Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpieczna poczta która nie przechowuje logów.
04.11.2017, 15:08
Lightbulb Bezpieczna poczta która nie przechowuje logów.
Witam serdecznie,
Szukam usługi webmail o której wiadomo że nie przechowuje logów swoich użytkowników, czy w ogóle istnieje taka poczta ? z czego korzystał np. ten Ryan S. Lin ? cyt: "wykorzystywał różne techniki anonimizacji do ukrycia swojej tożsamości i adresu IP, obejmujące Tora, usługi VPN oraz nie przechowujących logów dostawców poczty elektronicznej."

Cały artykuł tutaj: https://www.dobreprogramy.pl/PureVPN-zbi...83591.html

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.11.2017, 6:37
RE: Bezpieczna poczta która nie przechowuje logów.
Nikt nie jest w stanie Ci zagwaratnować, że tak będzie. Nie jesteś w stanie zweryfikować, jaki program zostaje wykonany na serwerze. E-mail, jeśli jest niezaszfrywaony, można przechwycić też na łączach przesyłowych:

https://en.wikipedia.org/wiki/Opportunis...itigations

Nawiązując do podlinkowanego artykułu, żaden dostawca usług VPN nie oferuje "140 krajów". To oszustwo. Gdybyś sprawdził te adresy IP, to okazałoby się, że lokalizacji jest może 20-30 i pochodzą z największych na świecie centrów danych, bo tam wykupienie ruchu jest najtańsze.

A strona którą linkujesz to rak, a nie źródło wiedzy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05.11.2017, 11:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2017 11:42 przez Conan.)
@ SharedAccount Wielkie dzięki kolego za pomoc, na Ciebie i Krzycha to zawsze można liczyć Cool Czyli wychodzi na to że z tą pocztą to jest tak jak z VPN, też nigdy nie masz pewności czy dostawca nie przechowuje logów swoich użytkowników... Ja w tej chwili korzystam z @mail.ru, jak będziesz miał chwilkę czasu w tygodniu to napisz co sądzisz o tej poczcie, a jeśli jest tak bardzo zła to napisz co byś proponował i jeśli to nie tajemnica to zdradź jakiej Ty używasz. Wink

Pozdrawiam serdecznie.
06.11.2017, 9:20
Jak mówi założyciel LavaBit, Ladar Levison: "Gdybyście wiedzieli to, co ja wiem o poczcie e-mail, może byście jej nie używali".

Nie wiem, dlaczego uparłeś się na te logi. W poczcie e-mail nie ma niczego takiego że akurat ich niezapisywanie po stronie dostawcy, mogłoby dużo zmienić. Możesz łączyć się z pocztą przez sieć Tor. Jeśli nie przez webmaila, to przez maszynę wirtualną Whoniksa albo nawet dodatek TorBirdy do Thunderbirda. A treść i tak powinieneś zakładać, że jest jawna...

Jakiej ja używam? Różnych. Każdorazowo innej. Tutaj polecam KeePassXC, który nie dość, że jest fajnym menedżerem haseł, to jeszcze w notatkach pozwala zapisać, do czego było użyte konto, jak założone, kiedy, ew. w załączniku dodać używane klucze PGP, itd. Bardzo pomocne rozwiązanie.
06.11.2017, 15:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.11.2017 15:47 przez Conan.)
Witam,
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, takie coś znalazłem na Wiki, patrz pkt. 3.2 Other:
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison..._providers
W tabeli jest że Mail.com nie działa z Torem, a mi udało się wczoraj połączyć i wysłać maila... widocznie trafiłem na jakiś węzeł wyjściowy Tora który nie jest na liście blokowanych przez dostawcę tej poczty. Smile

Pozdrawiam serdecznie.
07.11.2017, 10:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2017 10:37 przez SharedAccount.)
Tu masz jeszcze jedno porównanie:

https://thatoneprivacysite.net/email-section/

Ale, jak już wspomniałem, jeśli nie szyfrujesz treści, nigdy nie powinieneś oczekiwać, że ona jest niejawna. Treść może być szyfrowana automatycznie, gdy wysyłasz e-maile wewnątrz niektórych sieci, np. ProtonMail. Tylko że to wymaga założenia, że ich webmail faktycznie działa jak obiecują. Nie masz możliwości weryfikacji tego.

Rozsądnie jest używać różnych adresów i dostawców dla różnych zadan, każdorazowo je zmieniając. Tylko w ten sposób masz szansę na to, że nie będzie to ze sobą powiązane.

A mail.ru, o którym wspominasz, nie pozwala chyba na rejestację z sieci tor.
07.11.2017, 18:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2017 18:48 przez Conan.)
Dzięki za link, bardzo przydatny ! Smile

Co do @mail.ru to już nie pamiętam jak rejestrowałem... chyba jednak nie przez Tora.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości