Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook [tails, tor]
22.07.2014, 17:14
Facebook [tails, tor]
Cześć, z góry przepraszam, jeżeli mój temat został założony w złym dziale...(proszę jc o przeniesienie).
Mam kilka pytań(wydaję mi się, że nie tylko ja) co do bezpieczeństwa "Tor-a" na Facebooku.
Jakie jest prawdopodobieństwo wykrycia lokalizacji osoby, która korzystała z tora, tailsa, ale niestety używała javy?
Da się jakoś zachować pełną anonimowość na tak dużym portalu społecznościowym?

Dzięki za odpowiedź Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23.07.2014, 23:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2014 23:58 przez kr2y510.)
RE: Facebook [tails, tor]
Niby proste pytanie, a odpowiedzieć jest ciężko bo przez to, że jest ogólne dotyczy zbyt wielu zagadnień.

(22.07.2014 17:14)Swieżakk napisał(a):  Jakie jest prawdopodobieństwo wykrycia lokalizacji osoby, która korzystała z tora, tailsa, ale niestety używała javy?
Pierwsza kwestia, nie Jawy a JavaScriptu, to jest różnica. Druga kwestia, to rodzaj anonimowości, który chcesz uzyskać. Czy to ma być anonimowość na poziomie zawodowego terrorysty, czy taka sobie, czyli dla osoby która nic złego nie robi, co najwyżej jakieś drobne psikusy. Więc odpowiedź będzie dla tego drugiego wariantu.
Jeśli jesteś na Windows, to używaj Advanced OR i osobnej przeglądarki. Najlepiej Firefoksa lub jakiejś pochodnej. Możesz zainstalować w niej rozszerzenia, które w praktyce uniemożliwią identyfikację. Jak jesteś na Linuksie, to naucz się korzystać z Tor-a bez Vidalii i z osobnej przeglądarki. Możesz też użyć Tails.

(22.07.2014 17:14)Swieżakk napisał(a):  Da się jakoś zachować pełną anonimowość na tak dużym portalu społecznościowym?
Da się. Technika jest dość dobra. Natomiast najsłabszym ogniwem jest człowiek.

Więc przeczytaj artykuły z Zaufanej Strony Trzeciej i Niebezpiecznika, które dotyczą sieci Tor. Głównie o wpadkach podkładaczy bomb, szantażystów oraz handlarzy narkotyków i samego bazaru Silk Road. Przeczytaj także o nieuchwytnych pedofilach. Część wpadła, ale większość ma się świetnie. A skoro mają się świetnie, to znaczy, że się da zachować anonimowość mimo obławy robionej przez FBI i policje z całego świata. Ci co nie wpadli w łapska policji, zawdzięczają to nie Tails-owi czy Whonix-owi, nie umiejętnościom na poziomie uniksowych mega-guru, a zawdzięczają to konsekwentnemu przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.
Najważniejszą zasadą niezbędną przy zachowaniu anonimowości, jest izolacja.

Jak sobie poczytasz, to pytaj dalej...

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

24.07.2014, 0:37
Bardzo, ale to bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Smile

Racja, chodziło mi o JavaScript.
Mam w zanadrzu pewien "psikus", który może nie jest jakimś wielkim wybrykiem, ale na pewno nie chciałbym, aby ktokolwiek dowiedział się o tym, iż pojawia się on dzięki mnie Smile

Zabieram się do lektury...

Używam Torbrowers, odpalam na tailsie z dysku USB..Dodatkowo korzystam z hotspotów generowanych przez telefon.(nie wiem czy to ostatnie ma jakikolwiek sens).

Pozdrawiam!
26.07.2014, 11:57
Wie ktoś jak zainstalować:
FireGloves + User-Agen JS Fixer ?

Z góry dzięki za odp Smile
27.07.2014, 10:04
To są rozszerzenia Firefoksa, więc instaluje się je jak każde inne rozszerzenie.
FireGloves - http://fingerprint.pet-portal.eu/?menu=6
User-Agent JS Fixer - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad...-js-fixer/

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

27.07.2014, 12:23
Oczywiście mam to zainstalować w TorBrowers ?Smile
29.07.2014, 20:39
Tak. Lub w innej przeglądarce która służy do Tor.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości