Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitcoin - Co i jak?
24.06.2014, 15:32
Bitcoin - Co i jak?
Witam, ogólnie widzę, że w torze króluje waluta btc.
Nie miałem z nią jak dotąd wogóle doczynienia. Co powinienem o niej wiedzieć?
I wogóle jak ją zdobyć, gdzie kupować, jak się ją wykorzystuje?

Na jakiej zasadzie wogóle to działa? Mam konto powiedzmy jak w paypalu i pomiędzy takimi kontami można robić transfery?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24.06.2014, 15:57
RE: Bitcoin - Co i jak?
Na tej stronie jest to w miarę sensownie i zrozumiale dla nieobytych wyjaśnione: https://bitcoin.org/pl/
24.06.2014, 21:32
Okej dzięki! Przyda się na początek
11.07.2014, 1:22
Poczytałem tam trochę i przyznam szczerze, że troche to pogmatfane, albo nie do końca dobrze wyjaśnili. Jak jest z przechowywaniem tych btc? Muszę posiadać jakiś portfel. Według tych informacji:
https://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel

Mam do wyboru 3 rodzaje portfela. Tutaj moje pytanie: Czy jeśli chcę używać BTC zarówno na Androidzie i Windowsie to czy to są dwa różne portfele (konta)? Czy poprostu jest to jeden portfel ale łączę się z nim na różnych urządzeniach?

Portfel internetowy - jakie są jego zalety? Czy używa ktoś takiego? Skoro są komputerowe oraz przenośne to po co używać internetowego skoro jedyna różnica to o wiele mniejsze bezpieczeństwo?

To na razie starczy chyba pytań, nie chcę zawalać całą masą pytań, najważniejsze są podstawy Smile

Pozdro
11.07.2014, 15:28
(11.07.2014 1:22)jasiek07 napisał(a):  Mam do wyboru 3 rodzaje portfela. Tutaj moje pytanie: Czy jeśli chcę używać BTC zarówno na Androidzie i Windowsie to czy to są dwa różne portfele (konta)?
Jak mają różne adresy, to są to dwa różne portfele.

(11.07.2014 1:22)jasiek07 napisał(a):  Portfel internetowy - jakie są jego zalety? Czy używa ktoś takiego?
Zaletą jest to, że możesz w nim trzymać kasę nie mając przy sobie żadnego urządzenia, a pamiętając jedynie hasło. Ja nie znam nikogo kto przyznał się, że z tego korzysta.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości