Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VeraCrypt - problem z dostępem do plików/partycji mimo poprawnego hasła.
24.09.2017, 21:12
VeraCrypt - problem z dostępem do plików/partycji mimo poprawnego hasła.
Cześć. Testowałem sobie ostatnio poradnik Madlocka opisany w temacie "Linux i Windows zaszyfrowane na jednym dysku". Gdy już wszystko było gotowe i chciałem podłączyć (na Ubuntu) plik-kontener znajdujący się na dysku zewnętrznym VeraCrypt pokazał mi taki komunikat jak na obrazku.
http://wstaw.org/m/2017/09/24/vera_png_750x750_q85.jpg

Oczywiście jestem pewien, że hasło jest prawidłowe.
I teraz uwaga: plik-kontener VeraCrypt był stworzony na Windowsie i na Windowsie otwieram go za każdym razem bez problemu (na XP i 7), to linuksowa wersja VC ma z tym problem.

Podobnie sprawa ma się w drugą stronę. W swoim poradniku Madlock opisuje między innymi szyfrowanie wspólnej partycji dla obu systemów. Szyfruje ją na Linuksie, ja też tak zrobiłem (z tą różnicą, że na Ubuntu). I tu problem wygląda identycznie. Partycję zaszyfrowaną na Linuksie, linuksowa wersja VeraCrypt otwiera bez problemu, ale gdy chce ją podmontować na Windzie wyświetla się komunikat z obrazka.

Dlaczego VeraCrypt potrafi otworzyć kontener lub partycję tylko na systemie na którym je zaszyfrowano?. Prośba o jakieś pomysły by działało niezależnie od systemu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości