Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przechowywanie haseł
28.03.2015, 5:56
Post: #1
Przechowywanie haseł
Witam.
Mam pytanie co do przechowywania haseł.Wiadomo że najlepiej jak są one ukryte w głowie dostępne tylko dla siebie.Zero zapamiętywania w przeglądarce,zero zapisywania na kartce itp.Najlepiej żeby też do do każdej innej strony,kont na stronach itp mieć inne hasło i to najlepiej długie,wielkie i małe znaki,nie tylko Polskiego alfabetu,znaki specjalne... I tu pojawia się mój i wielu innych osób problem.Jak to wszystko zapamiętać? Ja osobiście mam problemy z zapamiętaniem nawet krótkiego ciągu znaków które mogły by być potencjalnie silnym hasłem.Myślałem o jakimś programem do przechowywania haseł i szyfrowania ich.Potem na pen-drive i zaszyfrować go. Ewentualnie jeszcze inaczej się pobawić ale teraz nie będę zanudzać moimi pomysłami.Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taki bezpieczny program.Jak się nazywa.Wady,zalety i inne istotne informacje na ten temat.Jak dla mnie dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wyuczenie się kilku haseł na pamięć niż kilkunastu czy kilkudziesięciu.Program interesuje mnie działający pod Windowsem lub/i z wersją na Linux.
Dziękuje i pozdrawiam,Mario92.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28.03.2015, 11:22
Post: #2
RE: Przechowywanie haseł
http://pl.wikibooks.org/wiki/Od_lamera_d...Has%C5%82a

tam chyba byl tez obrazek z xkcd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28.03.2015, 12:28
Post: #3
RE: Przechowywanie haseł
Dziękuje bardzo za przydatny link.Dzięki tobie dowiedziałem się o tym wiki.Ale nie załapałeś chyba o co mi chodzi.Chodzi mi o program na Windows lub Linux lub Android lub na telefony "klasyczne" który pomógłby mi zarządzać moimi hasłami.
Teraz tak pomyślałem że bardziej w javie na telefon "klasyczny" lub na android.Raczej nie chciał bym żeby wszystkie moje hasła były w jednym miejscu,na urządzeniu na którym pracuje,na dodatek zakodowane tylko jednym hasłem.Poza tym mogłoby kusić używanie kopiuj-wklej.
W tej sytuacji,opisanej w pierwszym poście, miałbym do pamiętania tylko jedno hasło.A to dużo lepsze rozwiązanie niż pamiętanie 20-30 różnych.
Pytanie tylko jeszcze takie zostaje czy to co pisze ma sens w sensie bezpieczeństwa,czy warto ufać takiemu oprogramowaniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01.04.2015, 9:35
Post: #4
RE: Przechowywanie haseł
Jest pełno programów do zarządzania hasłami. Wszystkie są bezpieczne i mają otwarte źródła. Różnią się jedynie funkcjonalnością i portami na różne platformy. Można też korzystać z menedżerów haseł wbudowanych w przeglądarki. Obadaj:
KeePass - http://sourceforge.net/projects/keepass/
KeePassX - https://www.keepassx.org/
Universal Password Manager - http://sourceforge.net/projects/upm/
Password Safe - http://sourceforge.net/projects/passwordsafe/
Jest ich więcej. Ja żadnego nie sugeruję, bo nie testowałem ich wszystkich.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01.04.2015, 14:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2015 14:24 przez hal7532.)
Post: #5
RE: Przechowywanie haseł
Od paru lat używam konsolowy, na Linuksie, pass: http://www.passwordstore.org/ .
Bruce poleca, na Windzie, pass safe: http://passwordsafe.sourceforge.net/ . Kiedyś napisał, że brał udział w pisaniu pierwszej wersji i zna ludzi którzy utrzymują kod.
Lastpass: https://lastpass.com/ działa na desktopie, Androidzie, itd., przechowuje hasła zaszyfrowane w chmurze, więc wystarczy zapamietać jedno silne; jak to zrobić można przeczytać, na przykład, tutaj: https://firstlook.org/theintercept/2015/...ant-guess/
sprawdzić siłę hasła tutaj: https://howsecureismypassword.net/
a więcej tutaj: https://www.grc.com/haystack.htm
Tyle tylko, że Lastpass na telefon jest płatne.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości