Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpieczenstwo it w kancelarii. Poradnik
07.04.2017, 9:12
Post: #1
Bezpieczenstwo it w kancelarii. Poradnik
https://issa.org.pl/do-pobrania/bezpiecz...kancelarii

Cytat:Zapraszamy do pobrania poradnika przygotowanego przez ISSA Polska pod patronatem merytorycznym Cyberlaw.pl oraz patronatem honorowym Naczelnej Rady Adwokackiej i patronatami medialnymi: specprawnik.pl , specfile.pl , Radca Prawny, Hostersi, Fundacja Bezpieczeństwa Informacji.

Bezpieczeństwo w kancelarii to temat niezwykle ważny. Wyciek jakichkolwiek informacji dotyczących klienta jest niedopuszczalny. Często inwestujemy w zabezpieczenia takie jak kraty, sejfy (tzw. bezpieczeństwo fizyczne), ale nie zwracamy tak dużej uwagi na to jak łączymy się z siecią Internet czy też korzystamy z popularnych, darmowych kont pocztowych do obsługi klienta.

Jednocześnie w Internecie jest coraz więcej przestępców, którzy „polują na informacje” i ich celem stają się kancelarie. A w kancelariach przetwarzanych jest wiele danych, w tym o różnym charakterze, nierzadko danych wrażliwych (dotyczących skazań, stanu zdrowia etc.).

Niniejsza publikacja ma za zadanie przybliżyć prawnikom ten skomplikowany, ale istotny w pracy zawodowej temat. Celem jest poznanie dobrych praktyk, które są potrzebne w życiu codziennym, jak i przybliżenie różnych możliwości przetwarzania danych, w tym wymiany informacji z klientem oraz przykładowych scenariuszy ataków. Mamy nadzieję, że publikacja okaże się dla Państwa przydatna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.04.2017, 0:32
Post: #2
RE: Bezpieczenstwo it w kancelarii. Poradnik
(07.04.2017 9:12)SharedAccount 2 napisał(a):  https://issa.org.pl/do-pobrania/bezpiecz...kancelarii

He, he.
Ale w sumie warto wiedzieć co piszą inni.
Jednak jak zobaczyłem, że polecają BitLocker, to przestałem czytać dalej. Tego filuta co polecił publice BitLocker powinno się powiesić na flakach jego biologicznego potomstwa, dla przykładu i ku przestrodze, by pozostałe filuty siedziały cicho w swych zasranych norach.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości