Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór routera wifi
21.12.2010, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2010 17:55 przez Bart Es.)
Wybór routera wifi
A takie urządzonka są cokolwiek warte?:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=dlan
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21.12.2010, 19:52
RE: Router WiFi (fabryczny) i domowa sieć – poradnik dla żółtodziobów
Tak. Jeden kolega w Germanii łączy się w ten sposób z serwerem w swej komórce a inni znajomi łączą się w ten sposób sieć osiedlową ze swoją tajną serwerownią z piratami umieszczoną w zasięgu sieci energetycznej.
Tylko jeśli to ma służyć do sforsowania tej ściany, to należy się zastanowić nad sensem tego rozwiązania. Potrzebne są dwa takie urządzenia, na które trzeba wydać 200-300zł. Koszt przeciętnego routera z WiFi to 100-300zł. A za 500-600zł można mieć router dwuzakresowy (2.4 i 5Ghz), który sforsuje tę ścianę i do tego ma porty sieciowe 1-gigahertzowe.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
22.12.2010, 17:43
(21.12.2010 19:52)kr2y510 napisał(a):  A za 500-600zł można mieć router dwuzakresowy (2.4 i 5Ghz), który sforsuje tę ścianę i do tego ma porty sieciowe 1-gigahertzowe.

Myślisz, że coś takiego mogło by dać radę:
http://allegro.pl/linksys-wag320n-router...26745.html
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22.12.2010, 22:36
Nie wiem. To trzeba sprawdzić na miejscu. Ja, jako fan firmy Netgear (bo dają źródła!, bo inni piszą na te sprzęty niezależne firmware, bo w menu jest to co potrzeba i jest tak jak moim zdaniem powinno być) spróbowałbym to:
http://netgear.com/home/products/wireles...D3300.aspx
Lub inny, już nie produkowany ale jeszcze sprzedawany z rodziny RangeMax.

Ale w tym przypadku z zakupami przez internet bez wcześniejszego wypróbowania to dałbym sobie spokój.
Lepiej iść do normalnego sprzedawcy komputerów i powiedzieć mu, że na pewno kupi się u niego sprzęt ale trzeba sprawdzić. Jak nie to niech daje inny. Zapłaci się 50-100zł więcej niż w necie (ale nie zapłaci się za przesyłkę). Jednak wtedy na pewno będzie działało.

Mała uwaga. Próbując zasięg jakiegokolwiek urządzenia WiFi należy to robić przy
połączeniu zaszyfrowanym WPA-2. Zasięg bez szyfrowania połączenia jest większy!

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

25.12.2010, 4:03
A co myślisz o Linksysach i Tp-linkach (to chyba to samo)? Sam tego używam i czytałem dużo dobrego o tym producencie i są też wersje otwartoźródłowych modów softu.
Jak to jest z tą zmianą oprogramowania rutera? Chciałbym kontrolować co robi mój ruter ,żeby kod był znany i żadnego syfu tam nikt nie wstawiał. Chciałbym mieć możliwość zawansowanych ustawień sieci właśnie na poziomie rutera. Coś w rodzaju znanego i od dawna zdechłego Janus Privacy Adapter czyli ruter automatycznie puszczający cały ruch tylko przez Tora albo inne proxy. Lub ruter z preinstalowanym i2p czy freenet o ile się to w ogóle da zrobić. Czemu nikt tego tematu głębiej nie ugryzł?
25.12.2010, 22:06
(25.12.2010 4:03)lumabel napisał(a):  A co myślisz o Linksysach i Tp-linkach (to chyba to samo)?

Kiedyś o Linksysach (zanim Linksys stał się Cisco) myślałem bardzo dobrze. O TP-Linkach nie mam zdania, bo nie miałem fizycznego kontaktu z tymi urządzeniami.

(25.12.2010 4:03)lumabel napisał(a):  Sam tego używam i czytałem dużo dobrego o tym producencie i są też wersje otwartoźródłowych modów softu.

Problemy z otwarto-źródłowymi wersjami softu do routerów są takie:
- jak już jest otwarte WRT to dany model, zazwyczaj ten nie jest już produkowany (tu ważna jest wersja urządzenia - inna wersja to często całkiem inny hardware a ta sama obudowa)
- większość łączy do internetu w Polsce to łącza ADSL a urządzenia z tym interfejsem są ignorowane przez deweloperów
- im więcej bezmyślnego motłochu kupuje lub posiada dany wyrób, tym mniejsze prawdopodobieństwo powstania na niego niezależnego softu
- wiele routerów (głównie chińskich) różni się jedynie płytką drukowaną, antenami, obudową, softem i marką. Wprawdzie są też różnice w producentach kostek pamięci (RAM i Flash) ale to nie ma wpływu na oprogramowanie. Stąd można czasem wgrać soft z innego urządzenia i jedynie diody LED będą się inaczej zachowywać (ew. jakiś przycisk może nie działać). Jednak nie ma dobrego (wiarygodnego) źródła informacji co do czego można wgrać i jak to działa.

(25.12.2010 4:03)lumabel napisał(a):  Coś w rodzaju znanego i od dawna zdechłego Janus Privacy Adapter czyli ruter automatycznie puszczający cały ruch tylko przez Tora albo inne proxy. Lub ruter z preinstalowanym i2p czy freenet o ile się to w ogóle da zrobić. Czemu nikt tego tematu głębiej nie ugryzł?

I2P i Freenet wymagają maszyny Javy, a z tym jest problem licencyjny na architekturę MIPS lub ARM. Dodatkowo routery mają za słaby procek, za mało Flashu i za mało RAM-u, by odpalić coś poważniejszego na VM-Javy.
Natomiast co do reszty, to problemem jest brak masy krytycznej deweloperów. Problemem jest też częste bieżące uaktualnianie nowych wersji TOR-a.
By to rozwiązać, najlepiej postawić cienkiego bezwentylatorowego klienta na Atom/VIA z pamięcią flash i na nim zainstalować wszystko co niezbędne.

29.12.2010, 3:55
(25.12.2010 22:06)kr2y510 napisał(a):  Natomiast co do reszty, to problemem jest brak masy krytycznej deweloperów. Problemem jest też częste bieżące uaktualnianie nowych wersji TOR-a.

Słabo się znam na tym, ale czy nie ma jakiejś dawnej stabilnej paczki Tora bez większych błędów, którą można uznać za wzorzec i zastosować w urządzeniu? Albo ustawić autouaktualnianie softu z oficjalnej strony (też przez Tora). Taka opcja była zresztą chyba także w Privacy Adapterze.

(25.12.2010 22:06)kr2y510 napisał(a):  By to rozwiązać, najlepiej postawić cienkiego bezwentylatorowego klienta na Atom/VIA z pamięcią flash i na nim zainstalować wszystko co niezbędne.

Mój somsiad elektronik mawia że im więcej kabli tym większa szansa na pluskwe Wink Nawet niewielki laptop z systemem operacyjnym to "więcej kabli" niż router. Łatwiej jest zapanować na routerem i jego zachowaniem niż nad całym klasycznym komputerem wraz z klasycznym (choć okrojonym) systemem operacyjnym. Można nawet wyobrazić sobie jakiś plug-in-router który cały system i schemat routingu ma zapisany w rom. Jestem pewien że wielu geeków używa takich rozwiązań ale się tym nie chwalą i nie przebija się to do masowej świadomości użytkowników.
29.12.2010, 21:48
(29.12.2010 3:55)lumabel napisał(a):  Słabo się znam na tym, ale czy nie ma jakiejś dawnej stabilnej paczki Tora bez większych błędów, którą można uznać za wzorzec i zastosować w urządzeniu?

Sprawdź częstość pojawiania się nowych wersji. Mogą też wystąpić aktualizacje krytyczne, co w przypadku tego typu softu jest ważne.

(29.12.2010 3:55)lumabel napisał(a):  Albo ustawić autouaktualnianie softu z oficjalnej strony (też przez Tora). Taka opcja była zresztą chyba także w Privacy Adapterze.

Zaletą takiego rozwiązania jest automatyczne sprawdzanie podpisu cyfrowego paczki. Ręcznie mało kto to robi. Jednak inicjowanie tego procesu powinno być ręczne.

(29.12.2010 3:55)lumabel napisał(a):  Mój somsiad elektronik mawia że im więcej kabli tym większa szansa na pluskwe Wink Nawet niewielki laptop z systemem operacyjnym to "więcej kabli" niż router. Łatwiej jest zapanować na routerem i jego zachowaniem niż nad całym klasycznym komputerem wraz z klasycznym (choć okrojonym) systemem operacyjnym.

Prawda. Ale jest też inna prawda. Izolacja zapewnia czasem większe bezpieczeństwo. A kabelki wystarczą dwa. Jeden do zasilacza i jeden do routera. Można też zrobić, by urządzenie pracowało jako pośrednik (jak JanusPA). Wtedy dojdzie jeszcze jeden kabelek albo adapter WiFi.

30.01.2013, 1:35
O co chodzi. W pierwszym poście pisałem, że kupując router pod otwarte WRT, należy zwrócić uwagę nie tylko na model, ale także na jego numer wersji. Ostatnio TP-Link w nowszej wersji modelu TL-WR703N coś pozmieniał i okazało się, że otwarty soft może zawiesić urządzenie. Warto to pokazać kwękaczom co twierdzą, że ten sam model tej samej firmy, to jest to samo.
http://forum.daviddarts.com/read.php?2,6659

26.07.2013, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2013 17:41 przez SUMO.)
Wtyczką Tor Anonymizer Support można zmienić router z Gargoylem w mostek, wyjście lub w "hidden service". Można też puścić cały ruch z routera przez Tora lub używać Tora tylko do dostępu do stron .onion. Z mojej strony polecam TP-linki, dużo RAMu i idealnie działa na OpenWRT.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości