Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOR a WYSYŁANIE i ODBIERANIE plików?
02.10.2014, 8:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2014 4:07 przez kr2y510.)
TOR a WYSYŁANIE i ODBIERANIE plików?
Witam,

Mam parę pytań dla ekspertów znających temat TORa:
- czy jeżeli przez niego wyślę jakieś pliki na mój serwer strony FTP to czy u usługodawcy hostingu będzie widoczne moje IP czy TORa IP?
- czy jeżeli przez niego pobieram jakieś pliki (pdf, jpg itp) z jakiejś strony to czy u usługodawcy hostingu będzie widoczne moje IP czy TORa IP?
- czy jeżeli wysyłam na jakąś stronę zdjęcia bezpośrednio z mojego komputera to czy u usługodawcy hostingu będzie widoczne moje IP czy TORa IP?
- czy jeżeli otworze bezpośrednio plik PDF z jakiejś strony w przeglądarce a nie będę go pobierał to czy jest możliwość by usługodawca tej strony poznał jakoś moje prawdziwe IP?

Za pomoc bardzo dziękuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.10.2014, 10:54
RE: TOR a WYSYŁANIE i ODBIERANIE plików?
1.IP TORa
2.IP TORa
3.Zależy co masz na myśli pisząc 'bezpośrednio', jeżeli z wyłączonym TORem to oczywiście będzie widoczne twoje IP. Jeżeli z włączonym TORem będziesz wysyłał pliki poprzez np. Firefoxa będzie widoczne IP TORa.
4.Jeżeli PDFa tylko wyświetlasz to tak naprawdę też go pobierasz. Twoje IP nie będzie widoczne chyba, że dokument będzie zawierał jakieś złośliwe skrypty/odwołania do zewnętrznych zasobów, PDFy lepiej otwierać offline.

Poza tym należy pamiętać, że IP to nie wszystko, liczy się także tzw. odcisk palca przeglądarki, korelacja czasowa, nawyki użytkownika itp. Nie należy też używać w przeglądarce do TORa wtyczek Javy, Flasha, Silverighta itp.

Przeszukaj forum, wszystko już zostało wiele razy wyjaśnione.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.10.2014, 12:10
(02.10.2014 10:54)SharedAccount napisał(a):  1.IP TORa
2.IP TORa
3.Zależy co masz na myśli pisząc 'bezpośrednio', jeżeli z wyłączonym TORem to oczywiście będzie widoczne twoje IP. Jeżeli z włączonym TORem będziesz wysyłał pliki poprzez np. Firefoxa będzie widoczne IP TORa.
4.Jeżeli PDFa tylko wyświetlasz to tak naprawdę też go pobierasz. Twoje IP nie będzie widoczne chyba, że dokument będzie zawierał jakieś złośliwe skrypty/odwołania do zewnętrznych zasobów, PDFy lepiej otwierać offline.

Poza tym należy pamiętać, że IP to nie wszystko, liczy się także tzw. odcisk palca przeglądarki, korelacja czasowa, nawyki użytkownika itp. Nie należy też używać w przeglądarce do TORa wtyczek Javy, Flasha, Silverighta itp.

Przeszukaj forum, wszystko już zostało wiele razy wyjaśnione.

A co do 4 pytania to jak zrobić a raczej wymusić by przeglądarka firefox z TORem zapisywała na dysku plik PDF a nie otwierała go w przeglądarce?

Odcisk palca przeglądarki? Korelacja czasowa? Jakie nawyki użytkownika? Czyli co dokładniej?
I czemu nie można używać w przeglądarce z TORem wtyczek Javy itp?
02.10.2014, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2014 14:50 przez Madlock.)
z Javą, Flashem itd. to chodzi o to, że te pluginy to osobne programy, więc wcale nie będą się łączyć z siecią przez Tor, bo niby dlaczego, skoro to tylko przeglądarka jest "storowana"? I w klasycznym przypadku to user tylko "prosi" przeglądarkę, za pomocą opcji, żeby używała Tora do połączeń, a co napradę się zrobi, to zależy od jakości kodu przeglądarki. A nawet jeśli uda się je puścić przez Tor, to te rzeczy są w stanie podać wiele informacji o systemie, które razem tworzą unikalny układ. Jeśli już trzeba to uruchamiać (a mało stron tak naprawdę wymaga Javy czy Flasha), to przechwycić to Torem (AdvOr to umożliwia, może jeszcze są inne sposoby) i używać w systemie wirtualnym, żeby zdradzić jak najmniej prawdziwych informacji o systemie używanym do innych nieanonimowych celów.

Jest jeszcze JavaScript, łatwiejszy do przechwycenia (bo to część składowa przeglądarki), ale o wiele bardziej wymagany na stronach i przez to pewnie bardziej niebezpieczny - odpowiedni kod może wykorzystać nieznane jeszcze bugi w przeglądarce (albo i w AdvOR, kto tam wie), lub znane bugi, ale na przeglądarce niezaktualizowanej, by zdradzić informacje o nas. Oczywiście JS też zdradza wiele rzeczy o systemie, nawet jeśli nie jest to IP, więc też puszczać to w systemie wirtualnym.

Edit:
(02.10.2014 12:10)PerWisienka napisał(a):  A co do 4 pytania to jak zrobić a raczej wymusić by przeglądarka firefox z TORem zapisywała na dysku plik PDF a nie otwierała go w przeglądarce?

Najprościej kliknąć na link do pdfa prawym klawiszem i wybrać "zapisz jako". Albo zmienić na stałe w opcjach (Preferences), 4 zakładka Applications.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.10.2014, 17:19
(02.10.2014 13:13)Madlock napisał(a):  z Javą, Flashem itd. to chodzi o to, że te pluginy to osobne programy, więc wcale nie będą się łączyć z siecią przez Tor, bo niby dlaczego, skoro to tylko przeglądarka jest "storowana"? I w klasycznym przypadku to user tylko "prosi" przeglądarkę, za pomocą opcji, żeby używała Tora do połączeń, a co napradę się zrobi, to zależy od jakości kodu przeglądarki. A nawet jeśli uda się je puścić przez Tor, to te rzeczy są w stanie podać wiele informacji o systemie, które razem tworzą unikalny układ. Jeśli już trzeba to uruchamiać (a mało stron tak naprawdę wymaga Javy czy Flasha), to przechwycić to Torem (AdvOr to umożliwia, może jeszcze są inne sposoby) i używać w systemie wirtualnym, żeby zdradzić jak najmniej prawdziwych informacji o systemie używanym do innych nieanonimowych celów.

Jest jeszcze JavaScript, łatwiejszy do przechwycenia (bo to część składowa przeglądarki), ale o wiele bardziej wymagany na stronach i przez to pewnie bardziej niebezpieczny - odpowiedni kod może wykorzystać nieznane jeszcze bugi w przeglądarce (albo i w AdvOR, kto tam wie), lub znane bugi, ale na przeglądarce niezaktualizowanej, by zdradzić informacje o nas. Oczywiście JS też zdradza wiele rzeczy o systemie, nawet jeśli nie jest to IP, więc też puszczać to w systemie wirtualnym.

Edit:
(02.10.2014 12:10)PerWisienka napisał(a):  A co do 4 pytania to jak zrobić a raczej wymusić by przeglądarka firefox z TORem zapisywała na dysku plik PDF a nie otwierała go w przeglądarce?

Najprościej kliknąć na link do pdfa prawym klawiszem i wybrać "zapisz jako". Albo zmienić na stałe w opcjach (Preferences), 4 zakładka Applications.

O system operacyjny mogę być spokojny, gdyż mam już przygotowany Linux przez którego normalnie nie korzystam także myślę że system i oczywiście Flashy, JavyScripty itp mam z głowy.
Jakieś jeszcze porady, by być pewny że będę anonimowy?
02.10.2014, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2014 21:50 przez kr2y510.)
(02.10.2014 17:19)PerWisienka napisał(a):  Jakieś jeszcze porady, by być pewny że będę anonimowy?
Polecam przeczytać to:
http://niebezpiecznik.pl/post/jak-namier...o-e-maila/
Należy zwrócić uwagę na korelację czasową logów ISP... To nie jest dowodem, ale jest poszlaką, pomagającą zawęzić krąg podejrzanych. W ten sposób namierzono niedawno zarówno polskiego bombera, jak i bombera na jednym amerykańskim uniwersytecie (nie przygotował się leń na egzamin).
Przypuszczam, że nie chodzi Tobie o tego typu aktywność, jednak zawsze dobrze włączyć Tor wcześniej, a aktywność rozpocząć po jakimś czasie. Dobrze jest mieć klienta Tor jako demon/usługę, a lepiej dodatkowo jako mostek/węzeł pośredniczący.

W przypadku ukrywania faktu łączenia się z siecią Tor, polecam korzystanie z mostków i/lub łączenie się z węzłami wyłącznie po IPv6 (broker IPv6 poza Polską). Można oczywiście tunelować połączenie przez proxy, VPN lub SSH.

Następnie polecam przeczytać wątek o stylometrii. Wprawdzie w służbach mało jest osób ze ścisłym wykształceniem i z odpowiednimi umiejętnościami komputerowymi, ale znając podstawy analizy tekstu i posługując się intuicją oraz kartką papieru, wielu śledczych może z dużym prawdopodobieństwem wskazać podejrzanych.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

03.10.2014, 8:05
(02.10.2014 21:49)kr2y510 napisał(a):  W przypadku ukrywania faktu łączenia się z siecią Tor, polecam korzystanie z mostków i/lub łączenie się z węzłami wyłącznie po IPv6 (broker IPv6 poza Polską). Można oczywiście tunelować połączenie przez proxy, VPN lub SSH.

Właśnie słyszałem o tych "mostkach" lecz nie wiem jak to w praktyce wygląda.
Jak zdobyć te mostki? Jak je włączyć?
03.10.2014, 20:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2014 20:25 przez kr2y510.)
(03.10.2014 8:05)PerWisienka napisał(a):  Jak zdobyć te mostki?

bridges.torproject.org/bridges - pobieranie mostków
bridges.torproject.org/options - w przypadku potrzeby zaawansowanych opcji

(03.10.2014 8:05)PerWisienka napisał(a):  Jak je włączyć?
Instrukcje po angielsku:
https://www.YouTube.com/results?search_query=Tor bridges how to
https://DuckDuckGo.com/?q=Tor+bridges+how+to
http://tor.hermetix.org/bridges.html

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości