Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usługi i Programy śledzące[PYTANIE]
05.10.2015, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2015 20:08 przez ExorBurn.)
Usługi i Programy śledzące[PYTANIE]
Witam Serdecznie

Czytałem trochę artykułów o anonimowości i posiadam trochę pytań:
Mianowicie w jaki sposób usunąć inwigilację z systemu.
myślę o tym w jaki sposób można usunąć lub zablokować usługi/programy śledzące które działają wraz systemem(lub są w niego wbudowane).
Czy istnieją programy do usuwania tego typu spyware czy trzeba usunąć to ręcznie?
Chodzi mi po prostu o sposób pozbycie się usług które powodują wyciek danych lub pomagają usługą śledzącym.

2 pytanie mam do kryptografii:
Mianowicie czytałem o wielu programach i który według was jest najbardziej dopracowany?
Widziałem kiedyś jeden artykuł o Bruce Schneier opisywał kiedyś na swoim blogu, jak się zabezpieczał, gdy pracował nad materiałami od Snowdena, Czy miałby ktoś może bezpośredni link do jego materiałów lub do hidden web?

Oraz chciałbym zapytać czy przydadzą mi się do tego te narzędzia:
https://technet.microsoft.com/en-us/sysi...97418.aspx
http://ntsecurity.nu/toolbox/ https://technet.microsoft.com/en-us/sysi...97418.aspx

Pozdrawiam.
ExorBurn.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.10.2015, 14:22
RE: Usługi i Programy śledzące[PYTANIE]
(05.10.2015 20:07)ExorBurn napisał(a):  Czytałem trochę artykułów o anonimowości i posiadam trochę pytań:
Mianowicie w jaki sposób usunąć inwigilację z systemu.
myślę o tym w jaki sposób można usunąć lub zablokować usługi/programy śledzące które działają wraz systemem(lub są w niego wbudowane).
Czyszczenie należy zacząć od UEFI, jeśli jest.
Jeśli chodzi o Windows, to nie ma problemu, narzędzia MS w systemie są wystarczająco dobre, a dodatkowo można ściągnąć narzędzia SysInternals. Opisy są w necie.

(05.10.2015 20:07)ExorBurn napisał(a):  Czy istnieją programy do usuwania tego typu spyware czy trzeba usunąć to ręcznie?
Chodzi mi po prostu o sposób pozbycie się usług które powodują wyciek danych lub pomagają usługą śledzącym.
Istnieją programy, większość z nich ma otwarty kod źródłowy. Moja opinia jest taka, że dla wygody fajnie jest skorzystać z programów ale po ich użyciu należy ręcznie sprawdzić co zrobiły i ewentualnie poprawić.
Jest wątek na forum "Higiena Windows".

(05.10.2015 20:07)ExorBurn napisał(a):  2 pytanie mam do kryptografii:
Mianowicie czytałem o wielu programach i który według was jest najbardziej dopracowany?
Do szyfrowania całego dysku: VeraCrypt i DiskCryptor.
Do szyfrowania kontenerów: LibreCrypt (dawny DoxBox, kontynuacja FreeOTFE) i VeraCrypt.
Do szyfrowania plików i poczty - GnuPG, którego najlepiej używać z wiersz poleceń, co wygodne nie jest Sad

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

06.10.2015, 17:37
RE: Usługi i Programy śledzące[PYTANIE]
Cytat:Do szyfrowania całego dysku: VeraCrypt i DiskCryptor.
Do szyfrowania kontenerów: LibreCrypt (dawny DoxBox, kontynuacja FreeOTFE) i VeraCrypt.
Do szyfrowania plików i poczty - GnuPG, którego najlepiej używać z wiersz poleceń, co wygodne nie jest Sad

Witam, od siebie dodalbym jeszcze LUKS - dyski, kontenery, USB, SD.

Korzystajac z okazji, czy moglbym dostac info jak stworzyc stopke w postach? Nie moge znalezc tej opcji w ustawieniach profilu. Na podstawie szkicu wiadomosci?

Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości