Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skutecznie odciąć telefon od sieci GSM
06.12.2016, 10:50
RE: Jak skutecznie odciąć telefon od sieci GSM
(06.12.2016 1:57)kr2y510 napisał(a):  Przeróbka telefonu jak najbardziej ma sens, tylko w obecnych fonach jest problem z dojściem do komponentów, bo tam jest zbyt ciasno. Sad
Lepiej zrobić własnego fona z półproduktów, gdzie procesor aplikacji będzie kontrolował procesor pasma (na osobnej płytce) włączając i zwierając zasilanie.
o, o tym już nieraz pisałem, warto by było popracować nad jakimś prostym ale skutecznym sprzętem, i udostępnić plany tak by se każdy mógł zrobić bez komplikacji własnego bezpiecznego fona, coś jak liberator gun
i nie tylko fona ale każdy rodzaj hardware'u telefony, modemy, laptopy, bez podsłuchów backdorów i innego gówna
albo w ogóle może by był to lukratywny pomysł oferować takie sprzęty w czarnej szarej strefie tak coby sie żadna agentura nie przypierdoliła do producenta i zmusiła do montowania backdorów

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.12.2016, 18:56
(06.12.2016 10:50)GAZDA napisał(a):  
(06.12.2016 1:57)kr2y510 napisał(a):  Przeróbka telefonu jak najbardziej ma sens, tylko w obecnych fonach jest problem z dojściem do komponentów, bo tam jest zbyt ciasno. Sad
Lepiej zrobić własnego fona z półproduktów, gdzie procesor aplikacji będzie kontrolował procesor pasma (na osobnej płytce) włączając i zwierając zasilanie.
o, o tym już nieraz pisałem, warto by było popracować nad jakimś prostym ale skutecznym sprzętem, i udostępnić plany tak by se każdy mógł zrobić bez komplikacji własnego bezpiecznego fona, coś jak liberator gun
i nie tylko fona ale każdy rodzaj hardware'u telefony, modemy, laptopy, bez podsłuchów backdorów i innego gówna
albo w ogóle może by był to lukratywny pomysł oferować takie sprzęty w czarnej szarej strefie tak coby sie żadna agentura nie przypierdoliła do producenta i zmusiła do montowania backdorów

Ciekawy pomysł ale trochę kosztowny i nie taki znowu prosty do wprowadzenia.. trzeba by kogoś tym zainteresować, chętni pewnie by się znaleźli Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03.01.2017, 6:56
Przepraszam za obniżenie poziomu dyskusji, ale chcę tylko odnieść się do początku postu autora czyli tylko "dzwonienia":

czy tylko ja mam tak, że telefon mi przestaje dzwonić po włożeniu go do pudełka po STR8?

a jak jeszcze go owinę w folię PCV to już w ogólę mam takie wrażenie, ze jest niewidzialny nawet dla radarów.
a jestem paranoikiem.

że bateria padała szybciej to wiadomo.

lamer mode off.
09.01.2017, 3:08
W zasadzie jest tak, że jak telefon po włożeniu do jakiegoś pudełka nie dzwoni, to jest niewidoczny dla sieci. Jeśli pudełko po dezodorancie się sprawdza w twoim przypadku, to jest ok.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

23.02.2017, 13:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2017 13:17 przez kr2y510.)
Ciekawostka z rodzimego podwórka.
tvp.info » Polski wynalazek: tkanina, która uchroni przed podsłuchem

tvp.info napisał(a):Ta tkanina stanie się koszmarem dla szpiegów. W Instytucie Włókiennictwa w Łodzi opracowano materiały, które uniemożliwiają podsłuch albo kradzież danych z telefonu. Specjaliści z Łodzi i Politechniki Wrocławskiej stworzyli barierę pola magnetycznego, którą „rozpylili” na tkaninie. Wynalazek wyeliminuje m.in. ryzyko skopiowania zbliżeniowej karty płatniczej. Tkanina może mieć też zastosowanie w medycynie – pomoże chronić personel, który pracuje przy tomografie lub rezonansie.

Będzie jak zwykle, gdzieś ktoś coś wymyślił, tylko nie wiadomo gdzie to można kupić. Podaję to info wyłącznie dla formalności, bo warto wiedzieć, że takie coś jest.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

24.02.2017, 10:49
(23.02.2017 13:15)kr2y510 napisał(a):  Ciekawostka z rodzimego podwórka.
tvp.info » Polski wynalazek: tkanina, która uchroni przed podsłuchem

tvp.info napisał(a):Ta tkanina stanie się koszmarem dla szpiegów. W Instytucie Włókiennictwa w Łodzi opracowano materiały, które uniemożliwiają podsłuch albo kradzież danych z telefonu. Specjaliści z Łodzi i Politechniki Wrocławskiej stworzyli barierę pola magnetycznego, którą „rozpylili” na tkaninie. Wynalazek wyeliminuje m.in. ryzyko skopiowania zbliżeniowej karty płatniczej. Tkanina może mieć też zastosowanie w medycynie – pomoże chronić personel, który pracuje przy tomografie lub rezonansie.

Będzie jak zwykle, gdzieś ktoś coś wymyślił, tylko nie wiadomo gdzie to można kupić. Podaję to info wyłącznie dla formalności, bo warto wiedzieć, że takie coś jest.

Czy uniknięcie podsłuchu jest takie proste to nie wydaje mi się... żeby nie okazało się później że projekt ten można wrzucić do jednego worka z czapką niewidką i innymi świetnymi gadżetami które pozostały jedynie w zamyśle ich twórców Big Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości