Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TC 7.1 - Czy ukryty OS może być na mniejszej partycji?
20.12.2014, 15:15
TC 7.1 - Czy ukryty OS może być na mniejszej partycji?
Mam takie pytanie do szanownych forumowiczów, czy jest możliwość aby w takim schemacie aby podzielić dysk 128GB w proporcjach: 110GB System jawny, 18GB system ukryty.

Dodam że od dłuższego czasu się staram to osiągnąć i próbowałem następujących metod:

Podział dysku w sposób: 95GB 1 partycja wolna, 15GB win 7 > 18GB partycja z systemem ukrytym. Po przeniesieniu z patycji 15GB systemu na partycję 18GB z ukrytym OS wszystko chodziło dobrze, później z płyty Live CD linuxa usunąłem partycję 15GB i 95GB po czym utworzyłem partycję 110GB na której zainstalowałem Windowsa 7 i zaszyfrowałem AES-em tak jak ukryty OS, jednak nie udaje mi się zalogować do ukrytego OS.

Drugi sposób jaki próbowałem to: 95GB FAT32, 15GB NTFS jawny, 18GB ukryty OS, po wyczyszczeniu partycji 15GB z jawnym OS, wykonałem instalację Winowsa na tej partycji po czym powiększyłem w Windows rozmiar tej partycji o usuniętą partycję 95GB i również zaszyfrowałem. Efekt ten sam nie można się zalogować do ukrytego systemu.

Dodam że kiedy podzieliłem dysk wg. proporcji: 60GB jawny, 68GB ukryty OS to obydwa systemy działały normalnie. Jednak dysk 128GB już sam w sobie jest bardzo mały, a na jawnym systemie będę miał znacznie więcej plików niż na ukrytym stąd moje pytanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości