Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"bezpieczny" mail z Thunderbird
23.08.2016, 12:38
"bezpieczny" mail z Thunderbird
Witam Wszystkich !

Czy ktoś z was zna jakiegoś bezpiecznego maila (szyfrowanie) np. jak Tutanota albo ProtonMail, którego można zintegrować z programem Thunderbird ?

Wiem, że istnieje wtyczka Enigmail, ale chodzi mi o takiego maila który ma już w sobie tę funkcje szyfrowania wbudowana tak jak powyższe serwisy.

Jeżeli taki wątek już na forum się pojawił to przepraszam jednak nie znalazłem tego czego chciałem.

Z góry dziękuję za każdą pomoc !

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.08.2016, 12:53
RE: "bezpieczny" mail z Thunderbird
Tak się nie da. Klient pocztowy nie obsłuży takiego szyfrowania usług pocztowych. Pozostaje przyzwyczaić się do używania maila przez przeglądarkę. Istnieją chyba też jakieś aplikacje na smartfony od tutanota lub protonmail - tak mi się obiło o uszy, nie sprawdzałem - i wtedy miałabyś powiadomienia chociaż Wink

Albo przekonać osoby z którymi chcesz się tak bezpiecznie komunikować do używania PGP.

Alternatywą jest wybrać jakiś komunikator szyfrowany - ich teraz jest bardzo dużo i niektóre są multiplatformowe.
20.09.2016, 0:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2016 0:37 przez kr2y510.)
(23.08.2016 12:38)rati332 napisał(a):  Czy ktoś z was zna jakiegoś bezpiecznego maila (szyfrowanie) np. jak Tutanota albo ProtonMail, którego można zintegrować z programem Thunderbird ?
Był taki i nazywał się Lavabit. Obecnie nie słyszałem o podobnym serwisie.
Oczywiście chodzi w pytaniu o szyfrowanie zawartości na dysku dostawcy, tak by nawet on tego nie był w stanie odszyfrować. Bo szyfrowanie komunikacji mail_A->mail_B to inna kwestia.

(26.08.2016 12:53)malv napisał(a):  Tak się nie da. Klient pocztowy nie obsłuży takiego szyfrowania usług pocztowych.
Da się. Np. wystarczy że hasło (POP, IMAP i SMTP) będzie kluczem prywatnym szyfru opartego krzywych eliptycznych. Dalej schemat standardowy jak jak PGP/GPG. Właśnie takiego rozwiązania używał Lavabit.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

29.09.2016, 12:26
Chyba coś jest.
Confidant Mail
ConfidantMail.org | cwu7eglxcabwttzf.onion
Niestety, lokalizacja w USA w chmurze Amazonu.
Ale przetestować trzeba.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

09.11.2016, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2016 13:54 przez SharedAccount 2.)
Dostawca poczty nie ma większego znaczenia, jeśli łączymy się z tora, a treść szyfrujemy. Dostawca widzi jedynie, z jakiego adresu idzie e-mail na jaki adres oraz może oszacować długość. Nie widzi, skąd fizycznie został wysłany (adres IP), nie zna treści i może też nie znać prawdziwej tożsamości obiorcy i nadawcy, jeśli te dane nie są dostępne skądinąd (np. z wcześniejszej korespondencji).

Polecałbym jedynie za wszelką cenę unikać np. dostawców, o których wiadomo, że brali aktywny udział w programie PRISM, niezależnie od celu i treści korespondencji. Nie ma co igrać z ogniem.

Szyfrowanie GPG tłumaczy Snowden w tym filmiku:

https://vimeo.com/56881481

A listę polecanych dostawców ma np. privacytools.io:

https://www.privacytools.io/#email

Większość z tych serwisów jest płatna. To zupełnie normalne, bo z ich prowadzeniem wiążą się koszty (płaci się rzecz jasna bitcoinami). A my, nawet odstawiając na bok bezpieczeństwo, albo jesteśmy klientem albo towarem.
28.11.2016, 1:55
Ja tam komuchom nie wierzyłem nigdy i chyba przeczucie mnie nie myliło.
Whonix.org » riseup.net likely compromised

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości