Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOR - ustawienie własnego IP/regionu
07.05.2017, 15:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2017 15:12 przez Gollum.)
TOR - ustawienie własnego IP/regionu
Witam.
Jestem tu nowy więc przepraszam z góry za wszelkie wpadki.
Jak w nowej werji TOR'a 6.5.2 ustawić własny region/IP
W starszych werjach wystarczyło dopisać linijkę
ExitNodes {PL}
w pliku torrc-defaults
Aktualnie próbowałem i to nie działa, dalej mi przydziela losowo.

Przy okazji (żeby nie zakłądać nowego wątku) gdzie tu można przeczytać regulamin, bo podczas rejestracji miałem tylko wersję, ale puste okienko, a podczas pierwszego logowania info o aktualizacji od ostatniej wizyty Big Grin, i tez puste okienko.

Aha - przepraszam, bo wygląda na to, że napisałem w niewłaściwym miejscu, właśnie zauważyłem, że poniżej jest wątek dotyczący TOR'a
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07.05.2017, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2017 16:11 przez kr2y510.)
RE: TOR - ustawienie własnego IP/regionu
(07.05.2017 15:06)Gollum napisał(a):  W starszych werjach wystarczyło dopisać linijkę
ExitNodes {PL}
w pliku torrc-defaults
Aktualnie próbowałem i to nie działa, dalej mi przydziela losowo.

By działało trzeba zrestartować Tor. Tor nie sprawdza zmian w plikach konfiguracyjnych w trakcie pracy.
Jeśli dalej nie pomoże to zmian należy dokonać w pliku torrc, a nie torrc-defaults.
Tor polecenie ExitNodes (oraz inne polecenia dotyczące węzłów) traktuje jako zalecenie, a nie bezwzględny nakaz. Jeśli chcemy, by Tor ściśle przestrzegał wybranych węzłów należy w pliku konfiguracyjnym dopisać linijkę:
StrictNodes 1

Na forum są już podobne wątki:
http://kryptoanarchizm.libertarianizm.ne...p?tid=1443
http://kryptoanarchizm.libertarianizm.ne...p?tid=3805
....

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

07.05.2017, 16:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2017 18:08 przez Gollum.)
Dziękuję za wyjaśnienie.
Oczywiście TOR był restartowany po zmianach.
Dopiszę zmiany jeszcze w tym drugim plikuk.

Na swoje usprawiedliwienie niedopatrzenia wątków napiszę, że jestem osobą mocno niedowidzącą.
Pozdrawiam.

Przepraszam za post pod postem, ale próbowalem edytować - niestety nic się nie działo kiedy wciskałem przycisk EDYTUJ, a co ciekawe pierwszy post udało mi się wyedytować (o_O)

Edytowałem oba pliki - pojedynczo i razem Smile - dopisując linijke o której wspominałeś - po restarcie TOR'a niestety nadal przypisuje mi domyślnie różne IP/region.
Tak wygląda plik torrc-default:
Cytat:# torrc-defaults for Tor Browser
#
ExitNodes {PL}
StrictNodes 1
#
# If non-zero, try to write to disk less frequently than we would otherwise.
AvoidDiskWrites 1
# Where to send logging messages. Format is minSeverity[-maxSeverity]
# (stderr|stdout|syslog|file FILENAME).
Log notice stdout
# Bind to this address to listen to connections from SOCKS-speaking
# applications.
SocksPort 9150 IPv6Traffic PreferIPv6 KeepAliveIsolateSOCKSAuth
ControlPort 9151
CookieAuthentication 1
## fteproxy configuration
ClientTransportPlugin fte exec TorBrowser\Tor\PluggableTransports\fteproxy --managed

## obfs4proxy configuration
ClientTransportPlugin obfs2,obfs3,obfs4,scramblesuit exec TorBrowser\Tor\PluggableTransports\obfs4proxy

## meek configuration
ClientTransportPlugin meek exec TorBrowser\Tor\PluggableTransports\terminateprocess-buffer TorBrowser\Tor\PluggableTransports\meek-client-torbrowser -- TorBrowser\Tor\PluggableTransports\meek-client
07.05.2017, 18:51
Nie wiem jak działa ostatnia TBB (bo nie używam). To co podałem na pewno działa z ostatnim klientem Tor z tzw. "Expert Bundle". Sad
Jak nie będziesz mógł rozwiązać tego problemu, to przejdź na Advanced OR (jest osobny wątek), tam większość problemów znanych z TBB nie występuje.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: Gollum, 2 gości