więc jeszcze raz.
Ktoś robi zdjęcia dla mnie i wrzuca je na pendrive , ja tego pendrive podpinam pod laptopa i gdzieś je wrzucam , czy jest możliwość , że po takich zdjęciach dojdą do mnie?

6. Te Vpny Tory pewnie strasznie obciążają sieć , można jakoś to poustawiać żeby w miarę płynnie poruszać się po sieci , a nie żeby strona się otwierała pól minuty?

Przypominam Panie , że wszystko robione jest na 'słupa' , każda z rzeczy jest na inną osobę , tylko najprawdopodobniej będzie to robione z mojego miejsca zamieszkania czy jest możliwe , żeby do mnie doszli? Żeby doszli do mojego konkretnego adresu zamieszkania?

Prosiłbym Cię o normalną pomoc , bardzo dziękuję.
22.02.2019, 13:41
Co to za świat? BTC w automacie można kupić w całej Polsce, jak podałem w linku powyżej.

Dlaczego chcesz laptopa kupić "na słupa", a nie w sklepie za rogiem za gotówkę?

(22.02.2019 9:46)marianoitaliano napisał(a):  Przypominam Panie , że wszystko robione jest na 'słupa' ,
Co to za osoby? Wujek i szwagier?

(22.02.2019 9:46)marianoitaliano napisał(a):  Ktoś robi zdjęcia dla mnie i wrzuca je na pendrive , ja tego pendrive podpinam pod laptopa i gdzieś je wrzucam , czy jest możliwość , że po takich zdjęciach dojdą do mnie?
Jest teoretyczna możliwość, że ktoś skoreluje te zdjęcia z innymi zrobionymi tym samym aparatem (tabletem, telefonem). Pytanie, na które musisz sobie sam odpowiedzieć, to czy twój adwerarz będzie sięgał po takie techniki:

https://www.schneier.com/blog/archives/2...meras.html

(22.02.2019 9:46)marianoitaliano napisał(a):  1. Jak nie win 10 (już mi wytłumaczyłeś dlaczego) to jaki system będzie ok , widziałem coś takiego jak LIVE CD , można to gdzieś zakupić? Jeśli tak bardzo prosiłbym o link.
Tails zapewni ci sporą prywatność przy korzystaniu z sieci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tails_(operating_system)

Jeśli chcesz ukryć sam fakt korzystania z sieci Tor przed swoim dostawcą internetowym, użyj mostka. Możesz ponadto wysłać e-mail do Tor Project z prośbą o udostępnienie ci mostków, które nie są dostępne w publicznych katalogach.

(22.02.2019 9:46)marianoitaliano napisał(a):  4. Dlaczego? Czyli g mail wystarczy? Bo już nie rozumiem , wszędzie pisali , że lepiej używać szyfrowanych emaili , ale chyba coś źle czytałem.
Rzecz w tym, że nie rozumiesz, jak to oprogramowanie działa, co może doprowadzić cię do zguby.

(22.02.2019 9:46)marianoitaliano napisał(a):  O kurde nie wiedziałem , że aż takie problemy są w tym żeby komuś pomóc i normalnie odpowiedzieć , szkoda.
Tu nie chodzi nawet o problemy moje czy twoje. Rzecz w tym, że na taki pomysł, z równie chaotyczną wiedzą i zamiarami, może trafić ktoś inny w przyszłości i lepiej, by od razu (mając takie podejście) wybił sobie to z głowy. Zdecydowana większość, która to przeczyta, to lurkujący fora:

https://en.wikipedia.org/wiki/1%25_rule_...t_culture)
22.02.2019, 16:46
No dobrze , ale jakbyś mógł powiedz mi co się stanie , gdy zamówię VPN z laptopa , konta oraz internetu na kogos?
Wujek , szwagier? Wszystko będzie zrobione na osobę całkowicie mi obcą.
Czyli co tak jak ja bym chciał to zrobić czyli Laptop Lenovo T400 na systemie Tails + Nord VPN + tor , do tego tel na kogoś , internet (ogólnie wszystko na kogoś) to mi to nie da anonimowości i ktoś będzie mógł dojść do mnie?
Wiem , że to wygląda chaotycznie , dlatego też zadaję pytania i chciałbym żeby było wszystko dopracowane.
23.02.2019, 3:00
Odnośnie zestawiania Tor z VPN, polecam ten artykuł:

VPN + Tor: Not Necessarily a Net Gain - Matt Traudt
23.02.2019, 11:22
Rozumiem , przeczytałem i mam takie delikatnie wrażenie , że starasz mi się pomóc , ale ciągle zapominasz , że ja nic nie robię na siebie tylko na kogoś.

''Alice musi być pewna, że ​​jej dostawca VPN jest godny zaufania, jakim ona obdarzy. Musiała zapłacić swojemu dostawcy VPN w sposób, który nie może być związany z nią. Musi być pewna, że ​​dostawca sieci VPN nie przechowuje dzienników ruchu ani połączeń''

1. ''Musiała zapłacić swojemu dostawcy VPN w sposób, który nie może być związany z nią'' - czyli mogę normalnie odpalić samego tora i z konta bankowego (nie mojego!) zakupić vpn.

2. ''Musi być pewna, że ​​dostawca sieci VPN nie przechowuje dzienników ruchu ani połączeń'' - również o tym wiedziałem , firmy które oferują nam VPN w cale nie muszą pisać prawdy , aczkolwiek , jeśli oczywiście możesz mi wytłumaczyć. Załóżmy , że używam nord vpn i tor (tak jak pisałem wyżej) i ten vpn przechowuje wszystko (chodź zapewniają , że nie przechowują) no to w jaki sposób mogą dojść do mnie? Ja Dodam , że po całej operacji (1-2 tyg) wszystko zostaje zniszczone. Moim takim najgłówniejszym pytaniem jest czy jeśli podczas mojej ''operacji'' 1-2 tygodniowej będę z kimś się komunikował przez e maila oraz poprzez telefon i nastepnie wszystko zniszczę , to czy są w Polsce jakieś służby które by mogły mnie namierzyć? W sensie np pisałem przez e maila i rozmawiałem z kimś przez telefon w PONIEDZIAŁEK , za 2 tygodnie wszystko zniszczyłem , ktoś po 3-4 tygodniach chcę się dowiedzieć kim ja jestem i czy jest możliwość , żeby ktoś mnie namierzył , z jakiego dokładnego adresu zamieszkania pisałem i dzwoniłem w ten poniedziałek? Czy jest ktoś w stanie określić skąd dzwoniłem i pisałem 4 tygodnie temu? Czy też byłoby to zbyt kosztowane dla kogoś i nie opłacało by się tego robic?
23.02.2019, 14:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2019 14:30 przez SharedAccount 2.)
Po kolei. Odpowiedz mi na jedno proste pytanie. W jakim celu chcesz kupić tę usługę NordVPN*? Jaki proces myślowy się za tym kryje?

*JanuszVPN, Orangutan VPN, nieważne
23.02.2019, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2019 18:00 przez marianoitaliano.)
Szczerze? Poczytałem trochę i na tą chwilę to sam nie wiem.
Patrz. Nawet jakby się używało vpn czy tam tor z mostkami lub innych rzeczy , miało by się wszystko na inną osobę karty,laptopy,telefony a ja bym wszystko robił u siebie w domu nawet jakbym po 1-2 tygodniu wszystko zniszczył no to odpowiednie służby sprawdzą u operatorów z jakiego miejsca to było nadawane , z tego co czytałem można namierzyć lokalizacje LTE oraz telefonu ''wstecz''. To co chciałem zrobić niestety nie jest do wykonania. Jedyną opcją żeby takie coś wyszło jest latanie na jakis poligon lub inne dalekie miejsce , tam chowanie całego sprzetu , innej opcji nie ma albo i jest , tylko ja za słaby w tym jestem.
24.02.2019, 10:38
SharedAccount 2 , dobrze więc od początku , jak się ukryć przed dostawcą internetu , troche poczytałem i firmy które deklarują , że nie przechowują logów , mogą tak pisać specjalnie żeby ludzi przyciągnąć , a rzeczywistość jest całkiem inna. A co do tor jak rozwiązać ten problem? ''Działa bardzo wolno - zwykła strona potrafi się ładować do przeglądarki kilkadziesiąt sekund. ''
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości