Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
host jako workstation?
26.09.2017, 15:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2017 15:32 przez SupCore.)
host jako workstation?
Witam,

Mam pytanie, czy jest możliwość aby mój głowny OS robił jako workstation, a na VM stał tylko whonix getway? Czy jednak bez dwóch VM się nie obejdzie (workstation jakiś linux + whonix getway)

Chciłbym do tego wszystkiego dołączyć jeszcze VPN i każda z 2 opcji tzn:
1. vpn-tor-internet
2. tor-vpn-internet
ma swoje plusy i minusy. Czy jeżeli chcę uzyskać największą możliwą anonimowość powinienem wybrać opcję nr1? Bo wydaje mi się, że VPN na końcu jeżeli chodzi o anonimowość to pogarsza sprawę (np ciężko zapłacić za taką usługę anonimowo)

P.s Jak są inne ciekawe rozwiązania na zachowanie możliwie największej anonimowości w sieci? Na eng forach najwięcej o whonix i vpn znalazłem, warto się zainteresować takimi opcjami jak np freenet albo l2p? Jest jeszcze tor + proxychain ale wszystkiego naraz się ogarnąć nie da Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.10.2017, 19:13
RE: host jako workstation?
Zacznij od Qubes OS. On ma te narzędzia już prekonfiguowane, włącznie z Whoniksem. Ma także tę zaletę, że możesz się swobodnie taką stacją roboczą Whoniksa bawić, a potem ja sobie ew. wywalić i szybko sklonować nową. Zmiany, np. dotyczące instalowanego dodatkowego oprogramowania wykonane w AppVM nie zapisują się nie stałe. To najlepsze wyjście.

O Tor+VPN poczytaj tutaj www.whonix.org/wiki/Tunnels/Connecting_to_a_VPN_before_Tor. Whonix Wiki to kopalnia wiedzy. Gorąco polecam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości