Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpieczeństwo używania Truecrypt
30.12.2014, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2014 19:53 przez obywatel.)
Bezpieczeństwo używania Truecrypt
Zastanawiam się co do bezpieczeństwa używania truecrypt 7.1 . Jak do tej pory nie przedstawiono ani jednego dowodu na istotne uchybienia. Jest wręcz przeciwnie:
- dokumenty Snowdena NSA twierdzi, że ciążko się łamie truecrypt
- Open Crypto Audit Project: audyt nic istotnego nie wykazał
- zaskoczenie Schneier'a
- zaufanatrzeciastrona twierdzi, ze dalej jest bezpieczny
- kryptopolonia wręcz namawia do stosowania truecrypt zamiast innych programów

Czy wy spotkaliście się z jakimiś informacjami co do natury luk lub backdoor lub innych uchybień bezpieczeństwa. Ja nic do tej pory nie znalazłem na ten temat. Przy najmniej jeśli chodzi o wersję 7.1a.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30.12.2014, 23:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2014 23:30 przez kr2y510.)
RE: Bezpieczeństwo używania Truecrypt
Nie ma żadnych informacji o backdoor'ach czy trapdoor'ach w TrueCrypt'cie. Audyt TrueCrypt nie objął dotychczas samego procesu bootowania, on dotyczył jedynie zastosowanych technik kryptograficznych. Jeśli tam nic nie zostanie znalezione, można TrueCrypt uznać za w pełni bezpieczny.

Ja odnośnie bezwzględnego polecania wyłącznie programu TrueCrypt mam zdanie negatywne. Problem nie tkwi w samym programie, a w użytkownikach. Otóż dla jednego programu do szyfrowania, w którym większość używa domyślnych opcji, służby są w stanie zbudować urządzenie do przełamania jego zabezpieczeń atakiem słownikowym. Natomiast w przypadku wielu programów do szyfrowania, koszt takiego urządzenia jest znacznie większy. Dlatego ja użytkownikom wyłącznie Windowsa polecam DiskCryptor, paranoikom polecam VeraCrypt, do szyfrowania kolejnych partycji/woluminów/dysków polecam DoxBox (fork FreeOTFE), a do szyfrowania zdalnych zasobów polecam ProxyCrypt.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

31.12.2014, 11:05
RE: Bezpieczeństwo używania Truecrypt
To bardzo przypomina tezę, że im coś jest bardziej rozpowszechnione tak jak windows czy wordpress to tym więcej osób jest zainteresowanych, żeby złamać szeroko rozumiane zabezpieczenia, czyniąc tym samym to powszechne oprogramowanie mniej bezpiecznym od produktów, które są mniej popularne.

Coś jest na rzeczy ;-)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości