Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TrueCrypt nie będzie dalej rozwijany(?)
28.05.2014, 22:32
TrueCrypt nie będzie dalej rozwijany(?)
http://www.wykop.pl/link/2013360/truecry...rozwijany/

poczytajcie komentarze koniecznie bo piszą ciekawe wnioski/przypuszczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29.05.2014, 1:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2014 1:26 przez kr2y510.)
RE: TrueCrypt nie będzie dalej rozwijany(?)
Ta sprawa mi śmierdzi.
  1. Szata graficzna strony została zmieniona, a strona została przekierowana na SourceForge mimo tego, że wcześniej na stronie projektu na SourceForge było zalecenie pobierania plików ze strony Truecrypt.org
  2. Zalecanie użycia zamkniętego softu BitLocker jest zaprzeczeniem idei TrueCrypt-a

Z drugiej strony.
Deweloperzy TrueCrypt-a byli znani z tego, że notorycznie wkurwiali społeczność użytkowników:
  1. ciągłe zmiany licencji
  2. usuwanie starych źródeł i starych dokumentacji
  3. wywalenie projektów zależnych (TC-Gina, TC-User i TC-temp) i próba ich udupienia

Jednak takiego zachowania bym się po nich raczej nie spodziewał. Sad Hipoteza o przejęciu konta jest prawdopodobna.

Ale bez paniki. Nie jest źle, bo deweloperzy TC swym aroganckim zachowaniem, doprowadzili do powstania Diskcryptora i czterech forków (jeden na Maca), więc jest szansa, że program nadal będzie rozwijany.

Ja proponuję przeczekać sprawę, ze dwa dni do tygodnia, aż ona się wyjaśni. Dziś głosy wszelkich panikarzy i spiskowców, którzy nie mają większego pojęcia o temacie, zagłuszają głos zdrowego rozsądku.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

29.05.2014, 2:04
Taka drobna uwaga.
Wiedzę na temat TrueCrypt 7.2 najlepiej czerpać z dobrych źródeł, by uniknąć stresu i niepotrzebnego panikowania. Ja tak staram się czynić i czerpię ją z:
⇛ Twittera Matthew Green'a, jednego z audytorów kodu TrueCrypt » https://twitter.com/matthew_d_green
⇛ porównania kodu wersji 7.1a i 7.2 na GitHubie » https://github.com/warewolf/truecrypt
⇛ dyskusji na HackerNews » https://news.ycombinator.com/item?id=7812133
⇛ dyskusji na Reddicie » http://www.reddit.com/r/crypto/comments/...truecrypt/

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

29.05.2014, 9:05
Według strony na której zbierane były środki na audyt https://www.indiegogo.com/projects/the-t...t#activity
W tym tygodniu mają być wydane jakieś *duże* ogłoszenia
29.05.2014, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2014 16:41 przez WG77643.)
Proponowanie BitLocker zamiast TrueCrypt to jakieś curiosum 8|
BitLocker szyfruje dane kluczem, a ten klucz jest szyfrowany przez certyfikat-klucz uzytkownika i jednocześnie certyfikat-klucz tak zwanego RecoveryAgent'a.
Mam oficjalne potwierdzenie, że w algorytmie może być więcej niż dwa recovery header (zawierające klucz szyfrujący zaszyfrowany kluczem-certyfikatem)
Nie chcieli potwierdzić ani zaprzeczyć, że trzecim headerem jest RecoveryAgent Wielkiego Brata......

To wygląda na akcję posiania paniki by użytkownicy szybko przerzucili się na BitLocker'a by Wielki Brat przejął dane.
29.05.2014, 16:54
BitLocker można przejść używając cold boot attack, więc to oprogramowanie może służyć wyłącznie do zabezpieczenia danych przed osobami niezbyt obeznanymi w sprawach technicznych.
29.05.2014, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2014 22:50 przez SharedAccount.)
Co Wy wygadujecie!
Kupiłem lapka z windowsem 8.1 i po 2 dniach zapoznawania się właczyłem bitlockera i zaszyfrowałem. Ponieważ był to pierwszy mój windows 8.x w życiu więc bawiłem się nim w ryzykowny sposób gdyż w razie czego postawię go od nowa.
Próbowałem tych programów kafelkowych ze sklepu Marketplace. Nie da się tego normalnie używać więc wywaliłem kafelki, zainstalowałem menu start Classic Shell z sourceforge i mówię sobie trzeba wywalić cały syf co się nazbierał i wyłączyć logowanie Microsoft na rzecz konta lokalnego. Szukałem jeszcze co w rejestrach wywalić żeby wypalić pozostałości "żelazem".
No i najpierw normalnie zakładam konto lokalne "JA" i usuwam konto Microsoft. A BitLocker mi na to, że musi mi rozszyfrować dysk, bo nie zapewni mi możliwości odzyskania danych gdybym zapomniał hasła.
BitLocker to jet trojan, a nie program szyfrujący :-)
Jak ktoś może to niech tego shitu Windows 8.x nawet nie próbuje instalować. Ósemka zachowuje się jak wirus, broni administratorowi z konta ADMINISTRATOR dostępu do wielu zasobów.

Truecrypt 7.1a działa bez kłopotu z 8.1 pod warunkiem, że partycja jest MBR ale nie wiadomo czy ósemka nie wykradnie kluczy i nie wyśle służbom. W dupę z takim systemem.

(29.05.2014 16:54)pLT napisał(a):  BitLocker można przejść używając cold boot attack, więc to oprogramowanie może służyć wyłącznie do zabezpieczenia danych przed osobami niezbyt obeznanymi w sprawach technicznych.

Cold boot działa z ramem ddr2. Z ddr3 już nie bardzo, bo zapominają prawie błyskawicznie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30.05.2014, 6:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2014 6:56 przez kr2y510.)
(29.05.2014 22:46)SharedAccount napisał(a):  No i najpierw normalnie zakładam konto lokalne "JA" i usuwam konto Microsoft. A BitLocker mi na to, że musi mi rozszyfrować dysk, bo nie zapewni mi możliwości odzyskania danych gdybym zapomniał hasła.
BitLocker to jet trojan, a nie program szyfrujący :-)
Jak ktoś może to niech tego shitu Windows 8.x nawet nie próbuje instalować. Ósemka zachowuje się jak wirus, broni administratorowi z konta ADMINISTRATOR dostępu do wielu zasobów.

Tu nikt normalny nie poleca ani 8-semki ani BitLockera. O jednym i drugim należy zapomnieć.

Wracając do wątku głównego. Sprawa jest poważna. Rozwój TrueCrypt został zakończony w dziwnych okolicznościach. Polecanie BitLockera jest zaprzeczeniem idei kryptografii z otwartym kodem, która była motorem powstania fundacji i programu TrueCrypt. Wszystko wskazuje na naciski z zewnątrz. Sad

Jednak w internecie nic nie umiera, od tak. Powstała strona która chce się zająć przyszłością TrueCrypt. Hasło tej strony: TrueCrypt must not die!
truecrypt.ch

Na razie są tam do pobrania wszystkie starsze wersje TrueCrypt.

Na stronie Steve'a Gibson'a - Gibson Research Corporation, mamy zebrane wszystkie ważniejsze informacje o zamknięciu projektu.
www.GRC.com/misc/TrueCrypt/TrueCrypt.htm

30.05.2014, 13:54
Myślę, że do czasu wyjasnienia bądź ustabilizowania się sytuacji (rozwoju głównego forka) można używać częściowo zweryfikowanej wersji 7.1a.

Możliwy kontakt: TorChat, Bitmessage - w sprawie ID napisz PW
02.06.2014, 10:18
Doszły kolejne strony, z których można pobrać wersję 7.1a oraz starsze wersje TrueCrypt. Aktualna lista stron:

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości