Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaleziony telefon a anonimowość
19.05.2018, 12:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2018 12:51 przez panthera.)
Post: #1
Znaleziony telefon a anonimowość
Sprawa jest taka ze znalazlem jakąś biedną nokie z kartą sim.

Czy używając takiej konfiguracji zakładając ze poprzedni własciciel jest bezdomnym lub odbywającym kare pozbawienia wolności ( byly tez papiery z lombardu i policji ze zatrzymali go na na dołek za kradzież w biedronce) bede chociaż troche anonimowy?

Chce zrobić konto play24 i zarejstrować nowe karty na jego dane Wink

Dodam ze nie bede dzwonił do rodziny ani na numery znajomych. Paranoicznie bede starał sie uzywać poza zasiegien kamer.

Uruchamiany bedzie w w roznych lokalizacjach a potem tryb ofline i wyciagniecie baterii

Ciekawe czy operatorzy maja jakis algorytm ktory wykrywa ze telefon dziala kilka minut potem jest wylavzany i pojawia sie np w warszawie na 8 minut z czego rozmowa trwa 2 minuty i czy odłaczaja takie numery czy je obserwują?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25.05.2018, 8:20
Post: #2
RE: Znaleziony telefon a anonimowość
https://panoptykon.org/wiadomosc/partner...-prepaidow

Cytat: Partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz inwigilacji? Ciąg dalszy sprawy prepaidów
24.04.2018
Artykuł

Dążenie władz państwowych do uzyskania jak najszerszej kontroli nad obywatelami jest zjawiskiem starym jak świat. Okazuje się jednak, że prywatne firmy coraz bardziej ochoczo wychodzą naprzeciw inwigilacyjnym zakusom państwa. Na własnej skórze przekonał się o tym ostatnio nasz informator.

Okazji do obserwowania sojuszu władz i biznesu na polu nadzoru dostarczyła wprowadzona ustawą antyterrorystyczną obowiązkowa rejestracja kart prepaid. Przypomnijmy: od 1 lutego 2017 r. wszystkie karty SIM muszą być zarejestrowane, także karty przedpłacone. Te, których nie zarejestrowano, wygasły. O obowiązkowej rejestracji prepaidów pisaliśmy regularnie na etapie prac legislacyjnych nad ustawą, podjęliśmy także próbę oceny skuteczności tej regulacji z perspektywy półrocznego obowiązywania. Nasz miniraport doprowadził nas do konstatacji, że… trudno o jednoznaczne wnioski.

Kiedy wydawało się, że kurz opadł, a my przyzwyczailiśmy się do tej kolejnej już ingerencji w naszą wolność, okazało się, że operatorzy podchodzą do walki z terroryzmem z jeszcze większym entuzjazmem niż same władze państwowe. Nasz czytelnik, który udostępnił innym osobom zarejestrowane na siebie karty SIM, dostał od swojego operatora wezwanie do ich przerejestrowania. Wobec odmowy z jego strony przedsiębiorstwo zablokowało należące do niego numery.

Operator swoje działanie uzasadniał obowiązywaniem ustawy antyterrorystycznej. Sama ustawa milczy jednak o ograniczeniach dotyczących liczby czy sposobu korzystania z zarejestrowanych kart SIM. Oznacza to, że przedsiębiorstwo samo postanowiło wejść w buty władz publicznych i zadbać o nasze bezpieczeństwo tam, gdzie ustawodawca pozostawił jeszcze szczątki swobody. By chronić nas przed terrorystami, operator (do czego przyznał się jego pracownik w rozmowie z naszym informatorem) automatycznie analizuje lokalizację kart SIM należących do tego samego użytkownika i na tej podstawie wzywa do ich przerejestrowania.

Musimy przyznać: działania operatorów jakoś nie sprawiają, że czujemy się bezpieczniej. Oczywiście, mają oni prawo do wprowadzenia wewnętrznych regulacji dotyczących zasad świadczenia przez siebie usług, nie mają jednak prawa do powoływania się przy tym na domniemane motywy ustawodawcy, których ten w akcie prawnym nie ujawnił. To kolejny kamyczek do ogródka „przedsiębiorcy komunikacyjni wiedzą o nas (za) dużo”. Operatorzy, analizując korzystanie z kart SIM w oparciu o dane lokalizacyjne, czynią praktykę rejestracji kart prepaid jeszcze gorszą, niż wynika to z i tak już złego prawa.
Podejrzewają w komentarzach firmę orange.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości