Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorial SSL VPN
11.02.2015, 15:47
Tutorial SSL VPN
Moze ktos wkleic linki do ww tutka? Na Winde7 i Debiana lub Centosa. 64-bit.
Wiem ze SSL moze byc na: routerze, firewallu sprzetowym, serwerze - wtedy maja swoje interfejsy konfiguracyhne wynikajace z firmware.
Mam jednak na mysli tunel wykonany za pomoca software.
Musi to byc bezpieczne - tunelowane polaczenie wielu zewnetrznych klientow z centralnym serwerem.
Jak mozecie to linki do dobrych tutkow prosze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12.02.2015, 2:33
RE: Tutorial SSL VPN
Ja nie rozumiem o co Tobie chodzi. Sad
Może chodzi nie o SSL, a o SSH?

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

13.02.2015, 18:16
Smile RE: Tutorial SSL VPN
Tunel SSL VPN jest wtedy kiedy role Klienta pelni kazda przegladarka a dane sa zabezpieczone Secure Socket Layer.
Kazda usluga jest osobnym serwerem.
W miare bezpieczny sposob do laczenia wielu Klientow w terenie (na przegladarkach) z serwerem w Centrum.
Umozliwia przesyl danych z terenu do Centrali, email, web browsing.
Moje zapytanie bylo o darmowe oprogramowanie do budowy ww tunelu, oraz tutek
z przykladem konfigu dla serwera i Klienta.
Bede wdzieczny za Wasze krytyczne uwagi badz alternatywne propozycje.
14.02.2015, 15:44
(13.02.2015 18:16)Mixol napisał(a):  Tunel SSL VPN jest wtedy kiedy role Klienta pelni kazda przegladarka a dane sa zabezpieczone Secure Socket Layer.
To o czym piszesz, nie ma nic wspólnego z VPN.
To zwykłe połączenie po HTTPS. Tu opisy masz w dokumentacji serwerów www, a jak nie ma, to jest tego pełno w necie.

(13.02.2015 18:16)Mixol napisał(a):  Moje zapytanie bylo o darmowe oprogramowanie do budowy ww tunelu, oraz tutek z przykladem konfigu dla serwera i Klienta.
Nie rozumiesz tematu.
Jeśli potrzebujesz połączenia szyfrowanego dla konkretnego protokołu (http, ftp, xmpp, etc.), to dokumentację są w programach, czyli serwerach tych usług.
Jeśli potrzebujesz uniwersalny szyfrowany tunel wyłącznie do protokołu TCP, to jest SSH. To co puścisz przez SSH będzie zaszyfrowane.
Jeśli potrzebujesz szyfrować cały ruch sieciowy od klienta do serwera, to jest VPN.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

15.02.2015, 12:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2015 12:07 przez Mixol.)
To prawda ze opisy sa wszedzie w przewodnikach firmware poszcegolnych sprzetow.
Przeczytalem doslownie kilkadziesiat roznych stro, w wiekszosci jest to okreslane jako SSL VPN tunel.
Myslalem jednak o darmowym wolnym oprogramowaniu, ktore mozna zastosowac na kazdym sprzecie wspierajacym VPN tunneling.
Zainstalowac: Serwer na Centrali, Klientow na peryferiach, skonfigurowac i uzywac poprzez przegladarke (na peryferiach)
Potrzebuje zaszyfrowac caly ruch sieciowy niedzy Klientem a Serwerem.
Funkcje:
- przesyl danych i dostep do danych w obydwie strony zaleznie od ograniczen ustanowionych przez admina.
Znacie taki software?
15.02.2015, 14:32
Postępuj według instrukcji na stronie
http://sekurak.pl/praktyczna-implementac...e-openvpn/

Jeżeli chcesz, żeby przeglądarka pełniła funkcje "klienta", to postaw sobie tunel. Tylko, że to jest bez sensu...

IPsec chyba pozwoliłby ci osiągnąć dokładnie to co chcesz, ale ja tego softu nie ogarniam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16.02.2015, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2015 20:17 przez Mixol.)
No wlasnie " tunel "
Teraz to ja juz nic nie rozumiem OpenVPN to wlasnie tunel. Ale SSL VPN to tez tunel, stosowany w firmach do polaczen Centrali z Oddzialami w terenie.
czy to jest jedno i to samo czy sie roznia?
Ostatnio bylem swiadkiem rozmowy gdzie wlasciciel zamierza utworzyc 12 oddzialow polaczonych z Centrala tunelem SSL VPN.
Osoby upowaznione maja miec dostep go tunelu z poziomu przegladarki 9pasek adresu, url serwera Centrali, logowanie, transfer danych )
Dziwi mnie jedynie ze nie moge nic znalezc na ten temat w Internecie.
Za podanego linka , dziekuje.
Zaczynam nauke i czekam na wicej waszych wskazowek.

Ps. Pierwsze zdanie na tej stronie: http://docs.trendmicro.com/all/ent/de/v1...sl_vpn.htm
najlepiej oddaje moje intencje.
Szukam tutoriala do praktycznej realizacji.
17.02.2015, 7:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2015 7:35 przez kr2y510.)
(16.02.2015 18:26)Mixol napisał(a):  Ps. Pierwsze zdanie na tej stronie: http://docs.trendmicro.com/all/ent/de/v1...sl_vpn.htm
najlepiej oddaje moje intencje.
Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że chodzi o OpenVPN. Wprawdzie OpenVPN bazuje na protokole SSL, ale z nazwą "SSL VPN" pierwszy raz się zetknąłem. Po linku widzę, że marketingowcy podlinkowanej przez Ciebie firmy celowo wprowadzają chaos semantyczny, robiąc co niektórym macę z mózgu, by sprzedać jakiś produkt.
Polskiego tutka jak to zrobić, masz na Sekuraku.
Możesz też kombinować z innymi typami VPN, ale OpenVPN jest moim zdaniem tym, co jest optymalne dla twojego problemu.

18.02.2015, 14:44
@ kr2y510 - dzieki za info.
Jest prosba, zebys jeszcze nie zamykal topicu bo moze ktos inny cos dopisze.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości