Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przegladarka + dodatki = ingerencja.
15.02.2019, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2019 11:06 przez Mixol.)
Przegladarka + dodatki = ingerencja.
Czesc.
Uzywam przegladarki Waterfox (fork FF) na Debianie Jessie.
Mialem zainstalowane dodatki i program umozliwiajace sciaganie z YT w lepszej jakosci. I tutaj niespodzianka. Mimo, ze mialem skonfigurowane restrykcyjne iptables (zadnych nowych polaczen, kontrola dostepu aplikacji do sieci) to obydwa
dodatki i program zostaly zdalnie wylaczone przez ??? z linijka komentarza na czerwono "ze powodowaly zagrozenie dla bezpieczenstwa przegladarki, ble, ble "
Zastanawiam sie w jaki sposob ktos ingerowal zdalnie w ustawienia mojej przegladarki i oprogramownia, pomimo restrykcyjnego firewalla ?
Jak sie bronic przeciwko dyskretnemu zdalnemu dostepowi do mojego komputera?
Jak alertowac? lub ustalic fakt dokonania dyskretnej modyfikacji ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.02.2019, 13:49
RE: Przegladarka + dodatki = ingerencja.
W sensie ścisłym, nikt ci żadnych dodatków nie wyłączył. Po prostu Twoja przeglądarka, Firefox, zaktualizowała się do nowszej wersji, w tym przypadku "Firefox Quantum", gdzie dodatki starego typu nie są obsługiwane.

Słyszałem, że fork Waterfox niby ma obsługiwać stare po wsze czasy, ale może coś zawalili?
25.02.2019, 15:06
Przegladarka sie nie aktualizowala.
Jest ciagle ta sama.
Quantum znam az za dobrze.
Blokada aktualizacji.
01.03.2019, 0:28
od zabezpieczania apek nie jest netfilter tylko MAC
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mandatory_Access_Control

Najpopularniejszym frameworkiem MAC na linuksie jest AppArmor albo SELinux. Polecam zaprzyjaźnić się z którymś z nich.

Poza tym używasz jakiejś przeglądarki nie wiadomo skąd i od kogo (bo w repozytorium debianowym nie ma takiego czegoś) i się dziwisz?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości