Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android i prywatność - pytanie
08.12.2016, 1:03
Android i prywatność - pytanie
Witam. Chciałem się poradzić w takiej kwesti, dostałem smartfona z androidem i chaciałbym jakoś się uchronić przed inwigilacjią itp. żeczy. Wiem że najlepiej było by w ogóle nie kozystać z telefonu, no ale cóż ze względu na prace nie mam wyjscia, muszę mieć dostęp do maila czy internetu. W związku z tym że nie korzystam z usług od googla to w pierszej kolejnosci wyłaczyłem wszystkie aplikacje na smartfonie powiązane z tą firmą i następnie zainstalowałem przegladarkę TOR do przegladania internetu. Aplikacje które mam zainstalowane na smartfonie mają minimalne uprawnienia potrzebne do funkcionowania. Zainstalowałem również friewall i sprawdzam które aplikacje łaczą się z internetem. Wiem że mając roota można dużo więcej, ale nie chcę tracic gwarancji na telefon. Nie wiem co jeszcze można zrobić dodatkowo by zabezpieczyć się jeszcze bardziej, co o tym sądzicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.12.2016, 12:24
RE: Android i prywatność - pytanie
(08.12.2016 1:03)NTR23 napisał(a):  W związku z tym że nie korzystam z usług od googla to w pierszej kolejnosci wyłaczyłem wszystkie aplikacje na smartfonie powiązane z tą firmą i następnie zainstalowałem przegladarkę TOR do przegladania internetu.
android to system operacyjny od gogla

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
08.12.2016, 12:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2016 12:46 przez kr2y510.)
Wgrać Cyanogenmod lub inny system, o ile się da. Jeśli się nie da, to tylko zrootować fona, by wywalić bloatware (np. OperaMax, Tencent, czy soft od operatora) i inne zbyteczne rzeczy. Jeśli nie ma otwartego systemu na tego fona, a fon został zrootowany, to należy wywalić wszystkie apki od Google i w ich miejsce wgrać wolne zamienniki (Open GApps).

Pierwszym punktem jest blokada trackerów (reklam też) i wymuszenie na fonie, by łączył się serwerami DNS, które nie śledzą.
Następnie dobrze wgrać apki pisane pod kątem prywatności, po czym ich używać (np. Guardian Project). Tu na forum jest wątek o tych apkach.

I na koniec pamiętać, że samo bezpieczeństwo systemu operacyjnego i warstwy aplikacji to nie wszystko, bo procesor pasma (czyli to co jest odpowiedzialne za łączenie się ze stacjami bazowymi, obsługę kamerki/kamerek i mikrofonu) jest dostarczony przez producenta, a my nie mamy na niego większego wpływu, więc ten i tak robi co chce.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

10.12.2016, 16:34
Wyrzuć system, wrzuć zamiennik bez Google Play Services.

Jeszcze lepiej, sprzedaj swój na olx-ie i kup telefon kompatybilny z CopperheadOS, po czym wgraj ten system. To w tej chwili chyba najlepsze rozwiązanie.

Wada? Bez Open GApps albo microG (zamienniki Google Play Services) nie będą przychodzić powiadomienia z Signala. Nie ma obsługi websocket, dopiero jest ona w planach. Można korzystać z LibreSignal, niestety bez obsługi rozmów głosowych.

Bez Google Play Services radzą sobie za to inne aplikacje, jak Wire czy, polecane na stronie domowej, Conversations (klient XMPP z szyfrowaniem OMEMO i OTR).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12.12.2016, 13:58
Czyli rozumiem że najlepszym rozwiazaniem jest zainstalowanie innego softu na komórce pozbawionego tego całego syfu od googla i operatora. A w przypadku gdy nie moge zmienić softu ani zrootować telefonu, bo np. jest to telefon firmowy, to wyłączenie wszytkich podejżanych aplikacji i usług które da się wyłaczyć bez roota i przeglądanie internetu przez tora coś da w tym przypadku, chociaż jakąś szczatkową przywatność. Czy raczej nie ma na to szans bo i tak będę inwigilowany i sledzony.
12.12.2016, 14:59
Jeśli nie możesz, to zdobądź się na odrobinę RIGCZu i sobie kup swój za swoje, a ten trzymaj poza firmą w klatce faradaya.

Jeśli kontrakt z firmą wymaga bycia pod telefonem poza godzinami pracy, to kup sobie jeszcze drugi za 10 zł, bez żadnych nowoczesnych funkcji, tylko do dzwonienia i smsów, i przełoż tam kartę z firmowego.
12.12.2016, 17:17
(12.12.2016 13:58)NTR23 napisał(a):  ...w przypadku gdy nie moge zmienić softu ani zrootować telefonu, bo np. jest to telefon firmowy, to...
Jeśli już musisz używać tego fona, to możesz jedynie ograniczyć śledzenie.

1) Użyj programu DNS66 i zmień na nim serwery DNS na OpenNIC i inne co nie śledzą. Zablokuj nim też reklamy i trackery.
2) Używaj osobnych przeglądarek do różnych rzeczy.
3) Tam gdzie już musisz to użyj Tora (Orbota)

Ale pamiętaj, że to są półśrodki. Tor w tym wypadku wystarczy do wrzucania obraźliwych komentarzy na jakimś Pimpelku, ale nie do poważniejszych zadań. Informacji o "bombie w szpitalu" raczej nie wysyłaj z tej konfiguracji.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

28.12.2016, 17:19
A ja mam jeszzce inne pytanie. Gdybym chciał uzywac telefonu z Androidem tylko d łączenia sie z sieciami wifi a sam telefon nigdy nie widziałby zadnej karty sim to czy również można w jakis dziwny sposob taki telefon śledzić? Jeśli wywale to o czy było pisane wczesniej to na co jeszcze uważać teoretycznie?
28.12.2016, 23:16
bez karty sim można dzwonić na numery alarmowe, więc tak samo można śledzić telefon bez simki

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
29.12.2016, 6:13
(28.12.2016 17:19)SharedAccount napisał(a):  Gdybym chciał uzywac telefonu z Androidem tylko d łączenia sie z sieciami wifi...
Niemal w każdym fonie na którym jest Android nie da się wyłączyć modemu (transcivera) GSM. Tak są skonstruowane chipy. Nawet gdybyś uszkodził transciver wylutowując elementy z płytki telefonu, to niebezpieczeństwo śledzenia nie jest zażegnane, bo przy niesprzyjających warunkach propagacji sygnału, słaby sygnał z chipu może się zgłosić do jakiejś stacji bazowej.

(28.12.2016 17:19)SharedAccount napisał(a):  Jeśli wywale to o czy było pisane wczesniej to na co jeszcze uważać teoretycznie?
Jeśli potrzebujesz czegoś z Androidem co będzie niewidoczne dla sieci GSM, to kup sobie najmniejszy tablet bez GSM, taki co ma tylko WiFi. Najlepiej na jakimś Rockchipie, bo scalaki od Rockchips nie mają GSM.

Od biedy możesz używać jakiś fonów na starszych Mediatek'ach, bo tam łatwo można zmieniać IMEI. Ale czy chce się Tobie zmieniać IMEI przy każdej zmianie lokalizacji oraz nosić fona w saszetce tłumiącej promieniowanie elektro-magnetyczne?
Ja odradzam to rozwiązanie.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości