Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na co nalozyc nacisk w moim przypadku ?
07.12.2016, 15:16
Na co nalozyc nacisk w moim przypadku ?
Od dawna najwieksza obawa u mnie byla przy korenspodencjach mailowych, byl safe-mail i widawalo sie, ze wszystko spoko. Z czasem juz uzywalem czesciej telefonow, miewalem gosci, no piszac w prost na przypalku bylem, bo i podsluch na tel dostalem (Nie w PL).

Czytam teraz, ze co roz jakies nowe technologie... Dalej to co jest u mnie najbardziej do ukrycia to korenspodencja mailowa ( obecnie proton mail przez Tails ) Ale, ze korzystam z UPC to cos mnie tu chyba zaczepiaja, dziwne resety routerow. Wiec postanawiam zrezygnowac z tego dostawcy i co teraz wybrac ? Zwykly tel i usb tathering na lapka ? Ktos mi nawet polecal usb modem - ale to chyba to samo.

I druga sprawa, ze w telefenie tez bede tego maila uzywal, wiec jak to sie ma do wykonywania polaczen itd ? Lepiej jakiegos za 5 zl tylko do dzwonienia a cos zabezpieczonego na mail ?

Ah i jeszcze te chat secure itd i te signal privat to zdadza egzamin jezeli odbiorca nie bedzie ow posiadal ?

Dziekuje za uwage, przyda sie tez pewnie innym Smile I podawajcie swoje typy maili vpn, a nawet jaki tel jest mile widziany, rozumiem, ze android, ale czy musi byc jakis hiper drogi czy taki z androide 4.4 styknie ?

Przepraszam i jeszcze apropora warto rootowac szyfrowac debugowac ?

Wielkie dzieki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10.12.2016, 15:13
RE: Na co nalozyc nacisk w moim przypadku ?
Do ChatSecure odbiorca musi mieć konto XMPP oraz klienta XMPP, który obsługuje szyfrowanie OTR. ChatSecure to coś jakby Mozilla Thunderbird, ale pod inny protokół. By wysłać komuś wiadomość przez Thunderbird, odbiorca musi mieć konto e-mail. I podobnie tutaj, odbiorca też musi mieć konto i możliwość (program kliencki) odebrania wiadomości.

Signal to jednocześnie protokół i program kliencki. By wysłać wiadomość lub zadzwonić przez Signal, odbiorca musi mieć Signal.

Jeśli boisz się nasłuchiwania przez dostawcę internetu, rzeczywiście może pomóc tutaj usługa VPN. Nie zapewni ona jednak ani anonimowości, ani bezpieczeństwa. W uproszczeniu, do internetu będziesz po prostu się wpinał jakby w innym miejscu. Zamiast dostawcy internetowego, podsłuchiwać będzie cię mógł dostawca VPN.

Tutaj warto jednak zaznaczyć. Jeśli połączenie do serwera, np. strony www protonmail od ciebie jest szyfrowane (https) i nie jesteś ofiarą ataku MITM, to ani dostawca internetu, ani dostawca usługi VPN, jeśli z takiej korzystasz, nie widzi treści, a jedynie z kim się łączysz. Przykładowo, może wiedzieć, że łączysz się z youtube.com, ale nie wie już, jaki konkretnie filmik oglądasz.
11.12.2016, 5:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2016 5:52 przez kr2y510.)
RE: Na co nalozyc nacisk w moim przypadku ?
(07.12.2016 15:16)Astro_ napisał(a):  Ale, ze korzystam z UPC to cos mnie tu chyba zaczepiaja, dziwne resety routerow. Wiec postanawiam zrezygnowac z tego dostawcy i co teraz wybrac ?
Kabel jest zawsze dobry, obojętnie od kogo. Wszyscy muszą monitorować ruch. Dla internetu po kablu najlepiej użyć osobnego własnego (z OpenWRT/Gargoyle/dd-WRT/LibreWRT) routera podłączonego za firmowym. Firmowy ustawić wyłącznie jako modem, a jak się nie da to będzie NAT za NAT-em. Czasem trzeba ręcznie ustawić/przekierować porty bo UPnP może nie działać.

(07.12.2016 15:16)Astro_ napisał(a):  Zwykly tel i usb tathering na lapka ? Ktos mi nawet polecal usb modem - ale to chyba to samo.
Nigdy modem USB bezpośrednio do lapka. To złe rozwiązanie.
Zawsze dobrze dać po drodze własny router (NEXX można kupić u Chińczyka nawet za $14), a modem USB włożyć do routera. W podróży do zasilania trzeba power bank, ale trudno. A komputer z routerem może się łączyć po WiFi lub po RJ-45.

(07.12.2016 15:16)Astro_ napisał(a):  I druga sprawa, ze w telefenie tez bede tego maila uzywal,...
Osobna przeglądarka (np. Jump2Go lub Lighting) wyłącznie do korzystania z tego maila przekierowana przez sieć Tor (Orbot). Nie jest to to samo co Tails, ale powinno wystarczyć.

(07.12.2016 15:16)Astro_ napisał(a):  ...wiec jak to sie ma do wykonywania polaczen itd ? Lepiej jakiegos za 5 zl tylko do dzwonienia a cos zabezpieczonego na mail ?
Dwa fony nie zaszkodzą.

(07.12.2016 15:16)Astro_ napisał(a):  Ah i jeszcze te chat secure itd i te signal privat to zdadza egzamin jezeli odbiorca nie bedzie ow posiadal ?
Technologia szyfrująca która jest zainstalowana wyłącznie u nadawcy, a nie jest zainstalowana u odbiorcy nie istnieje. By komunikacja była zaszyfrowana, obie strony muszą posiadać możliwość korzystania z tego samego protokołu szyfrującego.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości