Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows7 - aktualizacje
04.03.2014, 20:50
Windows7 - aktualizacje
Witam. Czy jezeli posiadam pirackiego windowsa7 sluzacego glownie do przegladania stron i uzywania maszyn wirtualnych takich jak: whonix ,to jest sens wgrywania aktualizacji? Czy postawienie dobrego antyvira oraz firewalla wystarczy do tego, aby zapewnic sobie bezpieczenstwo systemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.03.2014, 1:40
RE: Windows7 - aktualizacje
(04.03.2014 20:50)dark123 napisał(a):  Witam. Czy jezeli posiadam pirackiego windowsa7 sluzacego glownie do przegladania stron i uzywania maszyn wirtualnych takich jak: whonix ,to jest sens wgrywania aktualizacji?
Tak, ale rób to hurtem, jednorazowo.
Tylko, że jeśli to ma być wyłącznie baza do odpalania VM, to czy nie lepiej postawić legalnego Linuksa?

(04.03.2014 20:50)dark123 napisał(a):  Czy postawienie dobrego antyvira oraz firewalla wystarczy do tego, aby zapewnic sobie bezpieczenstwo systemu?
Taaaaaa, antyvir...
A skąd wiesz, że ten antyvir nie jest szpiegiem?

O ile firewall ma sens to wiedz, że antyviry są wyłącznie dla debili komputerowych, którym zapewniają wyłącznie poczucie bezpieczeństwa. Chyba, że chcesz przeskanować jakiś pobrany plik, to ClamWin jest o.k.
Naucz się pracować bez antyvira. Jak już masz nieodpartą potrzebę posiadania czegoś, to wgraj darmowy SpyBot 1.62 i tam jest blocker procesów.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

05.03.2014, 11:56
Windowsa mam głównie dlatego, ze mozna go w całości zaszyfrować TC. Co do antyvirusa, to używam comodo internet security, ale o szpiegowaniu użytkowników przez comodo nic nie słyszałem, więc uznalem go za bezpieczny (mogę się mylić).Co do linuxa, to jest z nim problem na laptopie, poniewaz nie chodzi prawidlowo mikrofon w programach typu skype, ale to nieistotna kwestia.Pozdrawiam
05.03.2014, 17:49
(05.03.2014 11:56)dark123 napisał(a):  ale o szpiegowaniu użytkowników przez...
Nie ważne przez kogo. Niemal cały biznes wirusowo-antywirusowy jest opanowany przez służby. Służby jednych państw piszą Suxnety a innych państw je wykrywają, po czym ci drudzy nie pozostają dłużni.
Jeśli liczba odpalanych programów jest stała i ich binarki są niezmienne, a system matka służy wyłącznie do odpalania VM, to antywirus jest tam absolutnie zbędny. No bo co on tam może robić?
Jedynie firewall ma sens, bo blokuje niepożądany łańcuch programów. Czyli jeden program odpala drugi z parametrami, np. nieopatrzne kliknięcie powoduje odpalenie Firefoksa i skierowanie go na wskazaną stronę.

Jeśli konfiguracja jest taka jak piszesz i służy wyłącznie w tym celu, to należy z systemu wywalić wszystko co zbędne, wyłączyć zbędne usługi itd.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości