Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsłuch na telefonie
25.01.2018, 20:28
Podsłuch na telefonie
Moje pytania:
1) po czym mogę rozpoznać, że mam podsłuch na komórce,
2) czy podsłuchiwana jest karta SIM czy raczej całe urządzenie,
3) nie da się jakoś np, wylutować GPS-a z telefonu czy zewrzeć jakichś układów aby uniknąć podsłuchu,
4) czy włożenie telefonu do mikrofali faktycznie odizoluje go od fal radiowych ze świata zewnętrznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.01.2018, 17:37
RE: Podsłuch na telefonie
Ad 1.
Jeśli podsłuch jest robiony przez zhakowany procesor pasma, to ani w pamięci RAM, ani w pamięci Flash, ani w rejestrach procka nie ma żadnego śladu!
Jedyne wyjście to dioda Led podłączona do stopnia nadawczego. Wtedy widać, że komórka coś wysyła.
Podobno próbowali pisać jakieś programy, które analizują pobór mocy i napięcie baterii, ale nie wiem jak to jest skuteczne.

Ad 2.
Podsłuchiwany jest procesor pasma, czyli DSP który jest w każdym fonie i do którego zawsze są podłączone: kamerka/i, mikrofon, słuchawka i głośnik. Czasem są podłączone inne urządzenia. DSP startuje CPU w >99.9% (wyjątek niektóre Exynos i OMAP3), więc CPU nie widzi bezpośrednio DSP.
Karta SIM może być podsłuchiwana niezależnie.

Ad 3.
Zależy od sprzętu, ale raczej tak. Jeśli wejście GPS jest używane z czymś innym to nie. W fonach na chiński rynek z TD-SCDMA wejście ichniego GPS jest często na tej samej końcówce co wejście pasma.

Ad 4.
Nie zawsze. Bardzo trudno zaekranować wysokie częstotliwości 4G, 5GHz WiFi i fony które emitują sporą składową magnetyczną w promieniowaniu. Dziś bez małego jammera lepiej nie próbować.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

26.01.2018, 20:37
Ad 1.
A po numerze IMEI i komunikatach podczas prób wykonywania połączeń telefonicznych nie da się rozpoznać podsłuchu? Co masz na myśli przez stopień nadawczy?

Ad 2.
Czy nie da się nadpisać danych na DSP i wgrać nowe oprogramowanie? Czy DSP jest konieczny, aby telefon mógł działać?

Ad 3.
Czy nie da się manualnie stworzyć układu elektrycznego i wejść na pasmo telefoniczne? Czy sygnał GSM jest jakoś kodowany?

Ad 4.
Można próbować zakłócić sygnał falą odwróconą w fazie.
27.01.2018, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2018 17:52 przez SharedAccount.)
Po co ekranować telefon kiedy można z niego zwyczajnie wyjąć kartę sim i baterię?, poza tym zamiast kuchenki mikrofalowej można by użyć czegoś lepszego.

Bez GPSa to chyba tylko stare modele telefonów, ewentualnie musiałbyś mieć dostawce który produkuje własny sprzęt i własne układy w których nie ma tego wbudowanego ale możliwość podsłuchu istnieje ciągle ze strony operatora itp.

Również jestem ciekawy czy póbował ktoś manualnie stworzyć układ elektryczny i wejść na pasmo telefoniczne?, oraz czy sygnał GSM jest jakoś kodowany?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25.05.2018, 9:00
karta po wyjęciu gdy jest na podsłuchu działa dalej jak gdyby niby nic i można to sprawdzić łącząc się z nią - będzie sygnał.

operator rejestruje lokalizację klienta już przynajmniej od czasów GPRS lub wcześniej..

sygnał GSM w dużej mierze jest łatwy do złamania:
https://pl.wikipedia.org/wiki/A5_(kryptografia)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości