Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na ile jestem ukryty?
31.10.2018, 14:44
Na ile jestem ukryty?
Witam
Od jakiegos czasu zastanawiam sie na ile jestem w stanie ukryc sie przed wielkim bratem. Ot z czystej ciekawosci, w jakim procencie mozna stac sie anonimowym.

Aktualnie mam siec domowa z ktorej korzystam na codzien, fb, netfilx, yt itp...

Podpialem do routera glownego drugi router z firmware tomato, ktory skonfigurowalem pod open vpn (nordvpn). Ustawilem laczenie z serwerami holandii.
Na nieuzywanym laptopie wymontowalem hdd i odpalilem z usb najnowszego tailsa.
Polaczylem sie z ukryta siecia wifi, ktora ustawilem na tomato.
Uzywajac tora napisalem ten post.
Czy jest jeszcze cos dzieki czemu da sie zaszyc jeszcze bardziej?
Oczywiscie moja wiedza jest ograniczona i glownie chodzi o prostote zastosowania bez instlacji whonix itp.

Pytanie tez co aktualnie widzi moj ISP?

Czytalem artykul o laczeniu sie do vpn przez tora, jak to dziala?
Aktualnie lacze sie do tora przez nordvpn.
Co w momencie gdybym przez tora zakupil drugi vpn np purevpn (za pomoca wypranych bitcoinow) i na nim odpalil przegladarke tor Smile
Troche to zawile ale czy teoretycznie da sie tak zrobic?
Wtedy w momencie gdy korzystajac z przegladarki cos sie wydarzy wyskoczy moje ip z purevpn a tam juz jestem ukryty przez tor...

pozdrawiam
marjo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21.11.2018, 16:48
RE: Na ile jestem ukryty?
Ukrywanie Tora za VPN niekoniecznie daje jakieś benefity:

https://matt.traudt.xyz/p/mRikAa4h.html
08.12.2018, 17:18
Jeśli już musisz ukrywać fakt korzystania z Tora, użyj mostków np. obfs4proxy.
08.12.2018, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2018 20:38 przez Conan.)
Tak jak kolega wyżej napisał, kliknij pkt. 2 i pobierz mostki. https://bridges.torproject.org/
09.12.2018, 19:49
IMO szkoda kasy na VPN. Nie masz pewności co do tego, czy dana firma nie zbiera logów (prawdopodobnie większość to robi) :-P
09.12.2018, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2018 20:49 przez Conan.)
(09.12.2018 19:49)p1r3k napisał(a):  IMO szkoda kasy na VPN. Nie masz pewności co do tego, czy dana firma nie zbiera logów (prawdopodobnie większość to robi) :-P

Patrz 9 kolumna (LOGGING Logs IP Address) https://thatoneprivacysite.net/vpn-comparison-chart/
09.12.2018, 20:56
Masz jak sprawdzić co dostawca VPN-a ma na serwerze? Pisać na stronie że się nie loguje adresów IP to żadna sztuka xD
15.01.2019, 21:58
(31.10.2018 14:44)marjo napisał(a):  Podpialem do routera glownego drugi router z firmware tomato,
Pamiętaj że aktualnie żadne otwarte WRT nie jest pisane pod kątem bezpieczeństwa. Pozostaje pfSense z drogim hardware i bez WiFi.

(31.10.2018 14:44)marjo napisał(a):  ktory skonfigurowalem pod open vpn (nordvpn). Ustawilem laczenie z serwerami holandii
Ja dziś nie wierzę żadnemu znanemu dostawcy VPN w EU jak i w USA.

(31.10.2018 14:44)marjo napisał(a):  Na nieuzywanym laptopie wymontowalem hdd i odpalilem z usb najnowszego tailsa.
IMO lepiej jak jakiś klient Tor działa 7/24 jako węzeł. Akcja na świeżo odpalonym lapku umożliwia atak metodą korelacji czasowej.

(31.10.2018 14:44)marjo napisał(a):  Co w momencie gdybym przez tora zakupil drugi vpn np purevpn (za pomoca wypranych bitcoinow) i na nim odpalil przegladarke tor Smile
Troche to zawile ale czy teoretycznie da sie tak zrobic?
Wtedy w momencie gdy korzystajac z przegladarki cos sie wydarzy wyskoczy moje ip z purevpn a tam juz jestem ukryty przez tor...
Bez sensu. Lepiej już Tor over Tor.
To rozwiązanie ma jedynie sens gdy używamy Tora do spamowania. Do obejścia blokad wyjść Tor wystarczą proxy.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

22.02.2019, 13:54
(31.10.2018 14:44)marjo napisał(a):  Czy jest jeszcze cos dzieki czemu da sie zaszyc jeszcze bardziej?
Tak, można. Można zmienic dostawców usług, jak wspomniałeś, Facebook, Yt, Netflix na innych. W przypadku tego drugiego, można też uzyskiwać dostęp do treści z zachowaniem większej prywatności.

Polecam ogólnie zainteresować się oprogramowaniem Qubes OS.

Przykładowo, do Youtube jest youtube-dl i czytniki RSS. Poczytaj wiki Whoniksa, subreddit https://reddit.com/r/privacy, może https://privacytools.io. Jest dużo więcej narzędzi do ochrony prywatności niż te, które wymieniłeś.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości