Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biznes bez rejestrowania biznesu
07.08.2015, 14:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2015 14:39 przez Velo City.)
Biznes bez rejestrowania biznesu
Drogie libki, chcę zrobić internetowy turboserwis kombo mega plus 2000.

Serwis oferowałby wszystko, co tylko internet ma do zaoferowania: komunikację (komunikatory, fora), publikowanie i przeglądanie: wpisów, multimediów (w tym streamingu), realizowanie umów (również w postaci sklepów), a nawet tworzenie całych pod-serwisów z wykorzystaniem udostępnionych funkcji.

Problemy:
* W Polsce musiałbym zakładać DG, rejestrować się, płacić haracze, obowiązkowo archiwizować logi itd., ponadto sytuacja prawna tak niewyspecjalizowanego serwisu jest wyjątkowo nieprzejrzysta.
* Użytkownicy mogą zarabiać i wymieniać się między sobą dobrami, zawierając i realizując umowy, a także udostępniając multimedia i przekazując sobie punkty wymieniane później przez serwis na $, wskutek czego ich również dotyczyłaby masa przepisów.

Zagadnienia

1. Czy mogę trzepać hajsy z takiego serwisu bez "opieki" knagi, NIE rejestrując żadnej firmy i zakładając konto bankowe oraz serwery w kraju, który nie wyda mnie moim polskojęzycznym okupantom i sam nie będzie ode mnie niczego/wiele wymagał? Myślałem m.in. o Panamie.

2. Czy i na ile byliby bezpieczni przed knagą użytkownicy serwisu w Polsce? Uwaga: w serwisie nie ma obowiązku podawania prawdziwych danych osobowych.

3. W ramach zadochronu przed skarbówami tego świata mógłbym zawrzeć informację, że serwis nie zobowiązuje nikogo, w tym siebie, do faktycznej realizacji zawartych umów (dysponuję jednakże alternatywną dla straszenia knagą metodą zapewniania wysokiego poziomu uczciwości). Działałoby to na zasadzie "Ty MOŻESZ nam zapłacić, a my MOŻEMY dać ci za to X w taryfie x/5 gr". Dopóki przyjmujemy, choć czysto teoretycznie, że żadne publikowane zawierane w serwisie umowy nie mają obowiązku być traktowane poważnie (a więc fizycznie zrealizowane), dowolna knaga, która nie stoi na straży umów z definicji niepoważnych, powinna się chyba odpapieżyć, czyż nie? Czy to rozwiązanie ma sens?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27.11.2015, 22:34
RE: Biznes bez rejestrowania biznesu
załóż se firme w innym kraju jaki ś offshore company w raju podatkowym na to zakup se domeny serwery konta bankowe i działaj

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
28.11.2015, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2015 23:41 przez 3r3se7ven.)
RE: Biznes bez rejestrowania biznesu
Oczywiście, i nie trzeba bawić się w offshore (co nastręcza pewnych trudności i zostawia masę śladów).

Mam komplet takich gotowców do wdrożenia.

Kiedyś robiłem to usługowo. Wal na priva.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości