Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Założenie strony/bloga trudnego do namierzenia i zablokowania.
08.09.2014, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2014 19:26 przez elsby.)
Założenie strony/bloga trudnego do namierzenia i zablokowania.
jestem nowym userem, niezbyt mocnym webmastersko i w IT.
Mam nast. sprawę. Jestem plastykiem, których chciałby założyć własną stronę/bloga z pracami malarskimi. Problem w tym,że część z nich może naruszać tzw. uczucia religijne, przez to prowadzić do prób zablokowania strony i - po adresie IP - do konsekwencji prawnych w RP.

Czy istnieje jakiś sposób - poza serwerem bulletproof - żeby założyć taki blog/stronę ogólnie dostępną dla każdego , kto chce obejrzeć prace , ocenić, skrytykować - ale nie ma możliwości namierzenia mnie ,zidentyfikowania czy zablokowania strony??

Jeśli jest to któreś z kolei pytanie w podobnej sprawie - proszę o linki do wątków.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.09.2014, 20:27
RE: Założenie strony/bloga trudnego do namierzenia i zablokowania.
Do takiego czegoś powinno wystarczyć założenie bloga poza granicami EU i US, chociaż może i poza Polską, by starczyło. Ważne, żeby serwer znajdował się w kraju z którym Rzeczpospolita ma nieprzyjazne stosunki, a najlepiej jeżeli nie utrzymuje tych stosunków wcale.
Przykładowo może to być: http://www.ucoz.ru/. Może tam sobie nawet wybrać menu w języku polskim.

Jeżeli się boisz, to jak publikujesz wpis to łącz się przez jakieś proxy, aczkolwiek wątpię aby było to konieczne.
08.09.2014, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2014 20:51 przez elsby.)
Dzięki uprzejme..prześledzę podane możliwości , niemniej do ruskiej strony w obecnej sytuacji miałbym trudny do przezwyciężenia opór :-D

A w ogóle ciekawa strona, wprawdzie w pełni zrozumiała tylko dla biegłych w tematyce , ale może to zobligować do przezwyciężenia gnuśności i poświęcenia paru miesięcy na umysłowe rozbudzenie się kagankiem oświaty i użycia kompa do czegoś więcej , niż jako przeglądarki i narzędzia do grafiki CGI.

(08.09.2014 20:27)pLT napisał(a):  Do takiego czegoś powinno wystarczyć założenie bloga poza granicami EU i US, chociaż może i poza Polską, by starczyło. Ważne, żeby serwer znajdował się w kraju z którym Rzeczpospolita ma nieprzyjazne stosunki, a najlepiej jeżeli nie utrzymuje tych stosunków wcale.
Przykładowo może to być: http://www.ucoz.ru/. Może tam sobie nawet wybrać menu w języku polskim.

Jeżeli się boisz, to jak publikujesz wpis to łącz się przez jakieś proxy, aczkolwiek wątpię aby było to konieczne.

Przejrzałem http://www.ucoz.ru/ , kusząca sprawa, bo to jest to czego chyba szukam, nawet polska nakładka....no ale ból tyłka jednak ,że rosyjska. Patriota ze mnie umiarkowany, ale są chyba jakieś granice, zwłaszca , gdy leje się krew, poważna sprawa jednak.
09.09.2014, 5:52
Zwróć uwagę na to, że nie trzeba czasem wyruszać aż tak daleko. Hyperreal.info było kiedyś hostowane w Czechach, a obecnie jest hostowane w UK. Jeśli to jest wyłącznie to o czym piszesz, to wystarczy wycieczka turystyczna za południową granicę i tam opłacenie hostingu gotówką. Wcześniej umieść obrazki na jakimś darmowym hostingu (np.: Imgur, Postimage albo ruskim savepic) i zapytaj dostawcę mailem, czy taką treść będzie hostować i czy przyjmie zapłatę gotówką. Jeśli tak, to wycieczka.
Stroną możesz administrować przez sieć Tor, o ile w panelu masz SSL/TLS. Lub jeśli kupiłeś VPS-a.

Jednak ja na początek skorzystałbym z darmowego hostingu Wordpressa i umieszczania galerii w Imgur. Do łączenia się ze stronami skorzystałbym z sieci Tor. Taka anonimowość powinna wystarczyć.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

13.09.2014, 20:43
(09.09.2014 5:52)kr2y510 napisał(a):  Zwróć uwagę na to, że nie trzeba czasem wyruszać aż tak daleko. Hyperreal.info było kiedyś hostowane w Czechach, a obecnie jest hostowane w UK.

Hyperreal przeniósł się niedawno do Rosji Wink
30.09.2014, 14:29
(09.09.2014 5:52)kr2y510 napisał(a):  Jednak ja na początek skorzystałbym z darmowego hostingu Wordpressa i umieszczania galerii w Imgur. Do łączenia się ze stronami skorzystałbym z sieci Tor. Taka anonimowość powinna wystarczyć.

Serwisy te działają pod warunkiem włączonego javascriptu.

Możliwy kontakt: TorChat, Bitmessage - w sprawie ID napisz PW
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości