Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DiskCryptor+slot micro/SD
03.02.2014, 11:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2014 11:32 przez amator.)
DiskCryptor+slot micro/SD
Zaczynam przygodę z szyfrowaniem (Win7/64). Blush
Zaczynam od DiskCryptora 1.0.802.118.

Żeby nie narobić sobie bałagnu rozpoznanie i ćwiczenia prowadzę na osobnym samodzielnym dysku podzielonym na kilka partycji. Oczywiście na pierwszej partycji ma Win7/64.

Przetestowałem już automontowanie "lokalnej" partycji (przy starcie systemu) z użyciem karty SD (we wbudowanym w lapku Dell m6600 czytniku kart 8-w-1). Na karcie mam pliczek np. bitmapa.jpg i ta partycja montuje się bez hasła.

Teraz pora na "CAŁOŚĆ": czy w analogiczny sposób (z użyciem w/w katy SD - bez hasła a jedynie plikiem na SD) da się uruchamiać cały system (tzn partycję systemową Win7/64)?
Próbowałem ale nic z tego. Bez obecności SD w slocie, zaszyfrowany system i tak startuje. Co robię nie tak ? Coś nie tak z konfiguracją haseł albo bootloadera ? A może nie da się ładować szyfrowanej partycji systemowej jedynie z użyciem pliku (keyfile) ? Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03.02.2014, 12:41
RE: DiskCryptor+slot micro/SD
Musisz:
1. Zainstalować bootloader DiscCryptora na karcie SD (o ile się da - nie używam kart SD).
2. Usunąć bootloader z dysku twardego. Rozwiązanie polecane przeze mnie to nadpisanie tego domyślnego przez GRUB4DOS-chenall i odpowiednie skonfigurowanie go.

Z pliku bez kombinowania się chyba nie da, w każdym bądź razie nie mam teraz pomysłu jak można by było to zrobić. Bootloader musi być w sektorze rozruchowym urządzenia magazynującego (dysku twardego, pendrive etc.).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości