Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
proxy typu socks na wyjściu sieci Tor (Tails)
14.01.2015, 12:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.01.2015 10:45 przez kr2y510.)
proxy typu socks na wyjściu sieci Tor (Tails)
Witam, czytam Was co jakiś czas od pewnego czasu i widzę, że jest tutaj sporo wiedzy i osób które znają się na rzeczy.
Chciałbym jednak prosić co bardziej doświadczonych kolegów aby napisali mi w sposób gimboprzyjazny kilka rzeczy.

1. Jak uruchomić socks na tailsie?? (najlepiej w wersji dla totalnych nieuków). Idealnie byłoby gdyby było to jakoś wersji portable bo tailsa uruchamiam przez live usb.

2. Jak (jeśli w ogóle) mogę uruchomić przed tym tailsem VPNa (tutaj chyba nie ma znaczenia jaki skoro później i tak jest tor?)

Jeśli ktoś mieszka w rejonie lub trasie miedzy opole/katowice/krakow/cieszyn/itp i chciałby mnie nauczyć face2face chętnie zapłacę za "korepetycje" Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15.01.2015, 2:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2015 13:13 przez kr2y510.)
RE: socket
(14.01.2015 12:26)młody.p napisał(a):  1. Jak uruchomić socks na tailsie?? (najlepiej w wersji dla totalnych nieuków). Idealnie byłoby gdyby było to jakoś wersji portable bo tailsa uruchamiam przez live usb.
Nie rozumiem pytania.
Opisz normalnym językiem, co chcesz osiągnąć/zrobić.

(14.01.2015 12:26)młody.p napisał(a):  2. Jak (jeśli w ogóle) mogę uruchomić przed tym tailsem VPNa (tutaj chyba nie ma znaczenia jaki skoro później i tak jest tor?)
Najprościej kupić najtańszy router (80-90zł) na którym można zainstalować OpenWRT, po czym puścić Tails przez jeszcze jeden router, na którym jest ustawiony klient VPN. Zysk z tego taki, że połączenie VPN ma inny odcisk stosu TCP, nawet jak na Tails będziesz grzebać i otworzysz porty, to połączenie z zewnątrz z Tails się nie zestawi, a na dodatek masz zagwarantowaną jeszcze jedną rzecz, kolejność tunelowania. Chodzi o to, że jak tunelujesz jeden ruch w drugim, to ważna jest nie tylko kolejność włączania tuneli. Ważna jest też kolejność ich wyłączania, która musi być odwrotna do kolejności włączania. Tu sprzęt chroni przed głupotą lub zwykłymi błędami.

Postscriptum
Tytuł wątku zmieniłem, bo nie ma czegoś takiego jak sock. Nazwa Socks pochodzi od Socket Secure (lub Secure Socket).

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

15.01.2015, 17:38
1. pewnie źle to nazywam w takim razie. Chcę aby strony które odwiedzam nie wiedziały, że korzystam z tora. Często tor jest "dyskryminowani" i korzystając z niego mam ograniczone funkcje. Podobno socks od vip72 robi tutaj robotę. Ale nie bardzo wiem z czym to się je.

2. poczytam w wolnej chwili dziś lub jutro na ten temat i ew. będę pytał jeszcze.
16.01.2015, 10:43
Przeczytaj na forum dwa wątki w dziale «Anonimowość i prywatność w sieci»:
- Łańcuch Proxy za wyjściem z sieci Tor - hakowanie dla żółtodziobów
- Gadu-Gadu przez Tor + opcjonalnie proxy

Do ustawiania serwerów proxy na wyjściu sieci Tor służy ProxyChains lub jego kontynuacja proxychains-ng. Można też użyć do tego celu starego BFilter. Wpierw musisz jeden z nich zainstalować na Tails. Potem musisz stworzyć tunel taki by:
- przeglądarka była kierowana na łańcuch proxy (a nie na proxy klienta Tor)
- pierwszym węzłem łańcucha proxy było proxy klienta Tor
- drugim węzłem łańcucha proxy było proxy od vip72 (lub innego dostawcy proxy)

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

03.02.2015, 16:47
RE: proxy typu socks na wyjściu sieci Tor (Tails)
podpinam się pod temat. z racji, że nie ma głupich pytań moje brzmi.
Jak zainstalować np bfilter pod linuxem (tails) ?? Podałeś linki do plików .exe i proces nie uruchamia się tylko pokazuje plik jako archiwum.
Dla niektórych moze wydawać się pytanie naiwne ale pewnie bede miał takich wiecej, moze niektóre zagadnienia staną się bardziej dostępne dla takich głąbów jak ja.
04.02.2015, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2015 13:09 przez kr2y510.)
(03.02.2015 16:47)gimbo napisał(a):  Jak zainstalować np bfilter pod linuxem (tails) ?? Podałeś linki do plików .exe i proces nie uruchamia się tylko pokazuje plik jako archiwum.
Ja podałem namiary na wątki dotyczące podobnej sytuacji na Windows, a podałem jedynie po to by rozumieć problem. Z jakiś dziwnych powodów, większość nie potrafi samemu poprawnie skonfigurować tunelu w tunelu. Jak wątek dotyczył Windows, to podałem linki na binarki Windows, czyli na .exe. Wystarczyło przejść "do góry" (sourceforge.net/projects/bfilter/files/bfilter/1.1.4/), lub poszukać wyszukiwarką po SourceForge.

Instalacja BFilter i proxychains-ng wymaga kompilacji z pliku tgz lub tbz, natomiast ProxyChains powinien być w pakietach Debiana i powinien dać się łatwo zainstalować poleceniem apt-get. Jednak te wątki które podałem dobrze jest przeczytać, by zrozumieć jak to potem skonfigurować.

Najprostszą metodą (wystarczy wyłącznie klikanie) uzyskania łańcucha proxy na wyjściu sieci Tor na Linuksie, jest użycie Whonix'a i zainstalowanie w przeglądarce rozszerzenia FoxyProxy, wraz zakupieniem u autora rozszerzenia listy proxy. Wszystko będzie się odbywało automatycznie. Można też wybrać innego dostawcę proxy, który daje rozszerzenie do Firefoksa.

04.02.2015, 17:13
może ja jestem tępy (ok na pewno jestem) ale wydaje mi się, że jeśli pytanie o tails to wątek nie dotyczył windows.... Ale ok pokombinuje troche z tailsem tak jak tutaj piszesz bo whonixa raczej ciężko będzie odpalić na netbooku tak mi się coś kojaży, że ktoś tutaj pisał, że troszke lepszy musi być sprzęt aby uciągnąć wirtualizację.
07.02.2015, 12:43
czy takie postawienie 2 ruterow jeden za drugim jak sugerujesz "kr2y510" nadaje sie do czegos wiecej niz wspomniany tutaj Tails
i VPN ? czy mozna jakies inne konfiguracje stworzyc z 2 ruterow i czy to wogole cos da dla anonimowosci.....
Napisz prosze cos wiecej, ew.odeslij do jakiejs lektory......
07.02.2015, 22:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2015 22:15 przez kr2y510.)
(07.02.2015 12:43)rudolffg napisał(a):  czy takie postawienie 2 ruterow jeden za drugim jak sugerujesz...
Tu nie chodzi o postawienie dwóch routerów, a o użycie proxy typu socks lub http/s (z puntu widzenia konfiguracji nie ma różnicy) na wyjściu sieci Tor.

(07.02.2015 12:43)rudolffg napisał(a):  Napisz prosze cos wiecej, ew.odeslij do jakiejs lektory...
Nie ma lektury, a przynajmniej ja jej nie znam. Jak zrobisz i opiszesz, to będzie lektura.

02.03.2015, 16:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2015 12:59 przez młody.p.)
(04.02.2015 13:08)kr2y510 napisał(a):  Najprostszą metodą (wystarczy wyłącznie klikanie) uzyskania łańcucha proxy na wyjściu sieci Tor na Linuksie, jest użycie Whonix'a i zainstalowanie w przeglądarce rozszerzenia FoxyProxy, wraz zakupieniem u autora rozszerzenia listy proxy. Wszystko będzie się odbywało automatycznie. Można też wybrać innego dostawcę proxy, który daje rozszerzenie do Firefoksa.

Napiszesz jak to zrobić po systemem whonix? Najlepiej również prostym językiem od instalacji whonixa po proxy na wyjsciu.

Pozdrawiam.

[EDIT]

Problemy jakie napotkałem podczas próby uruchomienia whonixa.
http://prntscr.com/6c4jo4

Failed to open a session for the virtual machine Whonix-Workstation.

The virtual machine 'Whonix-Workstation' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1). More details may be available in 'C:\Users\MaRiO\VirtualBox VMs\Whonix-Workstation\Logs\VBoxStartup.log'.

Result Code: E_FAIL (0x80004005)
Component: Machine
Interface: IMachine {480cf695-2d8d-4256-9c7c-cce4184fa048}

Co należy zrobić??? Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości