Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzyskanie danych ze sformatowanej partycji z TC
02.01.2015, 22:47
Odzyskanie danych ze sformatowanej partycji z TC
Cześć. Miałem zaszyfrowany cały dysk TrueCryptem i ze swojej własnej głupoty chciałem przeinstalować system zapominając o zdeszyfrowaniu. Efekt? Wyczyszczone dyski. Używając opcji Mount without pre-boot authentication udało mi się załadować interesującą mnie partycje. Wcześniej był to dysk D, a teraz wyskoczył jako L i próbując odzyskać z niego dane, wyskakuje mi opcja formatu. W moim komputerze dysk D jest widoczny jako pusty, a L jako ten do sformatowania. Co teraz zrobić żebym mógł przejść do odzyskiwania danych? Hasło oczywiście znam i mam płyte recovery.
Tak to wygląda:
[Obrazek: vrxLVAM.jpg]
[Obrazek: YdcDPdM.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.01.2015, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2015 23:05 przez kr2y510.)
RE: Odzyskanie danych ze sformatowanej partycji z TC
Wszystko zależy od tego, czy pierwszy sektor zaszyfrowanego dysku został uszkodzony, czy nie. Jak został uszkodzony, to trzeba go nadpisać z kopii zapasowej. Bez pierwszego sektora zaszyfrowanego dysku/partycji/kontenera nic się nie da odzyskać, bo na nim się znajdują; modyfikator klucza (salt), oraz zaszyfrowane hasłem, właściwe klucze do szyfrowania dla AES/Twofish/Serpent i XTS.
Jeśli TrueCrypt łyknie hasło to można odzyskiwać.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

02.01.2015, 23:10
Nie bardzo rozumiem, ale... TC łyknął hasło i pojawiło się takie coś jak w pierwszym obrazku. Partycja z której chce odzyskać pliki jest sformatowana, ale nie nadpisana. Jak dalej postąpić po opcji System>Mount without pre-boot authentication i wklepaniu hasła żeby recuva miała dostęp do plików z tej partycji?
02.01.2015, 23:35
Teraz dopiero zerknąłem na obrazek, sorki. Jeśli tak, to dysk jest do odzyskania. Teraz tylko odpalić softy do odzyskiwania i działać. Choć mimo wszystko wpierw, zrobiłbym backup tej zaszyfrowanej partycji w stanie, w jakim jest. Najlepiej jakimś Linuksem Live CD, jakąś CloneZillą czy czymś podobnym.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

02.01.2015, 23:39
Ale ten dysk L, który niby wcześniej był D prosi sie o sformatowanie przed odzyskiwaniem. Formatować go?
03.01.2015, 0:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2015 0:13 przez kr2y510.)
(02.01.2015 23:39)p2137 napisał(a):  Ale ten dysk L, który niby wcześniej był D prosi sie o sformatowanie przed odzyskiwaniem. Formatować go?
W żadnym wypadku!
Coś nadpiszesz i wszystko tracisz.

By poprawnie odpowiedzieć na Twój problem, musiałbym pooglądać ten dysk edytorem dysku. Bo nie wiem, co było na której partycji. Co było na partycjach pierwszej i drugiej? Spróbuj podejść do tego Hiren's Boot CD. To jest dystrybucja przeznaczona przede wszystkim do odzyskiwania danych.

03.01.2015, 0:32
Miałem zaszyfrowany cały dysk. Pierwsza partycja © systemowa, druga (D) dane filmy/zdjęcia/muzyka itp.
Po zainstalowaniu windy miałem czyściutki system i zero danych na ©.
Dysk (D) był pusty i do sformatowania. Po wklepaniu hasła w TC, ten dysk (D) w TC widać jako (L), za to w moim komputerze dysk (D) widnieje jako pusty, a gdy chce wejść na ten (L), to wyskakuje żebym go sformatował. Wystarczy chyba dojść do tego co dalej zrobić żeby program do odzyskiwania widział dane z dawnego dysku (D).
03.01.2015, 2:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2015 2:52 przez kr2y510.)
Sorki ale zdalnie to nie jestem w stanie za bardzo pomóc. Wpierw trzeba zobaczyć tablicę partycji, potem sprawdzić edytorem dysku zgodność ze stanem faktycznym, a na koniec można montować i próbować odzyskiwać. Ściągnij sobie Hiren's Boot CD (www.hirensbootcd.org/download/), wygeneruj sobie płytkę bootującą (lub zrób by się bootowało z pamięci USB) i podejdź do tego na spokojnie. I żadnego zapisu na odzyskiwane dane.

04.01.2015, 18:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2015 18:34 przez Madlock.)
Napisz jakie miałeś dyski przed popsuciem, co się dokładnie stało i co zamontowałeś teraz jako L. Nigdy nie szyfrowałem całego dysku, to nawet nie wiem jak on wtedy wygląda "z zewnątrz". To D to ma tę samą wielkość jak poprzednio?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10.01.2015, 1:49
Problem rozwiązałem dzień później. Wystarczyło zabotować z TC rescue disc i odszyfrować tam dysk. Potem recuva i 95% danych odzyskane.
pozdr.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości