Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wymiana informacji między służbami
14.01.2017, 14:13
wymiana informacji między służbami
Witam, mam pytanko. Wiele mówi się o google, facebookach, androidach i nnych że zbierają informacje i NSA wie o nas wszystko. Ok. Pytanie brzmi: czy wymiana informacji między służbami jest tak trywialna jak sikanie? Czy o byle pierdołę polskie służby mogą zapytac NSA o ip jakiegos idioty z facebooka który wrzucił tam zdjęcia nagich dzieci i za 15 sekund go mają czy jak to działa? Czy trzeba popełnić jakąś zbrodnię i tylko grubsze paragrafy podlegają wymianie informacji? Na ile niebezpieczne jest korzystanie z "zagranicznych stron i systemów komputerowych" dla polaków którzy mają troche brudu za paznokciami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.01.2017, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.01.2017 17:47 przez kr2y510.)
RE: wymiana informacji między służbami
(14.01.2017 14:13)SharedAccount 2 napisał(a):  Pytanie brzmi: czy wymiana informacji między służbami jest tak trywialna jak sikanie?
Nie jest. O ile wywiady mają swych oficerów łącznikowych, to pozostałe służby niekoniecznie. No i do tego dochodzą braki w języku.

(14.01.2017 14:13)SharedAccount 2 napisał(a):  Czy o byle pierdołę polskie służby mogą zapytac NSA o ip jakiegos idioty z facebooka który wrzucił tam zdjęcia nagich dzieci i za 15 sekund go mają czy jak to działa?
Nie. Służby takie jak NSA nie ujawniają informacji obcym. Z zasady. Mało tego, one nawet nie ujawniają technik operacyjnych. (Poczytaj sobie o ujawnianiu informacji zdobytych przez złamanie kodu Enigmy)

Jednak w tym przypadku, policja bez problemu uzyska wszelkie dane od Fb. Może nie w 15s, ale uzyska.

(14.01.2017 14:13)SharedAccount 2 napisał(a):  Czy trzeba popełnić jakąś zbrodnię i tylko grubsze paragrafy podlegają wymianie informacji?
Tak, bo firmy nie mają aż tylu ludzi, by zajmowali się wszystkimi duperelami.

(14.01.2017 14:13)SharedAccount 2 napisał(a):  Na ile niebezpieczne jest korzystanie z "zagranicznych stron i systemów komputerowych" dla polaków którzy mają troche brudu za paznokciami?
Ja nic o tym nie wiem.
Jednak zawsze istnieje możliwość szantażu takiego osobnika. Czy Amerykanie stosują tę technikę operacyjną i dla jakich przypadków, to trudno powiedzieć. Przypuszczam że mogą wykorzystywać zdobyte tą drogą informacje do przecwelania polskich polityków, wojskowych i urzędników.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości