Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinia o aplikacji na Android'a
12.12.2016, 12:05
RE: Opinia o aplikacji na Android'a
a czy jak nie wywali sie z androida goglowskiego gówna to nie bedzie to po prostu zwykły linuks?
po chuj w ogóle bawić sie w majstrowanie przy androidzie jak mozna od razu linuksa czy coś innego zainstalować...

no i to wszystko nie rozwiązuje problemu hardware'owego...
choć to co pisze kr2y510 brzmi ciekawie, ale wydaje mi sie że oni też wiedzą o takich możliwościach i jak sms nie zadziałą to wyślą inny

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12.12.2016, 17:31
(12.12.2016 12:05)GAZDA napisał(a):  a czy jak nie wywali sie z androida goglowskiego gówna to nie bedzie to po prostu zwykły linuks?
Niezwykły, bo odpowiednio skonfigurowany i z własnym środowiskiem.

(12.12.2016 12:05)GAZDA napisał(a):  po chuj w ogóle bawić sie w majstrowanie przy androidzie jak mozna od razu linuksa czy coś innego zainstalować...
Tylko że wszystkie softy musiałbyś pisać od nowa. Od wybierania numerów, książki adresowej, wysyłania SMS-ów, poczty itd.

(12.12.2016 12:05)GAZDA napisał(a):  ...ale wydaje mi sie że oni też wiedzą o takich możliwościach i jak sms nie zadziałą to wyślą inny
Nie wszyscy wszystko mają. Gdyby zbyt dużo razwiedek posiadało takie zabawki, to wcześniej czy później one by wyciekły do narodu. Poza tym jest postęp, wchodzą nowe wersje protokołów, bo trzeba podkręcić szybkość internetu itd. No i należy pamiętać, że nie każda zabawka działa ze stu procentową skutecznością. Na niektórych platformach użycie innego SMS-a może wywołać restart fona, lub jego zawieszenie. Ich działanie wymaga jakiejś dyskrecji.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

12.12.2016, 20:33
(12.12.2016 9:43)kr2y510 napisał(a):  Moje zdanie w tej materii jest takie, że nie ma większego znaczenia, czy mamy do czynienia z Cyanogenmod, czy CooperheadOS, czy nawet z Androidem który ma wywalone apki od Google i zastąpione OpenGapsami. W warstwie OS-a jest istotne jak się kontroluje aplikacje.
Może to znaczenie o tyle, że porządnie skonfigurowany telefon mogę komuś dać do używania i kontaktu. Np. jakiejś dupie.

CyanogenMod nie został wymyślony dla bezpieczeństwa, ale żeby były tam szmery, bajery, rooty i inne. Są szanse, że przeciętny niezależny hacker, nie ze służb, będzie mnie ruchał na czymś takim w dupę bez mydła. O te mody trzeba dbać.

Zwykły Android z fabryki będzie donosił na mnie i na moje kontakty do Google NSA bez opamiętania. To najgorsza z opcji.

(12.12.2016 17:31)kr2y510 napisał(a):  Nie wszyscy wszystko mają.
Snowden twierdzi, że wszystkie porządne służby z budżetem łamią wszystkie telefony w minutę po podłączeniu do sieci. A więc może polskie niekoniecznie.

Problemem dzisiaj jest niezróżnicowanie systemów. Oprogramowanie wykorzystujące luki 0day kosztuje. Jeśli wszyscy korzystają z takiego samego systemu, dajmy na to androida, to zakup lepiej się skaluje. Inaczej trzeba by kupić takich wiele.
13.12.2016, 0:01
(12.12.2016 17:31)kr2y510 napisał(a):  Tylko że wszystkie softy musiałbyś pisać od nowa. Od wybierania numerów, książki adresowej, wysyłania SMS-ów, poczty itd.
przecie sa inne linuksy oesy do telefonów co maja to wszystko, android nie jest monopolistą
a android jest zwykłym linuksem z różnym zamkniętoźródłowym gównem od gogla, nic specjalnego cego nie da sie zastąpić moim zdaniem
a najlepszym sposobem jest nie nosić ze sobą telefonu
lub chować go do tej saszetki co wrzucałeś gdzie indziej...
a jak trzeba być pod telefonem bo praca to polecam sie zdecydować, prywatność abo fucha...
podsłuchiwania dało by sie uniknąć pakując simke do jakiegos starego telefonu gdzie sie zamontowało fizyczy wyłącznik mikrofonu i głośnika, ale nadal bedzie można ustalić lokalizacje telefonu

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
26.12.2016, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.12.2016 23:53 przez Acari.)
Dziękuję Panowie, zaszereg informacji. Nie ustawiłem powiadomień i nie otrzymywalem maili, ze dalej cos sie w temacie dzieje. Fakt, ze nie wszystko jest dla mnie zrozumiale, ale światło na sprawę mam nakierowane. O reszte w razie potrzeby, pozwolę sobie dopytywac na bieżąco.

Spokojnych, zdrowych Świąt oraz Najlepszości w 2017r.

Pozdrawiam,
Paweł
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości