Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Przegladarka i wyszukiwarka na poczatek
14.12.2014, 12:12
Jaka Przegladarka i wyszukiwarka na poczatek
Witam wszystkich,
jestem nowym na forum więc prosze o przekazywanie informacji w miare prostych abym mogł sie połapać.

Proszę powidziecie mi jaka przegladarke i wyszukiwarki używać aby stać sie "anonimowym" w jakimś stopniu ?
Obecnie używałem google chrom i wyszukiwarki google - tak wiem, chyba najgorszą opcja z możliwych.
W tej chwili używam jedna z tym wyszukiwarek duckduckgo lub ixquick,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14.12.2014, 13:20
RE: Jaka Przegladarka i wyszukiwarka na poczatek
Znalazłem przegladarke Midori - tylko przyznam ze troche zamula neta, a nawet nie wiem czy jest lepsza od google chroma
14.12.2014, 15:58
Użyj jakiejś przeglądarki bazującej na Firefox.
Moje propozycje:
* Icewasel (Firefox na Debian)
* Pale Moon (Zmodyfikowany Firefox dla Windows)
* SeaMonkey (Pakiet internetowy, którego zaletą jest również to, że ma normalny wygląd, wieloplatformowy)
* Tor Browser (Firefox dostosowany do współpracy z Tor)
14.12.2014, 19:40
(14.12.2014 12:12)arnold21 napisał(a):  Proszę powidziecie mi jaka przegladarke i wyszukiwarki używać aby stać sie "anonimowym" w jakimś stopniu ?
Anonimowość uzyskuje się przede wszystkim korzystając z sieci anonimizujących jak np. sieć Tor. Można uzyskać słabszą anonimowość korzystając z proxy.

(14.12.2014 12:12)arnold21 napisał(a):  Obecnie używałem google chrom i wyszukiwarki google - tak wiem, chyba najgorszą opcja z możliwych.
Co do przeglądarek, to pLT już Tobie odpowiedział. Dodam, że dobrze jest korzystać z kilku przeglądarek, z każdej do innej grupy celów.
Problem nie jest też w samej przeglądarce, a w zainstalowanych w niej dodatkach, które blokują strony śledzące, blokują reklamy i oszukują odwiedzane strony.

(14.12.2014 12:12)arnold21 napisał(a):  W tej chwili używam jedna z tym wyszukiwarek duckduckgo lub ixquick,
Nie chodzi o to, by całkowicie pożegnać się z Google, ale o to by ograniczyć korzystanie z niego. Im mniej korzystasz, tym mniej wiedzą. Oprócz DuckDuckGo i Ixquick, masz jeszcze StartPage. Każda w czymś jest wygodniejsza.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

15.12.2014, 6:29
Temat gdzie i jakie wyszukiwarki najlepsze dla anona już istnieje http://kryptoanarchizm.libertarianizm.ne...887&page=5
sprawdź też: YaCy
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości