Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro
10.11.2016, 13:45
RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro
(04.08.2016 13:53)NTR23 napisał(a):  Co do kwestii anonimowości to moje połączenie będzie wygladało nastepująco. Antena kierunkowa wycelowana w najdalszy nadajnik GSM, modem USB podłączony do routera z zainstalowanym openWRT . Jeśli chodzi o VPN to zależy mi abym miał IP Polskie na wyjściu, czyli mam rozumieć żę 1 VPN to z jakiegoś egzotycznego kraju a 2 VPN u dostawcy z Polski ?
Niektórzy dostawcy oferują kaskadowe VPN, płatność bitcoinami i mają m.in. polskie IP. Polecam skorzystać z listy:

https://thatoneprivacysite.net/

Uwaga jednak na oszustów. Bywa, że ktoś się chwali niebotyczną ilością lokalizacji, zwłaszcze egzotycznych, a serwery naprawdę stoją w Stanach. Polecam zasięgnąć jeszcze dodatkowej opinii przed zakupem.

Router sprzętowy nie jest konieczny, choć to dobre rozwiązanie. Np. w Qubes OS można skutecznie przekierować cały ruch z wirtualnej maszyny na VPN:

https://www.qubes-os.org/doc/vpn/

A jak anonimowo kupować?

Płacimy bitcoinami z inpay (uwaga! mogą być problemy z javascript pod tor browser!) i wybieramy paczkomat jako adres dostawy, podając zmyślone imię i nazwisko (nasz pseudonim), i przypadkowy adres z okolicy. Zalecam tak robić za każdym razem, niezależnie od okoliczności. Wielu sprzedawców i pośredników używa np. kont gmail, a co oznacze, że metadane naszej transakcji trafią do baz agencji rządowych je skanujących.

Adres e-mail potrzebny na dokonanie takiej transakcji możemy założyć sobie za każdym razem inny, na jakiejś interii czy czymś podobnym. I więcej się tam nie logować. Nawet działającego numeru telefonu nie potrzeba. Kod do otwarcia skrzynki w paczkomacie oprócz smsa przychodzi właśnie na e-mail.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13.11.2016, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2016 10:55 przez SharedAccount 2.)
Jest jeszcze jedna dosyć prosta w zastosowaniu metoda. Można pod Qubes OS stworzyć sobie maszynę wirtualną, z której cały ruch kierowany będzie na tora (sys-whonix jako NetVM), po czym zainstalować tam Operę i korzystać z jej proxy, znanym tam w opcjach jako "VPN". Bez tora wziązałbym z tym duże obawy np. o wycieki ruchu, a w takim układzie ten problem zostaje wyeliminowany. Mam dodatkową warstwę ochronną w postaci torowej bramki. Proxy Opery nie stwarza większych podejrzeń, bo sporo osób z tego korzysta. Można także założoną na potrzeby allegro pocztę obsługiwać w ten sposób przez webmaila.

Przykładowo, jeśli naszym szablonem (Template) pod maszynę wirtualną będzie Debian, to operę stawiamy w czterech prostych krokach:

https://wiki.debian.org/Opera

Tutaj ważne. Inaczej niż twierdzi wiki, przeglądarkę należy instalować przez
Kod:
aptitude install opera-stable
a nie tylko "opera", bo wtedy ściągnie się stara wersja.

Metodę tę stosować można też do kupowania na allegro. Albo do rejestracji na różnych forach czy stronkach, gdzie z torem są problemy.

Zalecałbym tutaj jednak nie korzystać z tej Opery poza jednym wyznaczonym celem (taka przeglądarka będzie miała unikalny odcisk palca) i nie podawać tam żadnych danych, które można z nami powiązać. Polecam też wyłączyć WebRTC w opcjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04.01.2017, 0:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2017 1:00 przez NTR23.)
Dzieki za odpowiedz i rady. Qubes OS fajnie wygląda choć aż takiej prywatności chyba nie potrzebuje do zwykłej sprzedazy na allegro?. Obecnie mam skonfigurowane połaczenie vpn - vpn i do tego antena kierunkowa, a laptopa uzywam tylko do jednego celu i nic na nim innego nie robie, wiec chyba zgrubsza to wystarczy , karty sim,modem wszytko kupione anonimowo.
04.01.2017, 18:42
Qubes OS nie jest skomplikowany w użyciu i ma wszystkie te narzędzia, których potrzebujesz. Możesz ustawić tam połączenie komputer -> VPN -> VPN -> internet dla swojego AppVM (maszyny wirtualnej do odpalania aplikacji), gdzie korzystasz z przeglądarki i programu pocztowego do obsługi allegro. To jest bardzo schludne rozwiązanie.

Qubes OS domyślnie ma też szyfrowanie dysku. Gdyby zarekwirowali Ci komputer, nie dostaną się do tych danych.

Wada jest taka, że wymaga dużo ramu i jest wybredny co do sprzętu.
04.01.2017, 20:27
No własnie wymagania sprzetowe tego systemu są dość spore i raczej na moim leciwym laptopie słabo bedzie to działało. Natomiast standardowo szyfruje dyski tak dla pewności. Myślałem rownież nad takim rozwiązaniem by np z raspberry pi zrobic punkt AP, skonfigurować na tym Tora, VPN polaczyć to z roterem i mieć własną zabezpieczoną sieć?
09.01.2017, 12:58
Ja mam zainstalowane 2 VPNy i wg. mnie to najbezpieczniejsza opcja. Dodatkowo wykupiłem kilka proxy przez które się łącze.
10.01.2017, 21:47
@nirmir
Najbezpieczniejsza pod jakim względem? Jak masz je zainstalowane?
15.01.2017, 13:02
Z tego co piszą, to nie wszysczy podzielaja opinie o tym by robić z raspberry pi punkt dostepu z torem itp. firma nie uwolniła oprogramowania do obsługi maliny i niewiadomo co w nim jest. Nie wiem ile w tym jest prawdy i jak to wyglada? Za to dużo pozytywnych opinii mają płytki firmy BeagleBone Black które są cenione przede wszytkim za otwortość.
16.03.2017, 16:54
Temat podobny, o tym jak zachować anonimowość korzystając z PayPal.
https://www.blackhatworld.com/seo/how-to...nt.142412/
Wklejam dla inspiracji.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości