Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupię tutorial
11.08.2016, 13:01
Kupię tutorial
Czego potrzebuje.

1. Tutorial musi być dziecinnie prosty, krok po kroku.
2. Potrzebuje możliwie jak najbardziej bezpiecznego i anonimowego połączenia, być może wystarczy standardowe VPN -> TOR -> Proxy. Jeśli masz inne propozycje proszę o Twoje sugestie. Chodzi o to aby ISP nie wiedział, że korzystam z tora i również nie było go na wyjściu tak aby wszystkie możliwe storny www i serwisy w tym aukcyjne nie wiedziały, że korzystam z tora lub innych blokowanych narzędzi anonimizujących.
3. Mile widziane aby narzędzia nie wymagały potwora wydajności oraz aby narzędzia z których będziemy korzystać były darmowe lub również niedrogie.
4. Jeśli będzie wymagane kupienie narzędzi ważne jest aby była możliwość płatności w BTC.
5. Twoje rady i sugestie bo pewnie są rzeczy o których nie wiem a będę ich potrzebował.
6. Jeśli coś takiego już gdzieś istnieje w polskim internecie proszę o link.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19.08.2016, 22:23
RE: Kupię tutorial
Też chętnie taki poradnik kupie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23.09.2018, 20:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2018 20:30 przez kompowiec2.)
RE: Kupię tutorial
nie będzie to żaden poradnik ale mogę za darmo powiedzieć że tunelowanie SSH może rozwiązać prawie wszystkie twoje problemy które wymienileś.
2. z zewnątrz dla ISP będzie widoczne że korzystasz z SSH i niczego więcej się nie dowie. Tak jak przy korzystaniu z VPN. Różnica jest jednak taka że VPN są na celowniku a w SSH możesz nawet przegladać internet przy pomocy brow.sh https://www.brow.sh/ i jest to popularna usługa nie wzbudzająca podejrzeń. Dla prawdziwych paranoików można spróbować przekierować na TLS/SSL (SSH może działać praktycznie na dowolnym porcie więc tu jest kolejna zaleta - ominiesz kazdą blokadę portu)
3. Nie wymaga to praktycznie żadnych kosztów własnych, odpadają problemy z wydajnością, także sieci. Na SSH możesz zrobić co chcesz np. uruchomić rtorrent, zestawić połączenie VPN, praktycznie to samo co na zwykłym komputerze tylko wszystko w konsoli.
4. raspberry pi można kupić nawet na OLX...

Jako że praktycznie nie ma darmowych SSH (jedyny jaki znalazłem to na 14 dni i nie ma torrentów), najprościej będzie sobie kupić malinkę do tego celu. 35 dolców i nie musisz opłacać żadnego VPSa i użerać z ograniczeniami dostawców tego typu usług.

https://en.wikibooks.org/wiki/User:Kompowiec2
tu masz kilka moich jak chcesz wiecej poczytać (mam co prawda po polsku ale już ich nie aktualizuję) Piszę z własnej woli za darmo ale jeśli chcesz żebym się zajął tym konkretnie to mogę Ci stworzyć taki poradnik, za określoną dotacją oczywiście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości