Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W USA rozpoczęto chipowanie ludności
09.06.2014, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 15:00 przez zielony_lud.)
Post: #1
W USA rozpoczęto chipowanie ludności
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15255
Cytat:W USA rozpoczęto chipowanie ludności. Okręg Hanna (stan Wyoming) rozpoczyna chipowanie obywateli. Na razie akcja prowadzona jest wśród pracownków instytucji państwowych i wśród tych ludzi, którzy otrzymują zasiłek od państwa [a takich ludzi w USA jest wiele - admin.]

Chip (MINI RFID) jest nośnikiem informacji i ma pojemność 100 GB, gromadzone są w nim dane o ubezpieczeniach, kredytach, o historii chorobowej i terapii, o kolizjach z prawem, o kontach, rachunkach, itp. [Przy takiej pojemności, można tam zmieścić nie tylko informacje tekstowe, ale np. ogromna ilość nagranych rozmów telefonicznych (oczywiście z dostepem dla odpowiednich słóżb) lub nawet ważne nagrania z kamer monitorujących zawsze podejrzanego obywatela] Jakakolwiek by nie była odległa perspektywa tego zjawiska to widać, że nabiera ono już przyspieszenia w jednym ze stanów Ameryki.
Ludzie mają zróżnicowany stosunek do chipów. Dla niektórych oczywista jest wygoda MINI RFID. Można nie nosić ze sobą dokumentów, pieniędzy, dowodu tożsamości. Dla wielu innych [jeszcze myślących], trudno jest przyzwyczaić się do myśli, że są „pod kloszem”. (…)

http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,titl...aid=612e06
Cytat: Władze chcą chipować dzieci, a one, jak nietrudno zgadnąć, zadowolone nie są. Podobnie zresztą jak ich rodzice. Do kuriozalnej sytuacji dochodzi coraz częściej w amerykańskich szkołach, w których wprowadzony został obowiązek "znakowania" uczniów. Młodzież, która buntuje się przeciwko podobnym praktykom, narażona jest na surowe kary.

Zapowiedzi dotyczące legitymacji z zaimplementowanym mikrochipem do wielu amerykańskich szkół pojawiły się już wcześniej w tym roku. Teraz władze weszły w fazę realizacji projektu. Zgodnie z nowymi przepisami, uczniowie są zobowiązani do ciągłego noszenia przy sobie dokumentu wyposażonego w układ elektroniczny, który pozwala w każdej chwili ustalić ich miejsce pobytu.

Nowe zasady obowiązują w wielu teksańskich szkołach od 1 października. Ich wprowadzenie już pociągnęło za sobą szereg perturbacji. Uczniowie, którzy przychodzą na zajęcia m.in. w John Jay High School i Anson Jones Middle School - obie placówki znajdują się w San Antonio - muszą mieć przy sobie legitymacje, które pozwalają na śledzenie praktycznie każdego ich kroku - poinformował serwis RT.

Zgodnie z założeniami, jeśli pilotażowy projekt osiągnie sukces, program obejmie aż 112 szkół, do których uczęszcza ok. 100 tysięcy uczniów. Jak poinformowały władze, realizacja podobnej inicjatywy była konieczna ze względu na skalę absencji panującej w wielu placówkach edukacyjnych. Uczniowie, którzy coraz częściej i chętniej udają się na wagary, rujnują system finansowania szkolnictwa.

Wielu uczniów nie godzi się na noszenie nowych legitymacji. Ale podjęcie przez nich takiej decyzji wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, z którymi muszą sobie potem radzić. Wielu z nich twierdzi, że narażani są na szykany.

Młodzież, która zbuntowała się przeciwko nowemu systemowi twierdzi, że jest dyskryminowana. Uczniowie bez legitymacji XXI w. nie mają dostępu do stref wspólnych w szkołach - bibliotek i stołówek. Twierdzą także, że są dręczeni przez nauczycieli. Nie są też dopuszczani do pełnienia ważnych funkcji w ramach samorządów ani też dopuszczani do głosowań.

"Mój nauczyciel powiedział mi, że nie zostanę dopuszczona do głosowania, ponieważ nie mam właściwej legitymacji" - przyznała jedna z uczennic, która nie chce się zgodzić, by ją inwigilowano, a nowe legitymacje porównuje do apokaliptycznego stygmatowania "liczbą bestii".

Dziewczynę, jedną z wielu osób, które poddawane są dyskryminacji ze względu na bunt wobec promowanych w Teksasie rozwiązań, wspiera ojciec. "Nie powinienem się poddawać w kwestii naszego konstytucyjnego prawa do zabrania głosu na temat programu, który jest zły" - powiedział mężczyzna.

Pomimo że chipy umieszczane są na razie "tylko" w dokumentach szkolnych, sam pomysł już od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Nie można bowiem wykluczyć, że narzędzie to służyć będzie do permanentnej inwigilacji młodzieży. Komentatorzy obawiają się też, że jeśli ten schemat się nie sprawdzi (uczniowie będą np. celowo pozostawiać swoje dokumenty w domu), to ktoś w końcu wpadnie na jeszcze bardziej szalony pomysł, by chipy trwale wszczepiać młodym ludziom.

Przedstawiciele środowisk oświatowych w San Antonio, którzy są pomysłodawcami tego radykalnego rozwiązania, tłumaczą, że podejmując decyzję, kierowali się wyłącznie dobrem dzieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09.06.2014, 16:32
Post: #2
RE: W USA rozpoczęto chipowanie ludności
Ta informacja to z tego co mi wiadomo troll-dezinformacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10.06.2014, 0:03
Post: #3
RE: W USA rozpoczęto chipowanie ludności
Dlaczego tak uważasz i skąd masz takie informacje? Mógłbyś jakoś to rozwinąc, uzasadnić? Chciałbym w to wierzyć ale trudno mi, wybacz Smile Są linki na yt gdzie Obama to promuje. Zapodać? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10.06.2014, 11:17
Post: #4
RE: W USA rozpoczęto chipowanie ludności
Zapodaj, chętnie sobie obejrzę. Ogólnie wydaje mi się to mało prawdopodobne. Obiłoby się to większym echem, a na razie cisza..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10.06.2014, 11:26
Post: #5
RE: W USA rozpoczęto chipowanie ludności
Pierwotne źródło tych informacji:
http://nationalreport.net/wyoming-school-implant-rfid/
Tam było trochę inaczej. Nikt bezpośrednio nie zmuszał nikogo do wszczepienia RFID. Wpierw przeprowadzono akcję zachęcającą, podczas której lokalni przedstawiciele władzy i osoby zaufania publicznego, same się zaczipowały. Potem osoby te sławiły zalety bycia zaczipowanym. A na koniec ogłupione dzieciaki same się dały zaczipować bez zgody rodziców. Stąd całe zamieszanie. Dzieciaki mogły odmówić, ale lewicowe świnie tradycyjnie postąpiły metodą faktów dokonanych.

Użyty chip RFID to duże bydle, które ma 100GB Flash i jest wszczepiane pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10.06.2014, 14:47
Post: #6
RE: W USA rozpoczęto chipowanie ludności
http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/20...p425778469
http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/20...p807326069
https://www.youtube.com/watch?v=tW5l_P641j0
https://www.youtube.com/watch?v=EFCQvvXSwx4
https://www.youtube.com/watch?v=MavlDwb1FVI

Oczywiście chipowanie dobrowolne będzie tylko do momentu, gdy ilość oponentów stanie się na tyle mała, by rozprawić się z nimi przymusem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości