Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki system najlepszy do kozystania z Whonix'a?
26.02.2017, 18:42
Wink Jaki system najlepszy do kozystania z Whonix'a?
Reanimuje starego laptopa i chce go tylko uzywac do przegladania internetu w torze.
Laptop ma 1,5gb ram.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27.02.2017, 2:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2017 13:09 przez kr2y510.)
RE: Jaki system najlepszy do kozystania z Whonix'a?
Zależy jeszcze od procka i umiejętności.
Najprościej dać ten system który tam był wcześniej (xp, win7), wywalić wszystko co zbędne i zablokować na firewallu cały ruch za wyjątkiem klienta Tor.
Jeśli jakiś Linux, to wpierw sprawdzić jak na tym lapku śmigają dystrybucje typu Live CD, po czym postawić wybraną dystrybucję na dysku.

Na koniec. Niezależnie czy to Windows, czy Linux, to należy zablokować ruch IPv6 i pozwolić się łączyć jedynie klientowi Tor. Aktualizację robić ręcznie, albo z innego kompa, albo przez Tor.

Korekta.
Napisałem bzdurę. Nie doczytałem pytania w tytule wątku, bo zmęczenie i brak czasu.
Albo Windows 7 albo jakiś lekki Linux. Ja polecam Gentoo, ale to może być coś innego. Ważne by śmigała maszyna wirtualna.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości